skala napísal:dzoni, tekute hnojivo je dobre pre svoju rychlu ucinnost a zle pre kratkodoby ucinok.
Hmmmm... 100% metoda by tu asi zajímala každého, zkus nám o ní něco prozraditdzoni napísal:Co sa tyka mojich dovodov pre vyskusanie niecoho noveho - stale mam v akva nejake dva-tri druhy rastlin, ktorym sa nedari a myslim ze vsetko ostatne robim presne podla metody ktora je vraj 100% funkcna, takze mi ostava iba Tenso...
xitanaf napísal:Len na zamyslenie...
je tu niekto, komu robí PMDD problém v akvarku?
Má teda zmysel vŕtať do niečoho čo funguje alebo je to snaha dohnať naše rastlinky v akváriách na hranicu svojich vegetačných možností?
Len aby to jedného dňa neskončilo tak, že budeme kupovať v akvaristikách geneticky upravené rastliny nenáročné na svetlo, odolné voči riasam atď.
Hmm a draslík tě nezajímá? Neměříš ani CO2dzoni napísal:Este raz opakujem ze neviem presne koncentracie jednotlivych prvkov, iba tie co ma zaujimaju - NO3, PO4 a Fe - ostatne proste nesledujem.
Vápník naprosto převládá tam, kde je výrazné vápencové podloží. V běžných podmínkách je hořčíku dost a tady kus nad Bratislavou je dokonce spousta dolomitů, takže hořčíku bude ve vodě určitě habaděj.dzoni napísal:2) ako iste vies GH je tvorene iba vapnikom a horcikom - nechcelo sa mi vrazit prachy este aj do testu Ca (pomocou ktoreho by som vyratal aj obsah Mg), tak som predpokladal ze pri takom vysokom GH bude vo vode aj nejake Mg. Cital som vsak o par pripadoch s podobne tvrdou vodou, ktora bola tvorena len Ca, tak som skusil pouzit MgSO4 (ktore som do vtedy nedaval) a zda sa mi ze to niektore rastliny nakoplo.
Takže nemáš ani tušení, kolik CO2 máš v akváriudzoni napísal:3) na pH proti vsetkym zasadam kaslem
Hmmm a to říká kdo? Kromě faktu, že v přírodě všechno souvisí se vším a o příjmu prvků to platí svojnásob... vodivost tě nezajímá?dzoni napísal:Co sa tyka K2SO4 - siranov mozes mat velmi vysoke koncentracie bez toho aby sposobovali nejake problemy
Na poměru není nic diskutabilního - při nadbytku dusíku stoupá potřeba draslíku nebo fosforu a naopak, nadbytek jednoho prvku může blokovat příjem jiného atd. Podobných závislostí příjmu makro- i mikroprvků je popsána celá spousta. Samozřejmě, některé rostliny se adaptovaly na prostředí, kde je třeba dlouhodobě nadbytek dusíku, ale pěstovat dohromady nitrofilní a nitrofóbní rostliny dost dobře nejde - ne dlouhodobě. To je prostě fakt - poměr K:N 3:1 až 1:6 je tak obrovsky rozdílný, že mi celá tahle metoda připadá dost nedomyšlenádzoni napísal:Pomer je diskutabilna otazka - podla mojej teorie ma pomer zivin vobec nezaujima - ked mam napr. dusicnany na spodnej hranici rozsahu a P a K na hornej, viem ze rastliny maju este stale dostatok N a nadbytok P a K im vobec neskodi (!)
dzoni napísal: na pH proti vsetkym zasadam kaslem
dzoni napísal:ale nakoniec som to vyriesil inak - davam max CO2 co to da a difuzer s CO2 mam umiestneny pod vypustou s filtra, co sposobuje ze po celom akva plava obrovske mnozstvo mikrobubliniek CO2 v ktorom sa rastliny doslova "kupu" a maju tym lepsi prijem CO2 ako pri najvyssej moznej koncentracii (dosiahnutej napr. reaktorom)
Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.