Dario dario - malý skvost z IndieVšetko okolo akvarijných rýb

Re: Dario dario - malý skvost z Indie

Odoslaťod Stando24 » 23 Mar 2020 14:22 pm

Arowana díky za info nevedel som presný názov ani či je to presne dario ale na 90% som dúfal. Tak ako mali tam slabšie kusy snažil som sa vybrať také krajšie chovali ich iba vločkami čo u nich nie je nič moc. Keď dám cyklopa len tak za ním lietajú :).
Arowana ale vidno že v tom máš fakt prehľad ako chovateľ mnoha druhov rýb, ja ich mám doma asi tri týždne a videl som ich v nedeľu ale šiel som ich kúpiť až v stredu a už tam mali dáke dva kusy mŕtve proste nemali pre ne podmienky.
Foto aqua je to testovacie akva na substrát podkladový a rastlinky :) není ani pozadie
Obrázok
Stando24
 
Príspevky: 358
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Reklama

Re: Dario dario - malý skvost z Indie

Odoslaťod arowana » 23 Mar 2020 15:38 pm

Stando24, nemám už dávno prehľad ako kedysi, ale tieto rybky / resp. túto zásielku /importoval na Slovensko kamarát.
Bola by škoda, keby vymizli, nakoľko je to naozaj pekná populácia.
Pokiaľ by si ich mal v nádrži bez A. australe, príp. v spoločnosti napr. Danio margaritatus, tak by sa ti občas zachránili aj nejaké mláďatá oboch druhov.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Dario dario - malý skvost z Indie

Odoslaťod Stando24 » 23 Mar 2020 22:11 pm

Ako ja by som rád aj od choval, tie kaprozubky mám de dať mám ešte 4 zabehnuté akva od 30l do 350 tak ako miesto by som im našiel. Ale zatiaľ nechám nech troška podrastu lebo tie daria sú strašne mladé sa mi zdá a sú plaché a keď sú tam tie kaprozubky tak s nimi pekne plávajú až som sa kukal ako ožili keď som ich tam dal, nie raz som kukal aj hodinu na ne ako sú vrtia už samček troška obhajuje teritórium a občas iba zaženie samicu ale to len tak sporadicky. A aj tie kaprozubky sú mladé čo som ich kupoval mi vravel že keď ich bral neboli samce ešte vyfarbene ale zas že oni rýchlo do spievajú. Možná ich dám k slimakom časom :)
Ako drobné ikernacky som ešte nemnožili ale zas v krevetarku de mám razborky galaxky som pár krát videl niečo ako poter rybiek strašne maličké ale zas nemal som skúsenosti odchovať tak malé rybky, ale možná ak sa tomu niekedy po venujem možná sa podarí.
Stando24
 
Príspevky: 358
Založený: 29 Mar 2019 21:23 pm
Bydlisko: Detva

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.