Labeo Bicolor - identifikácia parazita/chorobyAkvarijné ryby - choroby, liečba

Labeo Bicolor - identifikácia parazita/choroby

Odoslaťod Angiee » 13 Júl 2016 14:34 pm

Dobrý deň,

potrebovala by som radu. Včera som si všimla na svojom Labeu, ktoré mám už rok a pol červeno-ružovú hrčku, ktorá mu trčala z chrbta pri vrchnej veľkej plutve. V akváriu neboli robené žiadne zmeny, rybka normálne prijíma potravu (vločky, patentky), je aktívna a nijako zvlášť sa neschováva. Vzrastovo je síce menšia ako jej spoločníčky, avšak to tak bolo vždy, takže sa nezdá, že by nejako chradla. Nepridávala som žiadne nové komponenty ani živočíchy, 1/3 vody mením pravidelne raz za týždeň/desať dní. Na ostatných rybkách som nič podobné nepozorovala, zatiaľ ide len o to jedno Labeo.

Ako prvú pomoc som uskutočnila výmenu vody (50%), no žiadne liečivá som ešte nepridávala. Mám podozrenie na nejaký druh parazita (?), keďže žiadne iné vonkajšie zmeny na nej nevidno.

Akvárium je 120 litrové (100x40x35), založené 2 roky, filtrácia je pomocou filtra Eheim Aquaball 130 l so vzduchovaním a funguje nonstop, vodu mením raz za týždeň/desať dní z 1/3, odstátu, prípadne s pridaním AquaSafe, filter pri čistení jemne preplachujem v odčerpanej akvarijnej vode.

Čo sa týka rastlín, sú tam štyri väčšie trsy Anubias barteri, Acorus pusilus a Sagittaria celkom pekne rozrastené a tri Cladophory (machové guličky) - rastlinám sa darí perfektne. Živé osadenstvo je zložené zo 6 Neoniek červených, 4 Ancistrusov, 5 Labeo Bicolor a 2 velké Tylomelánie (plus nejaké malé potomstvo, asi 5 kusov po 1cm). Za tú dobu čo akvárium mám som v ňom nemala žiadnu chorobu (krupičku, plesne), jednoducho nič. Kŕmim klasickými vločkami striedanými s tabletami a patentkami/koretrami raz do dňa v primeranom množstve. Výsledky testov vody boli v norme.

Pripájam fotografie aké sa najlepšie podarili:
http://oi65.tinypic.com/28tke8k.jpg
http://oi65.tinypic.com/28tke8k.jpg

Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc.
Angiee
 
Príspevky: 1
Založený: 13 Júl 2016 14:05 pm

Reklama

Re: Labeo Bicolor - identifikácia parazita/choroby

Odoslaťod I.P. Pavlov » 13 Júl 2016 22:10 pm

Ja by som poradil vymeniť filter. Za niejaký s väčšou filtračnou plochou. Možno by stačilo v pôvodnom vymeniť filtračné média. I tak by som pri tomto osadenstve šiel po filtri novom.
Choroba môže byť staršieho dáta, no imunitný systém môže byť narušený, unavený........No a vypuklo to. Ťažko povedať či je to absces, ktorý praskne, alebo parazit. Skús mrknúť na toto:
http://zvery.rodinka.sk/zvierata-a-diet ... ez-liekov/
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2635
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.