Montáž sifónuDetaily

snajprik
Montáž sifónu
22 Dec 2017 22:36 pm
338

Popis obrázku

Tak prišiel čas prepojiť akva pomocou dvojitého sifónu, vyrovnanie hladín.

O filtráciu sa mi starajú tri filtre, v rastlinnom je vnútorný filter, ktorý zabezpečuje cirkuláciu vody. V pláne je jeho okysličováciu hadičku strčiť do dvojitého sifónu a nahromadení kyslík na vrchu odsaje, zatiaľ, ale po 4 dňoch veľa bubliniek sa tam nedostalo, tak že to zatiaľ neriešim, ale vše je pripravené.
Druhy filter je externý, ktorý čerpe vodu s rastlinného akva do pridávnej nádrže, voda sa cez sifón vracia naspäť. Keby sifón náhodou zlyhal, tak nasávacia hadička od externého v rastlinnom je 5cm pod hladinou, tak že kým by došlo k preliatiu nasal by vzduch.
Tretí filter je hamburger, počul som naň veľa chváli tak otestujeme :) Naočkoval som don nitrifikačné baktérie, zo zabehnutého bublifuku, tak že nie na 100% ale už plní to čo ma.
So zábehom a výkyvmi hodnôt si nerobím starosti, Rastlinne akva to spracuje s prstom v nose + celkom slušný objem rýchlorastúcich rastlín sú pripravene a filtre 2/3 sú zabehnuté :)

EXIF-Dáta - zobraziť/skryť

Komentár od mrenka zelená » 12 Feb 2019 22:49 pm

Je to na mňa komplikované asi... Chcela by som to pochopiť. Takže: z rastlinného akvárka 5 cm pod hladinou nasáva externý filter (prečistenú) vodu do zarybneného akvárka - prívod v jednom, vývod v druhom. Pritom filter má aj nejakú náplň alebo je využitý iba ako čerpadlo? Voda z rybičkového akva sa vracia pomocou sifónu - ak by hladina v rastlinnom bola nižšia, tak to chápem. Ale sú tu etš spomenuté pre mňa záhadné dve zariadenia 1. sifón je dvojitý (druhá časť tečie v protismere?) a ďalší hamburgerový filter - to je čo a na čo to slúži? Keby si vysvetlil, potešilo by. Vďaka.
mrenka zelená
 
Príspevky: 23
Obrázky: 7
Založený: 08 Feb 2019 21:52 pm

Naspäť na snajprik