Help: Prelomena rybka plavajuca bokom, diagnoza?

Akvarijné ryby - choroby, liečba

Help: Prelomena rybka plavajuca bokom, diagnoza?

Odoslaťod Darkpeug » 26 Sep 2009 16:56 pm

Potreboval by som pomoc pri urceni diagnozy. Jedna sa o gupky. Prve stadium zacina tym, ze rybka zacina plavat dole hlavou. Neskor strati orientaciu uplne a prevaluje sa na strany aj hore alebo dole hlavou. Niektore sa "prelomia" v asi polke tela atak zotrvavaju a prevaluju sa. Je pre nich problem primat potravu. Zatial takto zahynula iba 1 rybka, predpokladam ze skor hladom nez chorobou... ? Chore su momentane v karantene.
Akva ma 80L, ph okolo 7, filter aquaal fan mini, odkal tyzenne aj s vym. tretinou vody.

Pridam fotky do albumu...
Darkpeug

Obrázky: 3
Založený: 26 Sep 2009 16:42 pm

Reklama

Re: Help: Prelomena rybka plavajuca bokom, diagnoza?

Odoslaťod martin_s » 26 Sep 2009 19:34 pm

Darkpeug napísal:Potreboval by som pomoc pri urceni diagnozy. Jedna sa o gupky. Prve stadium zacina tym, ze rybka zacina plavat dole hlavou. Neskor strati orientaciu uplne a prevaluje sa na strany aj hore alebo dole hlavou. Niektore sa "prelomia" v asi polke tela atak zotrvavaju a prevaluju sa. Je pre nich problem primat potravu. Zatial takto zahynula iba 1 rybka, predpokladam ze skor hladom nez chorobou... ? Chore su momentane v karantene.
Akva ma 80L, ph okolo 7, filter aquaal fan mini, odkal tyzenne aj s vym. tretinou vody.

Pridam fotky do albumu...
To myslis vazne? AquaEl fan mini do 80l akva? Ten je dobry max. na mechanicku filtraciu minicka, aj o tom by sa vsak dalo diskutovat. Ma zalostne malu filtracnu napln, cize biologicka filtracia u neho nehrozi.
napisal si malo informacii o akva - kedy bolo zalozene? Za aku dobu po zalozeni si vypustil ryby, kolko ich tam mas? Aku mas teplotu v akva? Kolko mas rastlin?...
Obrázok používateľa
martin_s

Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odp.. dopl....

Odoslaťod Darkpeug » 26 Sep 2009 20:13 pm

Takze doplnam info: Zalozene 9 mesiac, avsak rybky prekonali bakt rozpad plutiev. Liecene boli baktopurom od sery. Po prielecení preplachnuty strk, vymena vody. Pridal som trosku soli. Rybky sli spet este v ten vecer... Pocet 20. Teplota 26. Rastliny som preriedil, takze po chorobe minimum...
Darkpeug

Obrázky: 3
Založený: 26 Sep 2009 16:42 pm

Re: Odp.. dopl....

Odoslaťod martin_s » 26 Sep 2009 22:25 pm

Darkpeug napísal:Takze doplnam info: Zalozene 9 mesiac, avsak rybky prekonali bakt rozpad plutiev. Liecene boli baktopurom od sery. Po prielecení preplachnuty strk, vymena vody. Pridal som trosku soli. Rybky sli spet este v ten vecer... Pocet 20. Teplota 26. Rastliny som preriedil, takze po chorobe minimum...
Takze moze ist o otravu NH4/NH3 a NO2. Tym ze si premyl strk komplet a predpokladam ze vymenil 100% vody tak si sa dostal zase na zaciatok k nezabehnutemu akvu. Cize nebolo zalozene 9 mesiacov, ale 1 den kym si dal do neho ryby. K tomu ked priratas nedostatocne mnozstvo rastlin, filter s nedostatocnym objemom filtracneho media... Vychadza mi ze ti najskor odidu este nejake rybky (neupresnil si pocet a druhy ake ti v akva plavu). O takomto probeme alebo o podobnom je tu uz toho dost vela popisane a je tam dost toho aj o tom ako sa da tomu aspon ciastocne pomoct. Cize pouzi vyhladavanie a citaj, citaj, citaj...
Obrázok používateľa
martin_s

Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.