drobne ranky

Akvarijné ryby - choroby, liečba

drobne ranky

Odoslaťod kellee » 16 Feb 2008 19:49 pm

Liecite ich niecim??? Nasla som na jedno daniu fanu, neviem z coho a ani preco, mozno preto ze som ich dnes premiestnovala do ineho akvarka a zase spat do ich povodneho. No a teraz som si vsimla ze jedno danio ma za prsnou plutvou cerveny flak a dalsie danio ma poskodenu chvostovu plutvu ale len kusom., Mam to nehat vsetko tak??
Obrázok používateľa
kellee

Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm

Reklama

Odoslaťod NEMO 13 » 19 Feb 2008 15:40 pm

Hm, mozno je to s toho premiestnovania. Vies rybky uz boli zvyknute v jednom potom si ich premiestnil a zase to iste. Ja svojim rybkam davam AQUAREGULATOR ktory je dobry aj na ranky a na ine problemy. Najdes to aj pod nazvom SANIL 2000. Alebo sa spytaj bud zvelolekara alebo predavacky v zoochove a oni ti urcite poradia. Len to nenechaj tak, lebo sa to moze zhorsit.
Obrázok používateľa
NEMO 13

Obrázky: 1
Založený: 19 Feb 2008 12:03 pm

Odoslaťod Spaiky69 » 19 Feb 2008 18:54 pm

v prírode sú tiež situácie, pri ktorých dochádza k rôznym zraneniam rýb. Podľa mňa by si to mal nechať tak. Ryba by si mala poradiť s malými rankami. Je iné, ak je to nejaká choroba alebo závažná rana, ak vieš čo tým myslím.
V najhoršom prípade sa uplatní Darvinova teória v praxi ;)
Obrázok používateľa
Spaiky69

Obrázky: 41
Založený: 03 Sep 2006 19:20 pm

Odoslaťod kellee » 19 Feb 2008 18:59 pm

okej necham ono to uz ma v podstate celkom vyliecene uz je to v poriadku, myslim
Obrázok používateľa
kellee

Odoslaťod VLADY » 21 Feb 2008 01:07 am

NEMO 13 napísal:..... Ja svojim rybkam davam AQUAREGULATOR ktory je dobry aj na ranky a na ine problemy. Najdes to aj pod nazvom SANIL 2000. Alebo sa spytaj bud zvelolekara alebo predavacky v zoochove a oni ti urcite poradia. Len to nenechaj tak, lebo sa to moze zhorsit.

Tak akvaregulátor je ten zázračný prípravok???? Síce píšu že obsahuje dačo ako: Fosforečnan sodný stredný, kuchynskú sol a methylénovú modř takže samá chémia a ako to pomáha rybám teda fakt netuším. A predavačky v zoochove tie poradia určite a ak neporadia tak aspoň predajú nejaký zázrak.... :lol: Myslím že celá rada týchto prípravkov od nemenovanej Fy. je zázračná. Už tu dakto písal že mal problém z prípravkom ALGIL ??? alebo pod nejaký rašelinový výluh ktorý je tvorený dubovou kôrou a ešte dačím a o rašeline sa v zložení prípravku nepíše nič.Jak to kde sa stratil? Ludia nelejte kadejaké zázraky hlavne lacné do akva .Akurát sú potom problémy.... :evil:
Obrázok používateľa
VLADY

Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm

Re: drobne ranky

Odoslaťod kellee » 15 Sep 2008 17:43 pm

ahojte, nechcem zacinat novou temou ale chcem sa opytat jedna ryba, prednedavnom, som jej nasla za prsnou plutvou mensiu ranku, myslela som si ze zase bitka a vylieci sa to, ale uz to tam ma vyse tyzdna a rana akoby sa zvacsila je cervena a ryba je nafuknuta, ledva plava a stale polyhava. Moze to byt nejaka choroba?
Obrázok používateľa
kellee

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.