Limnobium laevigatum pod krycim sklom

Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Limnobium laevigatum pod krycim sklom

Odoslaťod ra100 » 13 Jan 2011 12:48 pm

Dobry den.
Na akvarku mam krycie sklo a vobec sa pod nim nedari Pistii stratiotes. Uvazujem nad rastlinkou Limnobium laevigatum. Ako znasa vyssiu vlhkost tato rastlinka? Chcem nejaku inu plavajucu rastlinku (kvoli odburavaniu nadbytocnych zivin, najma dusicnanov)aj s peknym korenovym systemom. Len mam obavu, ze pri vyssej vlhkost sa jej nebude darit.
ra100

Založený: 08 Nov 2010 23:02 pm

Reklama

Re: Limnobium laevigatum pod krycim sklom

Odoslaťod Giftzahn » 13 Jan 2011 12:57 pm

ako dlho ju tam mas? ono chvilku trva kym sa ti "rozbehne" to iste aj pri Limnobium ... obe som mal pod krytom cize vlhko tam bolo teda poriadne a prave vtedy krasne a rychlo rastli plus samozrejme ze aj dostatok svetla je nutny ... 10L vedro som tyzdenne vyhadzoval ... inak mozes este skusit Salvinia nantas, Azolla caroliniana samozrejme ze aj Riccia, Lemna Minor sa daju .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn

Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm

Re: Limnobium laevigatum pod krycim sklom

Odoslaťod ra100 » 13 Jan 2011 15:05 pm

Giftzahn napísal:ako dlho ju tam mas? ono chvilku trva kym sa ti "rozbehne" to iste aj pri Limnobium ... obe som mal pod krytom cize vlhko tam bolo teda poriadne a prave vtedy krasne a rychlo rastli

Mam ju od 4.12.2010. Ked som ich priniesol mali krasne ruzice. Ale postupne pohnili a co vyhnali nove, su velmi male. A aj tie pomalicky hniju.
Giftzahn napísal:plus samozrejme ze aj dostatok svetla je nutny

Mam dve 13W ziarivky na akvarium o hlbke 30 cm. Myslim, ze to je dost.
Giftzahn napísal: inak mozes este skusit Salvinia nantas, Azolla caroliniana samozrejme ze aj Riccia, Lemna Minor sa daju .... :wink:

Riciiu tam mam. Ale chcel by som este nieco plavajuce s peknymi korienakmi.
ra100

Založený: 08 Nov 2010 23:02 pm

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.