Gupka pláva na chvoste

Akvarijné ryby - choroby, liečba

Gupka pláva na chvoste

Odoslaťod geminika » 10 Mar 2010 09:07 am

Ahoj. Mám asi 2 mesiace dve veľké gupky (cca 6.5 cm). Odvtedy už mali obidve malinké a pred pár dňami som si všimla, že jedna ťažko pláva a to tak, že ju chvost ťahá ku dnu. Zatiaľ žerie normálne a nevidím na nej žiadne vizuálne zmeny. Vie niekto, čo sa jej mohlo stať, ako jej pomôcť a či sa jej vôbec dá pomôcť? Na tej druhej pozorujem mierne prepadnuté bruško a mierne zhrbenie. Viem, že gupkám sa to stáva dosť často, ale neviem, kde je chyba. Možno už sú staré, keď sú také veľké a blíži sa ich koniec. :x Poradí niekto?
Obrázok používateľa
geminika

Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm

Reklama

Re: Gupka pláva na chvoste

Odoslaťod mystka » 10 Mar 2010 09:44 am

Ahoj, tie gupky uz asi nezachranis. Mne sa obcas stava to iste pri endlerkach. Aj teraz zostala jedna pokrivena po porode, asi bola prilis mlada. Co mam starsiu samicku endlerky, ta je tehotna v podstate non-stop vyzera velmi dobre a aj po porode. Pokrivili sa mi dve samicky, a obe boli dost mlade, asi to bola na ich telicko prilis velka zataz. Teraz sa snazim pestro krmit, obcas im kvapkam sera fishtamin, pravidelne menim vodu..Zatial som sa nedocitala ako inak tomu predchazdzat
Obrázok používateľa
mystka

Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.