choroby ryb a rastliny

Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

choroby ryb a rastliny

Odoslaťod MacPepik » 12 Apr 2010 23:23 pm

Ahoj vsetkym milovnikom rybyciek....
som uplny zaciatocnik co sa tyka akvaristyky....Potreboval by som radu od skusenych aj neskusenych akvaristov...Mam doma dve akvaria jedno 25 a jedno 70 litrove...
Problem nastal v 25 litrovom....mal som tam krasnu zavojnatku (karkulku)....bola tam len sama....chcel som jej spestrit jedalnicek trochou zivej potravy taj som doniesol zo zahrady dazdovku len taku malicku....samozrejme som ju umil a rozrezal vytlacil z nej...no ved viete co...no a co mi je strasne luto 4 dni na to dostala taku hoznu infekciu (krvave podlatiny na polovicke tela a na choste a posledny den aj tie biele bodky), ze som ani nestihol kupit lieky....

Moja otazka je ..... ci mozem nejako prelozit rastliny z maleho do velkeho akva alebo radsej nie....koli moznej infekcii...?

Za vsetky rady rady Vam dopredu dakujem......MacPepik
MacPepik

Založený: 12 Apr 2010 22:59 pm

Reklama

Re: choroby ryb a rastliny

Odoslaťod martin_s » 13 Apr 2010 09:09 am

Ak ich oplachnes mozes. Odporucal by som aj napr. kratky kupel v slaboruzovom roztoku hypermanganu.
Na pricinu preco ta zavojnatka ochorela prides ked siu precitas nieco o podmienkach jej chovu - do 25l akva rozhodne nepatri!
Obrázok používateľa
martin_s

Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: choroby ryb a rastliny

Odoslaťod monhars » 27 Apr 2010 14:06 pm

V súvislosti s liečbou rýb /krupička u betty/ by som potrebovala poradiť ohľadom rastlín. Z "preliečeného" akva chcem presadiť niektoré rastliny do druhého- terarijného akva, v ktorom chovám mloky. Mloky sú veľmi citlivé na prítomnosť chem. látok, či už z hnojív alebo liečiv. Mám obavy, či sa s presadenými rastlinami neprenesú aj zvyšky liečiva. Ako dlho a či vobec sa zvyšky liečiva "držia" v rastlinke? Stačí ju len opláchnuť v hypermang. roztoku, vode či existuje nejaký iný sposob ako rasliny "ošetriť" s istotou, že už nebudú obsahovať žiadne zvyšky prípravku?
monhars

Založený: 27 Apr 2010 13:44 pm

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.