Hodnoty vody a vysoké PH - čo s tým? (Banská Bystrica)spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Hodnoty vody a vysoké PH - čo s tým? (Banská Bystrica)

Odoslaťod Wolfylovesfish » 09 Dec 2014 16:30 pm

Ahojte!
Začala by som asi tým, že som tu nová a ešte presne neviem, ako to tu funguje. :( Vaše príspevky som doposiaľ sledovala len pasívne, no aj ja som sa rozhodla položiť otázku - mám problém s PH, KH a hodnotou minerálov vo vode.

Popis akvárka je: 95l, 50x40x50cm (taká kocka) knedý štrk (asi 5cm), filter interný Aquael 100-150l (230V), teplota stabilne udržiavaná na 25-26 stupňov Celzia, vzduchovač. Rastlinstvo: Echinodorus, Anubias a iné, vyššie rastliny.
Osádka: 5x Mrenka štvorpruhá, 2x mrenka albín, 2x mrenka machová, 2x mrenka perleťová, 3x mrenka zlatá, 3 mrenka červená a malý húf neoniek + pazúrnatky (Xenophus) žabky (vypadá, že je toho veľa, ale zatiaľ som s osádkou problém nemala, dobre sa znášajú a tvoria pokojné skupinky + filter má požadovanú výkonnosť, aby zvládal odpadové látky, teda, verím tomu)

Akvaristike sa venujem už asi 7 rokov, no len pred pár týždňami som založila toto nové akva a naskytol sa problém - voda aj po 20-30% výmene veľmi rýchlo žltne, no nezapácha. Po poslednej výmene vody som mala pocit, že rybky boli dosť bezseba, skrývali sa a začali byť agresívne. Situácia sa ukľudnila, no veľmi ma to prekvapilo, predtým sa mi to nestalo a mám pocit, že je to kvalitou vody z vodovodu - Kvalita vody je v BB zúfalá. :( Tieto rybky spolu žijú už vyše roka a pol a nikdy neboli choré ani nepokojné, len táto nová nádrž, paradoxne oveľa väčšia ako tá, čo bola predtým, im robí trochu problémy.

Čo by ste mi poradili na zvýšenie kvality vody a ako odstrániť žltú farbu? Koreň nemám žiadny. Odporučili by ste odoberanie vody z prírodných zdrojov (overených) s lepšími hodnotami ako voda z vodovodu? Urobila som si testy vody asi zdrojov a vyšli lepšie ako vodovod. (používam pásiky 6in1 od JBL) Aké správanie je pre ryby prirodzené, podľa vás? Moje mrenky veľakrát proste stoja v húfe na mieste a kukajú, no apetít majú riadny, takže choroba to nebude a sú aj pekne sfarbené. Len tak stoja. :/

Posledná info: Chemizmus upravujem prostredkami od Sery (Aquatan a Algovec)
Hnojivo: Tekuté železo (Tropical aqua)
Wolfylovesfish
 
Príspevky: 1
Založený: 09 Dec 2014 16:05 pm

Reklama

Re: Hodnoty vody a vysoké PH - čo s tým? (Banská Bystrica)

Odoslaťod martin_s » 09 Dec 2014 16:56 pm

Vyberiem tvoje otazky:
Wolfylovesfish napísal:Začala by som asi tým, že som tu nová a ešte presne neviem, ako to tu funguje. :(
...mám problém s PH, KH a hodnotou minerálov vo vode.
...Čo by ste mi poradili na zvýšenie kvality vody a ako odstrániť žltú farbu?
...Odporučili by ste odoberanie vody z prírodných zdrojov (overených) s lepšími hodnotami ako voda z vodovodu?
...Aké správanie je pre ryby prirodzené, podľa vás?

1. otazka resp. konstatovanie: Funguje to tu takto: clanky/pravidla_diskusie.php
2. - 4. otázka: bod 9. z linku vyssie + search.php + pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html (tieto otazky su vo fore niekolko krat uz davno zodpovedane)
5. otazka: nie je ryba ako ryba, odlisuju sa aj svojim spravanim.

Mimochodom, az ta xenopuska vyrastie tak nebudes mat s tymi mrenkami problem - ona si na nich pochuti...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.