Opuchnute oči skalara

Akvarijné ryby - choroby, liečba

Opuchnute oči skalara

Odoslaťod macikk » 01 Máj 2010 11:45 am

Ahojte
potreboval by som pomoc: Mam 200 akva asi 5 rokov všetko fungovalo normálne teda nejaký úhyn ojedinelý a samozrejme množstvo zivorodiek nových. MAM OSADENIE MEčUNE, MOLY OSTRIEžIK PURPUROVý PRISAVNIK A SKALARE gupky velmo dobre sa dari prisavnikom mam už 5 krat mlade skalare sa mi tri krat vytreli mam aj nejake môj odchov . krmim mrazenou potravov a lupienkami sušenou a občas im dam aj sredcia kuracie alebo pečienku.FILTRE MAM DVA VNUTORNE NEJAKýCH 2x400L PRIETOK A KAŽYDý TýžDEň SOBOTU MENOM CCA 1/2 NADRžE. Rastlinam sa dari ale druh vam nepoviem na toto si nejako nespomínam Všetko je OK . Problém: Samcovi skalára začali napúchať oči . Tento problem som mal asi pred rokom alebo rokom a pol kde skalár uhynul SOM MU POMOHOL/ LEBO HO ZAčALI OSTATNE RYBY Už NAHÁNAť A OBžIERAť/ oko tohoto chorého skalára je veľmo podobné oku karasa uplne vypukle a povedal by som že rovnomerne na oboch stranách. Je niekto kto poradí čo s nim ako ho zachrániť alebo čo to spôsobuje ??? vopred ďakujem a rady a pomoc pripadne nasmerovanie kde sa k takemuto problemu dočitam viac.
V osobnom albume mam aj fotku toho skalára čo uhynul. Dnešný problem je totožný
Obrázok používateľa
macikk

Obrázky: 20
Založený: 13 Aug 2008 18:13 pm

Reklama

Re: Opuchnute oči skalara

Odoslaťod trinitysk » 03 Máj 2010 10:35 am

Podla toho mala info co pises, je to bakterka. V tomto stadiu uz pomerne tazko liecitelne. Mozes vyskusat sera baktopur direct, rybu co najskor izolovat od ostatnych. V pripade, ze by ryba bol vychudnuta a neprijimala potravu (alebo prijimala menej) tak sa jedna o vnutorne parazity... o tom som ale nenasiel info.
Nabuduce daj foto konkretnej ryby, co mozno najlepsie aj s nejakym popisom hodnot vody, takto je to hadanie z kristalovej gule. Prevenciou bakterky je hlavne hygiena nadrze (hlavne dusicnany) a pestra strava....Tie srdcia a pecienky by som vynechal uplne...
Obrázok používateľa
trinitysk

Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am

Odoslaťod Kubo » 03 Máj 2010 10:52 am

opuchnute oci zvyknu byt z nedostatocnej hygieny akvarka : slaba filtracia , nedostatocna vymena vody
Obrázok používateľa
Kubo

Obrázky: 168
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm

Odoslaťod macikk » 05 Máj 2010 19:33 pm

dakujem
ale aje to jedina ryba ktora ma problem ostatne su OK a vodu menim každu sobotu cca 1/4 nadrže aj tak dakujem
Obrázok používateľa
macikk

Obrázky: 20
Založený: 13 Aug 2008 18:13 pm

Odoslaťod Mariok » 10 Máj 2010 23:09 pm

macikk napísal:dakujem
ale aje to jedina ryba ktora ma problem ostatne su OK ...

...aspoň si to myslíš... Pokiaľ budeš kŕmiť ryby mäsom teplokrvných živočíchov, tak sa tomu problému občas nevyhneš. Mohol by zabrať napr. Entizol (bez záruky). Tá hygiena/výmena vody samozrejme k tomu.
Obrázok používateľa
Mariok

Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.