ikry tetrovitých rýbVšetko okolo akvarijných rýb

Re: ikry tetrovitých rýb

Odoslaťod robo714 » 30 Apr 2007 13:09 pm

jj aj ma to napadlo ja som to uviedol len ako príklad a aby sa pochopili lebo každý hovorili o niečom inom :)
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Reklama

Re: ikry tetrovitých rýb

Odoslaťod arowana » 30 Apr 2007 15:57 pm

Norman napísal:robo: nie je to az tak jednoduche pH stupnica je logarytmicka, takze voda s pH 5 je "100x kyslejsia" resp. obsahuje 100x viac H+ ionov ako voda s pH 7. Takze ak to mixnes 1:1 nebude vysledok s pH 6.

Arowana: pouzivas vobec na okyselenie raselinovy vyluh ? Nemas dostatocne kysly vystup z iontomenica a raselinovy vyuh alebo koncentrat pridavas len kvoli inym prvkom pre stimul k treniu ? Vo vztahu k tetram, pripadne inym rybam okrem kaprozubok.


Prirodzene že používam na okyselovanie vývojových vôd rašelinové výluhy, ale len ak to daný druh ryby vyslovene znáša a vyžaduje / resp. jeho vývojové štádium ikier a plôdik /.
V opačnom prípade okyselujem vodu kyselinou fosforečnou. Platí to prirodzene pri použití vody z RO, nakoľko z iontomeničových kolón je v závislosti na použitých iontomeničoch, voda s reakciou pod pH 7.
Rašelinový výluh s ďalšími zložkami / dubová kôra, jelšové šištice, oplodie z vlašského orecha / však ako výterový stimulant užívam aj u druhov, kde nie je vyslovene žiadúca extrémna kyslosť vody, avšak výluhy sú chemicky predpufrované v samotnom roztoku na pH 7.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ikry tetrovitých rýb

Odoslaťod Spaiky69 » 30 Apr 2007 20:40 pm

tak Spaiky má z toho už riadne halušky! :D, Ale nie, už mám v tom trochu jasnejšie. Už sa mi podarilo dosiahnuť pre mňa vhodné pH kombináciou CO2-ky a rašelinového výluhu /ktorý má aj viacero iných priaznivých účinkov/ Ja by som ten rašelinový výluh odporučil, lebo pôsobením neho voda získava zložky obsahujúce sa aj v prirodzenom prostredí týchto rýb. Si myslím, že je to GOOD!!
Keď ste sa už tak do toho obuli, mohli by ste mi ešte objasniť, ako sa vlastne dostať k tomu rašelinovému výluhu. Stačí priamo "aplikovať" rašelinu do akva??, ináč, z môjho estetického cítenia sa mi to veľmi ľúbi. je to také prirodzené :)
Obrázok používateľa
Spaiky69
 
Príspevky: 93
Obrázky: 41
Založený: 03 Sep 2006 19:20 pm
Bydlisko: Stará ?ubov?a

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.