GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: GENESIS ADA → JUWEL RIO 350 LED white

Odoslaťod matte » 21 Sep 2020 10:17 am

si sa rozbehol, 12.ty den pridavat ryby, sa doporucuje minimalne mesiac na zabehnutie
Obrázok používateľa
matte

Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

Reklama

Odoslaťod KELSO » 23 Sep 2020 21:05 pm

Všetky hodnoty vody boli optimálne a potreboval som nutne pomôcť s tým povlakom. Rybky, slimáky aj krevetky sa tvária spokojne a makajú, zvyšok tam pôjde až keď budem spokojný so stavom flóry. :)
Obrázok používateľa
KELSO

Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2020 17:36 pm

Odoslaťod Pštros » 23 Sep 2020 21:55 pm

Presne takto sa mi akva zahnusilo po zalozeni a vlozeni korena, akurat ten sliz siel az do siva... rastliny to ale nedali..
Snad to tebe vyjde lepsie.
Zatial paradny zaciatok (odhliadnuc od toho slizu).
Obrázok používateľa
Pštros

Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am

Odoslaťod KELSO » 23 Sep 2020 23:56 pm

Do siva šiel aj u mňa, to už predpokladám je fáza rozkladu, stále tam toho trochu mám a pri každej výmene vody to pracne odsávam, ale vyzerá že krevetkám to chutí a toho zvyšku kadetade medzi rastlinami ma snáď zbavia, alebo sa to úplne rozloží časom. Utrpelo hlavne Monte Carlo, to budem musieť asi vysádzať celé na novo, resp. všetky rastliny okrem stoniek a Anubiasu sú na tom smutne zatiaľ. Doposiaľ som také veľké množstvo koreňov do akva nedával, každopádne v budúcnosti budem určite nové drevo dlho močiť vo vode, aj svoj tvar, dĺžku a polohu koreňov ta voda zemenila viac ako som čakal.
Obrázok používateľa
KELSO

Odoslaťod KELSO » 02 Okt 2020 20:58 pm

5. týždeň, aktuálny stav na foto...

Takže po tom všetkom som musel pred pár dňami dokúpiť a dosadiť päť kelímkov Micranthemum Monte Carlo - veľká časť vďaka bielemu povlaku odhnila, tak isto aj jeden kelímok Eleocharis parvulus, dva košíky Bolbitis heudelotii ktoré tiež neprežili nával slizu a pridal som jeden košíček Cryptocoryne wendtii Brown a do koreňov zatiaľ jeden košíček Microsorum mini.

Už mám za sebou aj nejaké prestrihy a ním zahusťovanie dna. Najviac sa darí Limnophile a zelenej Rotale. Rastlinky vyzerajú zdravo, zatiaľ sa hrám s hnojením a parametrami vody keďže mi vystrelilo do výšin GH/KH a RO u mňa neprichádza do úvahy.

Zrušil som doma moje dočasné nano, odkiaľ som presťahoval 2x Pancierniček malý (Corydoras pygmaeus) a 2x Slimák Clithon sp. + som dokúpil ďalších 25ks krevetiek Bloody Mary, takže by ich tam malo byť už okolo 50ks, sú mega aktívne a ich pomoc je vidieť. Pridal som aj živorodky Black Molly, ktoré sú ako smetiari a vyjedaju všetko a odvšadiaľ.

Vo filtri som po štyroch týždňoch menil náplň uhlia a z nano pridal vrecúško Seacehm Purigen. Skúšal som na mastnú hladinu použiť priložený skimmer k filtru, ale strašne to znáša filter, tak som to demontoval, vrátil nazad normálny kôš a čakám na objednaný Eheim Skim 350.

Poznámka a skúsenosť na záver akvaristickým silikónom zlepené drevo pod vodou nemá dlhú životnosť a tým ako sa drevo nasalo vodou, sa uvolnili všetky spoje. Chcel som si to uľahčiť a nepoužívať tie smradľavé dvojlôžkové lepidlá, ale nakoniec som silikón teda musel odstrániť a dodatočne použiť nerezové skrutky, čo v zabehnutom akváriu už nebola taká sranda. Obrázok
Obrázok používateľa
KELSO

Odoslaťod KELSO » 02 Okt 2020 21:10 pm

ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
KELSO

Odoslaťod Pavligin66 » 03 Okt 2020 06:15 am

Krásna nádrž :D.
Pavligin66

Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Odoslaťod KELSO » 16 Okt 2020 21:14 pm

Začína "project fertilize"!

Ak ešte niekto používate dávkovacie pumpy, máte tam aj spätné ventily? Ak áno, kam ich najlepšie umiestniť? Obrázok
Obrázok používateľa
KELSO

Odoslaťod Pštros » 16 Okt 2020 21:40 pm

Určite, lebo ti bude klesať hnojivo v hadičke a potom bude dávkovať menej. Ja ich mam hore pri konci hadičky v akva. Aj tak sa zanasaju a casom prepustaju...
Obrázok používateľa
Pštros

Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.