Práve je 20 Apr 2024 06:21 am

News News of Technika

Site map of Technika » Fórum : Technika

Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Filter Oase Biomaster 600

Ahojte,
snad nebude vadit ak tu tento inzerat podam, burza nefunguje nemam to kde inde dat.

Filter Oase Biomaster 600, je to vymenena reklamacia kus za novy kus, cisto novy, zabaleny, tak akoby prisiel z eshopu.
Jeho zaruka je tym padom nova ako pri kupe. Je k nemu zopar filtracnych medii co mi ostali z toho co isiel na reklamaciu.

Iba osobny odber v BA a blizkom okoli, kedze to je celkom velke, jedine by ...
Read more : Filter Oase Biomaster 600 | Zobrazenia : 1123 | Odpovede : 2


Sunsun hw 3000

Ahojte,

mate niekto doma filter od Sunsun hw 3000? Chcel by som si ho zaobstarat ale neviem aky je presny rozmer (širka) hornej casti filtra. Skrinku mam hlboku 38cm tak neviem ci sa mi tam filter vojde. Ak by bol niekto taky dobry a zmeral mi priemer hornej casti filtra.
Read more : Sunsun hw 3000 | Zobrazenia : 1732 | Odpovede : 2


Pomala osmoza

Dobrý deň mam 6st osmozu s vontron 75gpd s minerilazatorom ktory mam momentalne odpojeny. Problem je v tom ze mi dost dlho nateka do nadoby cca 30l vyrobí za 6hodin a to este musim lahko priskritit odpad.Ked som mal zapojeny minerilizator tak 30l napustilo za 10 hodin je mozne to dako upravit s vymenou membrany aspon za 150gpd alebo lepsie pouzit 2x75gpd. Vstupny tlak bez pomocneho cerpadla mam 4 bary
Read more : Pomala osmoza | Zobrazenia : 1313 | Odpovede : 1


Odstránenie krytu

Ahojte. Dostal som sa k staršiemu akvarku, klasika s krytom. Je však poskrabana predná strana a chcem ho otočiť. Okolo vrchnej časti je plastová obruč s dierami na hadice a stredovou priečkou. Je možné to odstrániť a spevniť ho nejak inak? Výstužiť sklom ako na priloženom foto. Ma s tým niekto skúsenosti?

Ďakujem
Read more : Odstránenie krytu | Zobrazenia : 1776 | Odpovede : 3


Automatizácia akva

Tak a konečne všetko zložené pre plnú automatizaci a monitoring akva. Hadam bude všetko fungovať správne bez poruchy samozrejme údržbu akva budem robiť sam
Read more : Automatizácia akva | Zobrazenia : 9108 | Odpovede : 16


Aquatlantis easy led 2.0

Dobrý deň.
Skúšal som napojiť easy led 2.0 na kontrolór TC420 s dvomi samostatnými kanálmi a ono to nefunguje , zhasne jeden kanál a svietia oba kanáli. Neviete ako je tam robená elektrika ?
Napríklad dennerle trocal má spoločný + pre oba kanáli a s dvoma mínusmi ktoré zapínajú buď 4000k , alebo 6500k svietia samostatne , podobne je to aj na jbl solar a na juwel helialux je tiež spoločný plus a potom 4 ...
Read more : Aquatlantis easy led 2.0 | Zobrazenia : 1540 | Odpovede : 0


PH kontroler

Zdravím aký PH kontroler kupiť na CO2. Ktory by ste mi odporucali
Read more : PH kontroler | Zobrazenia : 2107 | Odpovede : 2


Ake svetlo pre tercovce

Zdravim potrebujem poradit ake svetlo pouzit pre pretercovce aby ich moc neoslnovalo a akva bolo krasne osvetlene. Momentalne tam mam urobene s led pasov 2x tepla,2x studená, 2x modrocervene s pomerom led 1:3, 1x zelene a 2x studena 120led/m vsetko v metrovej dlzkej. Mam problem sa dako vyhrat s farbami a rastlinam sa pri tom moc nedari. Zvazujen o kupe dakeho ineho len neviem ake pre 300l.akva
Read more : Ake svetlo pre tercovce | Zobrazenia : 2013 | Odpovede : 1


300l prepadovy filter pre 2000l akva

caute,
rozhodol som sa prerobit filtraciu pre akva, ktore bezi cca 2 roky.
akvarium: 2000l, 90ks cichlidy, jemny piesok, dekoracia kamene, ziadne rastliny, 26C, filtracia 2x FX6
udrzba: 1x tyzdenne 700l vody, filtre raz za dva mesiace

pod akva je priestor na cca 300l nadrz 100x50x60cm (prepadovy filter), pozvaram podstavu, bude na kolieckach s brzdou (aby sa filter dal vysunut von a cistit), na tom 2cm polystyren

akvarium nema ziadnu dieru na prepad, to by ...
Read more : 300l prepadovy filter pre 2000l akva | Zobrazenia : 1822 | Odpovede : 0


Problem s filtrom

Zdravím akvaristi, odišiel mi filter Aqua nova ncf-1200 a aj po výmene celého rotora má prerušovaný chod (ide 10 min normálne, potom 20 min nejde vôbec, potom sa znova spustí... , a takto stále dookola). Nemáte niekto skúsenosť s podobným problémom ? Už ma vážne nenapadá, kde by mohol byť problém. Elektrika tam prúdi stále, lebo aj ked rozmontujem hlavu tak rotor je teplý.

ďakujem :D
Read more : Problem s filtrom | Zobrazenia : 2807 | Odpovede : 3


 

Prihlásenie  •  Registrovať


Štatistiky

Celkovo 306615 príspevkov • Celkovo 10513 tém • Celkovo 13184 používateľov