Ano bakterie sa vytvoria, ale to nie je pointa, co sa ti snazime vysvetlit! Vsetko sme ti tu uz napisali! Pouzi trochu predstavivost - majme 2 situacie

:
1. Pouzijes Siporax, molitan, vatu alebo nieco podobne. Pri cisteni filtra to vsetko lahko vytiahnes, premyjes a nahadzes naspat.
2. Pouzijes piesok v tvojej konfiguracii. Pri cisteni ho porozsypas, ujde ti do kanala, zapracuje sa ti do molitanu atd.
Hadam sa nemusim pytat, co je pracnejsie na cistenie.
Vyhoda piesku je pri konfiguracii, ktoru som spomenul v poslednom prispevku. Nemusis nic rozoberat, cistit a pod. iba nachvilu pustis vodu opacnym smerom a filter mas opat cisty. Takyto pieskovy filter sa bezne pouziva v priemyselnom meritku, ked sa cistia velke objemy kvapalin. Je lahke si predstavit filtrovanie cez niekolko ton piesku v obrovskej kadi a jeho premyvanie. Neviem si ale predstavit, keby sa to iste robilo s molitanom, alebo siporaxom - skus umyt a vyzmykat spongiu rozmerov 2x10x10 metrov

Siporax sa v priemysle cisti rovnako ako piesok (premyvanim), len samozrejme na rozdiel od piesku nezachytava jemne castice. A to je hlavna vyhoda pieskovej filtracie - jednoducha udrzba a dobra ucinnost aj pri velkom objeme filtracnej naplne. V tvojej konfiguracii ale pozitivum jednoduchej udrzby absentuje, pretoze aj ked tam das piesok, aj tak musis filter rozobrat, piesok premyt mimo filtra a potom ho sypat naspat - cize nic si neulahcis, iba zhorsis, pretoze s pieskom sa pracuje horsie ako so siporaxom, ci molitanom. Uz rozumies, co ja chapem, bratmmm?
