Osvetlenie

Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Osvetlenie

Odoslaťod Kuričiak » 20 Feb 2020 16:45 pm

Používa niekto Aqua glo T8 fialová 20w. Mala by podporovať rast rastlín
Kuričiak

Založený: 16 Feb 2020 14:23 pm

Reklama

Odoslaťod Kuričiak » 20 Feb 2020 16:49 pm

Cav používa tu niekto Aqua glo Fialová T8 20w Mala by podporovať rast rastlín ?
Kuričiak

Založený: 16 Feb 2020 14:23 pm

Odoslaťod snajprik » 20 Feb 2020 17:03 pm

Nie náhodou ružova? Ja ich mam 2, ale je to ptakovina a ani ich už nepoužívam. Rastlinkám to stačí, ale osvetlenie akva vyzerá otrasne. download/file.php?id=20405&mode=view
Rastlinkám stačí neutrálne svetlo čo ma Ra nad 80, ako krajšie vyzerá akva v plnom spektre, ale to je skôr pre naše oko, krajšie vyznejú farby v plnym spektre, na strane 188 som robil pokus a porovnanie na svojich pokusných akva s rôznymi trubicami :mrgreen:
Obrázok používateľa
snajprik

Obrázky: 52
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Odoslaťod Tessa » 14 Máj 2020 21:21 pm

Ospravedlnujem sa nie je to priamo k teme, ktora sa tu riesi, ale nechcem otvarat novu temu. Chcela by som poprosit o vas nazor. V chovprodukte mi odporucali svietit v akvarku v dvoch intervaloch. Niekolko hodin doobeda a niekolko poobede. Akvarko mam asi 3 metre od okna. Dopada nanho trochu denneho svetla. Takymto svietenim mimo najintenzivnejsieho denneho svetla sa vraj vyhnem tvorbe rias, ktore sa mi zacali tvorit na stenach akvarka - zelene. Zaujima ma ci taketo dvojfazove svietenie moze vadit rybkam. Mam len zivorodky. Akvarko ma 60l.
Tessa

Založený: 30 Dec 2019 19:51 pm

Odoslaťod matus.galan » 14 Máj 2020 22:49 pm

Tessa napísal:Ospravedlnujem sa nie je to priamo k teme, ktora sa tu riesi, ale nechcem otvarat novu temu. Chcela by som poprosit o vas nazor. V chovprodukte mi odporucali svietit v akvarku v dvoch intervaloch. Niekolko hodin doobeda a niekolko poobede. Akvarko mam asi 3 metre od okna. Dopada nanho trochu denneho svetla. Takymto svietenim mimo najintenzivnejsieho denneho svetla sa vraj vyhnem tvorbe rias, ktore sa mi zacali tvorit na stenach akvarka - zelene. Zaujima ma ci taketo dvojfazove svietenie moze vadit rybkam. Mam len zivorodky. Akvarko ma 60l.
Ahoj,

Svietit mozes aj 3x aj 4x na den rybam to je jedno pokial je svietenie pravidelne naucia sa co a ako :)

Pokial mas klasicke svetlo vypnut zapnut tak kludne mozes svietit aj na dva krat. Vacsina ludi to pouziva na svietenie rano ked vstanu a krmia ryby a druhy rezim poobede ked su doma do vecera.

Rozvrhnes si tak napr rezim 8hod na 4rano a 4x poobede.

Ono to rozne svietenie ma viac dopad na rastliny ako na ryby.
Cim viac svetla tym viac rias ak tam v akva nie je dostatocna rovnovaha. Ale rybam to je jedno ci svietis raz alebo dvakrat.

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan

Obrázky: 3
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm

Odoslaťod Tessa » 15 Máj 2020 07:44 am

Dakujem velmi pekne za pomoc a rychlu odpoved.
Tessa

Založený: 30 Dec 2019 19:51 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.