Necháp to zle a nemaj obavy,pri tvojom pláne bez CO2 v pohode budeš fungovať s tým filtrom,len maj snahu mať čo najlepšiu cirkuláciu,ktorú z neho dostaneš,aj tak to nebude nič silné.
Stále sa dostávajú na trh novšie a novšie média,kde sa výrobcovia predbehujú v číslach efektivity, no rovnako dobre si vystačíš s biomolitanom ako s predraženými výrobkami,hoc ho tie nové štúdie zavrhujú na posledné miesto napr.v osídlení plochy pre baktérie.
Ak nebudeš mať prerybnené a budeš rozumne krmiť + pravidelné výmeny vody,tak nezáleží až tak,čo máš v košoch.
Priorita je dostatok okysličenej vody cez filter a dostať ju až

na dno cirkuláciou,eliminovanie stojatej vody niekde v rohoch s minimálnou obmenou.Nitrifikačné baktérie sú závislé na obsahu kyslíka vo vode a čím viac sa zvyšuje teplota nad 25* kvôli potrebám rýb alebo slimákov,tak to platí dvojnásobne.
Pri jemných náplniach ako vata sa výtokový prúd skoro znižuje a môže nastať zavzdušňovanie vo filtri.
Jasné,nateraz ju ešte nechaj a pri viditeľnom znížení prúdu ju vyhoď.Filter bude roky fachčiť bez problémov aj bez nej.
Doporučenia výrobcov ber s rezervou.Môj filter je do 150l s 300l/hod. a mám ho v 30l,druhý do 600l akva s 1000l/hod. a je v 200-vke.Obidva sú výkonovo na tie objemy ideálne a tiež záleží na konštrukcii priechodu vody dnu-von,tzn. že rovnaké výkony rôznych výrobcov s rovnakými náplňami nemusia dať aj rovnaký precirkulovaný objem vody za určitý čas.
Skontroluj si ale válčeky,ak majú hladký povrch,tak sú zbytočne nevyužitý potenciál filtra,keď sú pôrovité sú fajn a nechaj ich tam.