ciselkove akva

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: ciselkove akva

Odoslaťod mirec » 10 Mar 2020 19:49 pm

Ja tiez uvazujem navysit osvetlenie do juwel krytu... sa mi zda ze je ho malo.
Co som nasiel dostupnu moznost tak jedine toto do krytu.
https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... 3-72cm-33w

Potom pripadne nieco doma vyrobit a riadne zaliat.
Mne zostalo chihi A 601 plus co je silnejsia verzia ze by som pouzil do krytu. Ak by som ho odpalil nebolelo by ma to az tak.
Obrázok používateľa
mirec

Obrázky: 20
Založený: 08 Nov 2003 13:18 pm

Reklama

Odoslaťod Stando24 » 10 Mar 2020 20:29 pm

Hora napísal:Si ma porušal teraz,lebo práve som si vybral nový kryt (vymaž jednu bodku za www nech to otvoríš)

Aj som to kukal sú aj orig držiaky do krytu miesto žiariviek tak asi to môže ísť https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... leni-t5-t8

Ale zas ja mám jedného chihirosa ono je to vlastne cez led moduli len ako keby taka fólia popri je úplná vôľa tak ako časom sa min. tam akoby keď bude v kryte tak zahmlie si myslím ale isto je tu niekto kto má s tým skúsenosť tak sa snáď vyjadrí.
Jedine S séria ma kritie a tie sú priam určené do krytu na tie som zabudol ta ma krytie čo som našiel IPX4, ale A ani A plus niesu vode odolný a nemajú žiadne krytie
Stando24

Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm

Odoslaťod ciselko » 10 Mar 2020 21:25 pm

Jaj, tak to sa da vyriesit silikonom, akurat pridem o zaruku :)

A vcera som uz nestihol tak az dnes som napustil vodu a spustil filter, no a mam opacny problem nieze malo prudenia ale az moc sa mi zda.
Tento uvezok machu nech dam kdekolvek vzdy skonci za tym konarom, dnes to uz necham ale ako mate vy tu rozstrekovaciu rampu pod vodou? Ci lepsie je ju mat nad vodou?
IMG_20200310_200702.jpg
ciselko

Založený: 12 Feb 2020 12:17 pm

Odoslaťod Seraph » 10 Mar 2020 21:50 pm

pockaj par dni, tyzden, akva zarastie a prudenie sa rapidne znizi, filter sa zanesie...
Obrázok používateľa
Seraph

Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm

Odoslaťod Stando24 » 10 Mar 2020 22:24 pm

Veru filter sa zanesie prúdenie sa rapídne zníži tak isto zbrzdia rastlinky. Ja mám setovku podobnej veľkosti juwel rio300 orig šiel von dal som fluval 406 a zo začiatku bolo fajn krásne to šlo ale prešlo troška času ryby zarástlo a filter s písaným prietokom 1450 l vôbec nestíhal, tak reku kúpim silnejší a tento predám ale nakoniec som kúpil druhý a ted to ide na parádu na jednej strane mám roztrekovu rampu skoro po celej dĺžke 50 cm a na druhej strane mám orig od fluvalu taký ten sosak ktorý mam namierený zhruba tak popri zadnej stene. A od vtedy je pokoj a filtre si pekne pradu :) :)
A mach prilep alebo uviaž niekde a bude pokoj :)
Stando24

Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm

Odoslaťod Hora » 11 Mar 2020 12:13 pm

ciselko napísal: ako mate vy tu rozstrekovaciu rampu pod vodou? Ci lepsie je ju mat nad vodou?

tesne pod hladinu a nastavíš si slabé vlnenie hladiny
tebe bude treba rampu 12/16,pretože 16/22 máš hrubé hadice
https://www.akva-tera.sk/65398-eheim-tr ... gIoB_D_BwE
Obrázok používateľa
Hora

Obrázky: 19
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm

Odoslaťod matus.galan » 11 Mar 2020 13:47 pm

Mach trebalo bud priviazat nitou, silonom alebo sekundakom :)

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan

Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm

Odoslaťod ciselko » 15 Mar 2020 22:46 pm

Tak skaly nakoniec su cca ako boli nic lepsie sa mi z nich nepodarilo nakombinovat, nic lepsie podla mna, rastlinky som nejak pouchytaval, aj vytok z filtra je fajn hybe sa vsetko vsade tak nikde by voda stat nemala, chce to este par veci objednat no neni to nic bez coho sa neda tak v tejto situacii neobjednavam a dosadim ci vymenim to casom. Kryt ties casom chcem no svetlo naozaj nema skoro ziadne ip kritie tak jedine ako som spomenul medzeri zasilikonujem aj ked pridem o zaruku. Vdaka za vsetky rady za vsetku krityku vsetko bolo napomocne, ja som zatial spokojny a to je myslim hlavne.
Prílohy
IMG_20200314_195709.jpg
ciselko

Odoslaťod ciselko » 23 Mar 2020 10:21 am

Zdravim, nemate tu niekto skusenosti ako sa znesu neocaridina davidi so skalarmi, podla vecsiny info co som nasiel vraj moc dobre nie, ale par ludi zas pise ze ich maju a pohoda, krevetky sa mi v malom dost mnozia a rad by som ich mal aj v tomto, ale skalare by som rad ties.
ciselko

Odoslaťod igor38 » 23 Mar 2020 11:32 am

Super krmivo,skaláre sa potešia
Obrázok používateľa
igor38

Obrázky: 93
Založený: 13 Mar 2010 17:34 pm

Odoslaťod snajprik » 23 Mar 2020 12:53 pm

Skalari nemajú problém s krevetkami, kludne s nimi môžeš kŕmiť 3x denne :mrgreen:

Záleží od akvária mne behá zopár krevetiek vo veľkom akva kde je 150 ryb s toho 20 cca 15cm, ale to je s 2/3 husto zarastene. O ukrytý tam nieje núdza. Každá rybka nad 4cm si veľmi rada pochutná na krevetke :)

PS: teoreticky aj pri nich by mohli vydržať, ale chcelo by to sklalare udržať v kuse sýte (prežrate) Tuto metódu som použil pri neónkach, keď som ich chcel dať ku skalarom, 2 týždne som ich mal prekŕmene kým si na ne nezvykli, ale pochybujem žeby to fungovalo aj pri krevetkach.
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 52
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.