Hidden Nature

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Hidden Nature

Odoslaťod Hora » 08 Sep 2017 18:32 pm

Pštros napísal:Zacinam pripustat, ze ked teraz situaciu pomaly, postupne nedostanem pod kontrolu, skusim prejst na LOW TECH pristup, s minimalnym hnojenim, bez CO2 a slabym osvetlenim...

podobne som nastavil ale so žiadným minimálnym hnojením,0,3W/l,CO2 pH 6,9
presne toto mám urobené pár mesiacov,rastliny sú v poriadku (nie je to logické ale naozaj,možno na pár sklovitých listov Hydrocotyly) aj napriek asi minimálnym živinám od rybiek,CO2 držím hlavne kvôli rybám ale určite ho rastliny využívajú,naozaj som dlho netestoval,no môžem NO3,PO4...Fe asi nemerateľné.
Rastlín mám oveľa viac,dal som do mojich fotiek aktuálnu.Nežiari to akvárium ako so 138W ale je zdravé a vyžaduje minimálny čas údržby.Tvoje krásne Crinum by trpelo pravdepodobne na podobný režim.
Obrázok používateľa
Hora

Obrázky: 8
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm

Reklama

Odoslaťod Pštros » 08 Sep 2017 19:49 pm

Tvoje akva vyzera skvelo... bral by som.
Ja som robil svetlo s Cree diodami, spolu skoro 100W lediek, ide mi tak na 20%, oproti 360W T5 super...len vyladit vykon a spektrum...
Obrázok používateľa
Pštros

Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am

Odoslaťod Pštros » 27 Sep 2017 20:44 pm

Takze, momentalne takto...
2a.jpg

1a.jpg

Riasy sa podarilo dostat pod kontrolu, stetka ostala na par korenoch a mam pocit, ze sa nesiri, zelena prachova este mierne porasta skla, ale vyrazne pomalsie... Necham ju asi zakapat, ako sa mi to uz raz podarilo.

Rybky rybkuju, aj ked razboriek je isto o par kuskov menej...no porataj ich :o

Slimaky ostali 3 zive, zvysok posiel...nechapm preco.

Svetlo sme s kamosom merali a spolu ide na cca 38W, takze obrovsky skok z 320W...
CO2 ide, controller nastaveny na 6,9 a spotreba vyrazne klesla. Hnojenie ako tak ide, ale asi skusim prejst na zelenu tropicu, s ktorou ficim v Dream-e a krasne to ide. budem merat a pripadne doplnim, co bude chybat.

Slimaky slimakuju uz len 3, ostatne postupne posli...nechapem...
Krevety som tam hodil z Dreamu zlte neocaridiny, asi 20ks a vidiet ich, aj ked sa zatial asi nemnozia...

Momentalne je to ok, este mozno doplnim nejaku rastlinku...

CusBus :pivo: :pivo: :pivo:
Obrázok používateľa
Pštros

Odoslaťod prasan » 27 Sep 2017 22:40 pm

Pekné to máš,pekné.
Obrázok používateľa
prasan

Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm

Odoslaťod lev_ica » 28 Sep 2017 08:06 am

Veľmi pekné, veľmi. :mrgreen:
Obrázok používateľa
lev_ica

Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Odoslaťod vincent van gogh » 28 Sep 2017 11:38 am

Óoo. Prekvapenie.
Velmi dobré. Dobre nafotené. (si rozobral kus schodiska ? :) ) LED čipy super.(!) Tisíc razboriek ,super.
podla mna len trochu viac zelenej hmoty dolu a je to mňamka.

Inak k machu , si sa niekde pýtal. Toho sa človek nezbaví.Po odstránení som mal stále a furt niekde úlomky, až do konca života akvária.
Obrázok používateľa
vincent van gogh

Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm

Odoslaťod Pštros » 28 Sep 2017 19:34 pm

Vdaka za pochvaly, konecne sa aj ja pozeram na akvarium s radostou...
Vincent, kamos mi pozical 14-24mm objektiv a to uz je ina parada :mrgreen: . Ale len kvoli akva asi nebudem vrazat 2,5 litra za sklo. :? Tak sem-tam poziciam, nafotim...

Snad uz tiez mam ako-tak stabilnu situaciu a budem sa viac moct tesit ako trapit...

:pivo:
Obrázok používateľa
Pštros

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.