J - 200ka

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: J - 200ka

Odoslaťod j » 31 Máj 2021 08:59 am

Vrátil som sa po týždni dovolenky počas ktorej tam nebol dávaný excel a pozerám že sa tá čierna riasa pomaly začína zase rozširovať. Zdá sa že hlavne v pravej časti akvária, kde je to drevo. Začínam uvažovať či ho nedám na nejaký čas preč, nech zistím či naozaj nie je zodpovedné za tie riasy. Síce sa mi tam páči, ale by s ním mal byť problém, tak ho nejak oželiem. Bolo by to potom moje jediné akvárko bez dreva.
j

Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am

Reklama

Odoslaťod Seraph » 31 Máj 2021 13:30 pm

Ja som za posledne mesiace dospel k zaveru ze drevo moze za mnozstvo problemov v akva, je to moj subjektivny zaver...preto chystam akva cisto rock hardscape...
Obrázok používateľa
Seraph

Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm

Odoslaťod snajprik » 31 Máj 2021 14:10 pm

Aj ja mam subjektívny pohľad na čiernu riasu, proste prebytok živín. Skús trošku viac predimenzovať (zväčšiť) filtráciu, nejaký zeolit purigen... Aj hnijúce drevo je len nadbytok živín čo sa da poriešiť lepšou filtráciou. Ja som to spozoroval tak, že keď sa mi začnú filtre zanášať, tak aj riasa sa začne viac ukazovať.

PS: Napríklad ak máš ex. Filter, tak kúp pred filter cca 2L objemom a doň nasyp zeolit purigen ... malo by to vodu vyčistiť.
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Odoslaťod j » 31 Máj 2021 18:02 pm

Filter mám asi najlepší čo bol dostať. Externý nechcem. Ono teraz je v akváriu tak zo 10 rýb (prevažne tetry) a tie určite nezaťažujú prostredie bordelom. Skôr to vidím na to drevo. Zajtra budem čistiť, tak ho vyberiem.
j

Odoslaťod vincent van gogh » 31 Máj 2021 21:44 pm

j napísal:...Začínam uvažovať či ho nedám na nejaký čas preč, nech zistím či naozaj nie je zodpovedné za tie riasy...

No to by mohlo byt zaujímavé. Ak sa ti podarí dokázat, že to bolo drevom. Ja som mal podobný problém , odstranovat drevo som ale odmietal :
download/file.php?id=15074&mode=view

Po čase som to prestal riešit a zmizlo to. Čo sa menilo bolo svetlo (pokazilo sa mi, mám provizorium) a ubudlo rýb. Ako laik by som povedal, že štetina u mna nemala s drevom nič spoločné, iked ako vieme - je to jej oblubený povrch.

ale nie je drevo,ako drevo ,to je jasné.
Obrázok používateľa
vincent van gogh

Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm

Odoslaťod j » 02 Jún 2021 06:50 am

Večer som to drevo dal von. Keď som ho strčil pod sprchu, tak z neho išiel dosť velký bordel a to som ho nie tak dávno poriadne čistil pri tej prerábke. Akvárko trochu stratilo na plasticite, uvidím aký to nadobudne rozmer až to trochu na mieste toho dreva zarastie. Inak som zistil že tá neritina stále žije a dokonca som si na jednom liste všimol malého ploského slimáčika (v tvare kotúlky). Zrejme som ho priniesol na rastlinkách z Hornbachu. Už sa mi niekedy dávno tento druh vyskytol v akváriu.

Starosť mi robí že zase odišla jedna ryba. Teraz to bola neónka. Klasika - nekoordinované plávanie, vytáčanie na bok. Inak nebadám žiadne zmeny. Vyfarbenie normálne, žiadne podozrivé výkaly, žiadne deformácie tela. Nič viditelné. Ostali mi už iba dve posledné neónky. Už by som rád doplnil stavy, ale stále váham.
j

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.