Poistenie bytu - AkvariumVšetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

mate poisteny byt proti vytopeniu vody z akva ?

mam
28
18%
nemam
69
44%
planujem
33
21%
neplanujem
26
17%
 
Celkový počet hlasov : 156

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod gabriela » 03 Okt 2003 14:44 pm

atilla, ktovie ci sa za zivel pokladaju vlastne deti???
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod paulovic » 03 Okt 2003 15:21 pm

gabriela napísal:atilla, ktovie ci sa za zivel pokladaju vlastne deti???


Dovolím si tvrdiť, že áno. Ja mám dve a tie keď prebehnú cez byt, hotové tornádo. :D

Ale či nám to pomôže v poistovni to žiaľ neviem. :oops:
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod bolek » 03 Okt 2003 15:35 pm

Dajú sa poistiť aj členovia domácnosti voči nimi spôsobeným škodám ale len mimo poisťovaný byt, napr. v obchode "nechtiac" rozbijete plazmový TV alebo na návšteve u kamaráta Vaše deti v priebehu pár sekund rozsekajú detskú izbu kamaša..... Ale ako som sa už mal možnosť presvedčiť, možno sa to už pohlo ďalej.
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod drda1 » 06 Okt 2003 08:50 am

Ahojte, kolegyne a kolegovia akvaristi.

Tato tema ma zaujala, vela som o nej rozmyslal, zhodnotil som, ze som vcelku dost poisteny a ze mne sa nemoze nic stat a ....

Vcera mi prasklo moje 480 litrove akvarko!!!

NASTASTIE - v nestasti som mal aj stastie - mi neurvalo celu stenu, ale prasklo na boku.
A boli sme doma, takze sa mi podarilo hned to zachytit. Obisli sme s mokrym kobercom a vdaka rodine, ktora bola na navsteve sa nam podarilo behom 3 minut odcerpat cca 300 litrov vody.
Takze susedia si to nastastie neodniesli a nam zda sa nevydulo ani parkety.

Moja rada na zaver? 1. Poistite sa na co najvacsiu sumu, keby som prave nebol doma a nesiel okolo izby, tak nemam sancu a vytopime cely barak az do pivnic. A na to by mi 300 000 zodpovednost za skody bola smiesne malo.
2. NIKDY nekupujte akva na inzerat. A ked uz si nedate poradit, tak s poriadnym odbornikom, co vie, ako sa maju akva lepit a robit.

Jeden moj postreh - spoj to vydrzal, nevydrzalo to 12 mm sklo, ktore prasklo pri spoji. Spoj je vsak OK. !!! :shock:

Nech sa vam nic podobneho nikdy nestane a nech mate zo svojich akvarok vela radosti.
A prajem vam takych ochotnych majitelov akvaristiky, ako mame u nas, kde chlapik po telefonate prisiel za hodinu a hned na mieste sme sa dohodli na novom akva. ( a to bola nedela 7 hodin vecer ! )

Drda --- s nervami nadranc.
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Atilla » 06 Okt 2003 08:56 am

hehe drda1 necakal som ze sa tato tema az tak pritvrdi dnes idem obehnut dalsie poistovne

zda sa mi ale ze uz tu niekto nejake prasknute akva mal :(
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod drda1 » 06 Okt 2003 09:10 am

Bodaj by tych zazitkov s prasknutym akva a s vodou lejucou sa do bytu bolo co najmenej.
Bolo to nieco fakt hrozne, neprajem to nikomu a ako pisem, to sme nastastie nevytopili susedov.
Drda
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod salik » 12 Okt 2003 07:48 am

Pravda/17.09.2003
Čo všetko sa dá v domácnosti poistiť

Viete či máte svoj televízor poistený aj proti skratu alebo len ak doň narazí lietadlo alebo udrie blesk?

Môj dom - môj hrad, hovorí staré príslovie. Každý chce žiť v príjemnom prostredí, obklopený nielen užitočnými, ale aj peknými vecami. Niekedy však príde nečakaná udalosť a všetko, čo ste celé roky prácne budovali, je preč. Aj u nás na Slovensku sa mnohým ľudom doslova zrútil svet, keď pri povodni či pri požiari prišli o svoju strechu nad hlavou. Verte, že ani pohľad na byt vytopený horúcou vodou nie je nič príjemné. A keď sa po dovolenke vrátite domov a nájdete vylomené dvere, k zúfalstvu asi tiež nemáte ďaleko. Takéto menšie i veľké nepríjemnosti, ktoré život prináša, dokáže zmierniť poistenie domácnosti. Dnes si je z čoho vyberať.

Kôň aj voda z akvária

S domácnosťou sa dá poistiť aj kôň alebo čln - v Českej poisťovni Slovensko. "Poistíme aj škody spôsobené vodou uniknutou z akvária," hovorí Katarína Janáková z Allianz -Slovenskej poisťovne. "Poistený je aj znehodnotený obsah mrazničky do l % zo sumy, na akú je poistené zariadenie domácnosti, aj zneužitie telefónu páchateľom krádeže do 5 % z poistnej sumy," vraví Jana Halgašová z poisťovne Uniqa. "V základnom poistení máme aj poškodenie alebo zničenie skla a poistenie bicykla," vymenúva Daniela Lászlová z Komunálnej poisťovne. Poistiť sa dá prakticky čokoľvek. Záleží len na tom, za koľko a proti čomu. V domácnosti sa poisťuje zariadenie aj celé jej vybavenie, aj šaty, topánky a iné osobné potreby. Patrí sem, samozrejme, aj spotrebná elektronika či cennosti, ale pozor, tie je lepšie pripoistiť zvlášť.

Za aké škody zaplatia

V základnom poistení je síce chránené prakticky všetko, ale iba pred rizikom živelnej udalosti, pred krádežou vlámaním alebo lúpežným prepadnutím, alebo pred vodou z vodovodných zariadení či pred vandalizmom. A to len do tej výšky, na akú má klient dohodnuté poistenie. "Klienti často žiadajú vyplatiť poistné plnenie za veci, ktoré nie sú predmetom poistenia domácnosti alebo sú z poistenia vylúčené," objasňuje Emil Mitro z poisťovne Ergo. Darmo by niekto žiadal napríklad zaplatiť ukradnuté klenoty za pol milióna a tri obrazy po tristotisíc, keď si celú domácnosť dal poistiť len na stotisíc korún. Preto ak je v byte či v dome niečo obzvlášť cenné, je lepšie si takúto vec pripoistiť. Keby totiž poisťovňa vyplácala náhradu škody iba zo základného poistenia, bola by pri veciach hodných niekoľko desať- i stotisíc iba symbolická. Pripoistiť si často treba aj veľmi pravdepodobné nehody. Do základného krytia prípadných škôd väčšinou nepatrí ani skrat na elektromotore práčky, ani rozbité okno či porucha na televízore. "Poistenie sa nevzťahuje na technické poškodenie elektroniky, napríklad na pokazený televízor," hovorí Jana Halgašová z poisťovne Uniqa. "Bez nároku na vyplatenie škôd sú prípady zatečenia z dôvodu zlých izolácií striech, t. j. v prípadoch, keď škodu nespôsobilo živelné riziko, zatečenia z dôvodu zanedbanej údržby vodovodných potrubí, skrat spôsobený prepätím v elektrickej sieti alebo škody v bytoch, ktoré nie sú trvalo obývané," vymenúva Ivana Gašpieriková z Univerzálnej bankovej poisťovne. Ak teda na poistené veci zatečie dažďová voda preto, lebo nie je dobre izolovaná strecha, klient náhradu spravidla nedostane. Iba ak by v poistení mal aj vodu z atmosférických zrážok. Poisťovne však vždy zaplatia, ak na veci naprší preto, že strechu strhne prudká víchrica. Alebo ak do práčky udrie blesk alebo ju vyplaví potopa, náhrada škody je bez starostí v každej poisťovni. Ale ak práčka zoskratuje, náklady zo základného poistenia uhrádzajú iba niektoré. Poisťovne však ako výhodu oproti konkurencii ponúkajú krytie viacerých rizík bez príplatkov. Kým jedna poisťovňa odmieta preplácať okná rozbité prievanom, v inej to zaplatia zo základnej poistky. Pri uzatváraní poistnej zmluvy je teda dôležité nielen to, koľko ročne treba poisťovni platiť, ale aj pred akými rizikami je za to domácnosť chránená a do akej sumy. Mnohí ľudia sa totiž uspokoja s tým, že majú poistený televízor - ale v skutočnosti, keď to preženieme, ho poistili len proti povodni a nárazu lietadla.

Veci mimo bytu

Ďalšou, tiež dôležitou vecou je, či a za akých podmienok sa dajú poistiť aj veci uložené mimo bytu. Napríklad bicykel v pivnici alebo kočík v spoločnej kočikárni. Niektoré poisťovne to vôbec odmietajú poistiť, iné sú v prípade krádeže alebo poškodenia ochotné zaplatiť za veci mimo bytu len do jediného percenta z dohodnutej poistnej sumy. Ak vám teda ukradnú z pivnice bicykel za 20-tisíc a domácnosť máte poistenú na 200-tisíc korún, viac ako dve tisícky zaň spravidla neuvidíte. A ešte jedno upozornenie: poistenie pred vandalizmom nezahŕňa následky činnosti členov domácnosti. Poistený je len vandalizmus cudzích, a to spravidla iba pri vlámaní do bytu. Zariadenie domácnosti sa nedá poistiť ani pred zničením vlastnými deťmi, ani pred ich kamarátmi. Ak sú však poistení v rámci zodpovednosti za škody rodičia kamarátov vašich detí, môžete si náhradu vymáhať od nich týmto spôsobom.Pravda/17.09.2003
Čo klientom ponúkajú slovenské poisťovne

Generali
Klient si výšku poistného stanovuje sám, obhliadka preto nie je nevyhnutná. Poisťovací agent však môže podľa plochy bytu a vybavenia domácnosti pomôcť klientovi pri stanovení sumy. Minimálna suma, na ktorú sa dá domácnosť poistiť, je 100-tisíc korún. Najmenšie možné poistné je 180 korún ročne. Poisťovňa vyžaduje doklady o nadobudnutí len pri poistení vecí mimoriadnej hodnoty, ako sú obrazy, iné umelecké diela a podobne. Poistené je zariadenie domácnosti, šatstvo, domáce spotrebiče, peniaze, cennosti, elektronika. Poistené sú aj veci v nebytových priestoroch, ktoré k domácnosti patria. Klient môže získať zľavu 5 percent ak sa poistí na tri roky a 10 percent ak sa poistí na päť rokov.

Uniqa

Minimálna poistná suma zariadenia domácnosti je 240-tisíc Sk. Maximálna poistná suma nie je stanovená, ale poistenie nad 2 milióny sa dojednáva podlá osobitných podmienok. Minimálne poistné je 500 Sk. Poistenie kryje škody spôsobené následkom požiarnych nebezpečenstiev, živelných nebezpečenstiev, vody z vodovodu, krádeže a lúpeže, vnútorného vandalizmu. Poistenie sa nevzťahuje na technické poškodenie elektroniky, napr. pokazený televízor. Mimo bytu poisťuje veci iba tam, kde majú prístup len členovia domácnosti (pivnica, garáž, letná kuchynka). Musia mať murované steny a dvere s bezpečnostným zámkom. Veci v spoločných priestoroch domu sa nepoisťujú.

Univerzálna banková poisťovňa

Poisťuje len trvalo obývané domácnosti. Základné poistenie kryje iba škody spôsobené živelnými udalosťami, krádežou vlámaním alebo lúpežným prepadnutím. Vzťahuje sa však aj na poškodenie tabuľového skla do 8 m2 z akejkoľvek príčiny bez príplatkov. Poistenie domácnosti zahŕňa aj veci osobnej potreby, ale ak ich mal klient pri sebe mimo bytu, od poisťovne dostane najviac 5 % z dojednanej sumy v základnom poistení. Poisťujú sa len veci v uzavretých priestoroch, ktoré patria k bytu podľa výmeru. Pripoistiť sa dajú napr. peniaze, audiovizuálna technika, veci umeleckej a historickej hodnoty, zbierky, šperky a elektronika. Ročné pripoistenie elektrospotrebičov proti skratu či technickej poruche stojí 200 korún. Ak do bytu zatečie kvôli zlej izolácii strechy alebo pre zanedbanú údržbu potrubí, škodu nespôsobil živel a poisťovňa ju nenahradí. Nenahrádza krádež, pokiaľ sa nepreukáže prekonanie prekážky. Poistné sa platí ročne.

Česká poisťovňa Slovensko

V poistení Štandard je domácnosť krytá pred rizikami od 200- do 800-tisíc korún, od tejto sumy až do troch miliónov sa dá poistiť na Špeciál. Poistné určuje klient sám tak, aby stačilo na znovuvybavenie zariadenia domácnosti pri totálnom zničení, ale dá sa aj menej. Kto nechce byť poistený proti záplavám a povodniam, platí o 10 % ročne menej. Byt či dom si treba proti živelným pohromám poistiť zvlášť. Podmienkou je, aby bol vo vlastníctve. Kto si poistí domácnosť a byt sa stane neobývateľným, poisťovňa mu platí aj náhradné ubytovanie a náklady na odpratanie zvyškov poistenej veci. Automaticky poisťuje aj veci v spoločných priestoroch domu či v pivnici. Poistí aj veci v garáži a v dielni, ak stoja na tom istom pozemku ako rodinný dom. Ak sa poistený sťahuje, veci sú na novej adrese poistené najviac 30 dní. Poistením nie sú kryté poruchy strojov a prístrojov.

Komunálna poisťovňa

V rámci zariadenia bytu je poistené šatstvo, nábytok, ostatné zariadenie bytu, peniaze v hotovosti, vkladné knižky, bicykle, bežná spotrebná elektronika. Zvlášť si klient môže poistiť zodpovednosť za škodu spôsobenú inému, elektromotory, satelity, televízory, inú elektroniku vyššej hodnoty. Sú poistené aj veci v pivnici vlastníka bytu. V rámci základného poistenia domácnosti je už zahrnuté aj poškodenie alebo zničenie skla, poistenie bicykla, aj krytie škôd, ktoré spôsobí ťarcha snehu, námraza či voda z atmosférických zrážok. Ak je domácnosť chránená lepšie, ako poisťovňa žiada, klient dostane zľavu na poistnom. V prípadoch krádeže alebo rozsiahleho požiaru vyžadujú nadobúdacie doklady od poškodených alebo ukradnutých vecí, ktoré sa nedajú identifikovať. Ak poškodený nepredloží potrebné doklady, dostane od poisťovne menej. Pri veciach nad l 000 Sk je zrážka za chýbajúce doklady 30 %. Pri veciach v hodnote do l 000 Sk doklady netreba.

Allianz - Slovenská poisťovňa

Domácnosť poistí najmenej na 100-tisíc korún s minimálnym poistným 575 Sk. Za túto sumu je byt krytý pred rizikom požiaru, výbuchu, pred krádežou vlámaním, aj keď je zlodej navyše vandal. Ak klienta olúpia mimo domu, tiež dostane náhradu. V sume sú aj škody spôsobené vodou z vodovodného zariadenia a živelné pohromy ako víchrica či krupobitie. Z poistky možno financovať náklady na zmiernenie udalosti. Za každý rok, v ktorom poisťovňa klientovi nemusí nič vyplatiť, poskytuje bonus 10 % zľavu, najviac však 30 %. Drahšie vyjde poistenie domácnosti vo veľkých centrách ako v menších mestách a v obciach. Viac stojí aj platenie poistného v splátkach. Kto neplatí ročné poistné naraz, ale polročne, zaplatí prirážku 3 %, kto platí štvrťročne, zaplatí každý rok o 5 % viac. Spoluúčasť klienta na udalosti - teda suma, o ktorú poisťovňa v prípade škody zníži výplatu, Allianz - SP povinne nežiada.

Kooperativa

Domácnosť poisťuje minimálne na 300-tisíc Sk. Za to je poistený krytý pred poškodením, zničením živelnou udalosťou alebo krádežou vecí. V základnom poistení je poistenie elektromotorov do 600 W pre riziko skratu a poistenie zodpovednosti za škodu, ktorú spôsobia členovia domácnosti. Ak dôjde ku krádeži či inej udalosti mimo bytu, poisťovňa škodu hradí len v obmedzenej výške. Ani na náhradu škody spôsobenej prievanom klienti nárok nemajú. Výšku poistného si klient určuje sám, ale nesmie klesnúť pod minimálnu sumu stanovenú poradcom. Môže si vybrať z troch kategórií. V nižšej je určená minimálna poistná suma 4 000 Sk na štvorcový meter, v štandardnej kategórii je to 6 000 Sk na štvorcový meter a vo vyššom štandarde 8 000 Sk/ m2. Pri poistnom do milióna korún obhliadka domácnosti nie je potrebná. Platí sa len raz ročne.

Ergo

Poisťuje celé zariadenie a osobné veci v domácnosti vrátane vecí v pivnici. Veci v spoločných priestoroch však nepoistí. Výšku poistného určuje klient sám, prípadne mu ju môže poisťovňa po obhliadke odporučiť. Ak nemá potrebné zabezpečenie, pri nehode dostane vyplatené iba toľko, čo zodpovedá úrovni zabezpečenia domácnosti. Spôsob, ako má byť byt zabezpečený, je totiž pre každú poistnú sumu predpísaný. Najnižšie poistné je 300 Sk ročne. Zahŕňa živelné riziká vrátane požiaru a vytopenia, škodu spôsobenú vodou z vodovodného zariadenia, odcudzenie a vandalizmus. Domácnosť poistia spravidla do sumy najviac päť miliónov korún, ale dá sa dohodnúť aj viac, podľa výšky základnej poistky a pripoistených vecí. Zvlášť sa dá poistiť byt ako nehnuteľnosť. Zľavu na poistnom dostane ten, kto už je klientom poisťovne. Ďalšiu zľavu dostane klient, ktorý si poistí kompletne nehnuteľnosť, domácnosť aj zodpovednosť za škody, ktoré on spôsobí.

Poisťovňa Tatra

Poisťuje domácnosť iba zároveň s poistením stavby (domu, bytu) vo vlastníctve občana. Domácnosť sa dá poistiť najmenej na 300-tisíc a najviac na dva milióny korún. V základnom poistení je krytý živel, voda, krádež, vandalizmus. Proti týmto rizikám sú poistené aj veci mimo bytu, tam, kde k bytu patria. Ak však dôjde ku krádeži či poškodeniu týchto vecí, poisťovňa vyplatí len l % zo sumy dojednanej v základnom poistení. Hoci poistka neplatí na autá, platí pre ich súčiastky uložené v byte a na miestach, ktoré k bytu patria. Veci v domácnosti slúžiace na podnikanie poistené nie sú. Ročné poistné možno platiť aj v splátkach bez navýšenia sumy. Stavby sú poistkou chránené pre prípad živelnej udalosti, pred vodou, krádežou a úmyselným poškodením. Poistené sú oporné múry, ploty. Za krádež miešačky alebo stavebného materiálu poisťovňa vyplatí najviac 5 000 korún.

QBE - Slovakia

Ponúka združené poistenie domácnosti. Domácnosť poistí najmenej na 200-tisíc korún, vtedy je poistné 400 Sk ročne. Maximálna suma, na akú sa dá byt či dom poistiť, je päť miliónov korún. V základom poistení je klient krytý pred rizikom škôd spôsobených živelnou udalosťou, pred vodou z práčky, z ústredného kúrenia. Poistená je aj krádež, lúpežné prepadnutie a vandalizmus. Okrem zariadenia sú poistené peniaze, cennosti, vklady na vkladných knižkách, bicykle, počítače, televízory a iná audiovizuálna technika, fotoaparáty a spotrebná elektronika. Za poškodené či ukradnuté veci v pivnici poisťovňa zaplatí maximálne do l % z dojednanej poistnej sumy. Dá sa platiť poisťovni aj v polročných splátkach, ale stojí to viac o 3 %. Doplnkovo si možno pripoistiť skrat elektromotora na sumu 180 alebo 320 korún ročne, alebo náhodnou udalosťou zničenú práčku na 250 Sk ročne. Parkety, kuchynskú linku a pod. možno poistiť zvlášť.

Union

Najmenšia suma, na akú sa dá domácnosť poistiť, je 100-tisíc korún. Základné poistenie kryje živel, vodu z vodovodných zariadení, odcudzenie, atmosférické zrážky. Poisťuje sa v zásade celý hnuteľný majetok klienta - nábytok, veci osobnej potreby ako oblečenie, obuv, elektronika - biela aj čierna technika. Šperky, umelecké predmety, zbierky, zámky či tabuľové sklo možno pripoistiť. Tu poisťovňa žiada doklady o kúpe alebo aj znalecké posudky, aby stanovila ich skutočnú hodnotu. Základné poistenie je možné bez obhliadky. Poistený je byt a priestory, ktoré k bytu jednoznačne patria, napr. pivnica, špajza. Nepoisťujú sa spoločné priestory v bytovke. Ak klient platí ročné poistné v splátkach, nenavyšuje sa. Ak je domácnosť zabezpečená lepšie, než vyžaduje poisťovňa pri dohodnutej poistnej sume, klient môže získať zľavu. Poistením bytu alebo domu ako nehnuteľnosti sú kryté riziká ako živelná udalosť, odcudzenie stavebných súčastí, vandalizmus.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Atilla » 14 Okt 2003 10:27 am

bol som v SLP alias Alianz
asi vsetky poistovne nabehli na podla mna na DEBILNY system poistovat byt (myslim domacnost) podla metraze a nie od hodnoty majetku. jedina mnou znama poistovna ktora Vam poisti byt pri prasknuti akva je alianz ALE ma to rozdelene do 3 balikov a poitenie akva je samozrejme v tom najluxusnejsom cize ak si nechate poistit byt pri rozlohe 70m2 bude vas to stat smiesnych 3800Sk na rok + poistenie stavny asi okolo 1000Sk a na to sa im mozem ---PiiiP--- co ma ale o5 nuti zamysliet sa nad tym preco si platime poistky aby mali z coho poistovne zit GRRRrrrr
premyslam ze si necham spodok akva a dlhe steny oblepit bezpecnostou foliou urcenou na auta to by stalo asi tiez okolo 4K
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod jacik » 14 Okt 2003 11:05 am

atilla, aku farbu ma ta bezpecnostna folia? bude ju vidno?
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Atilla » 14 Okt 2003 11:07 am

este to upresnim cestou domov mam 1 taku firmu
zistim a napisem
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod bolek » 14 Okt 2003 11:24 am

Načo všetko akvarista nepríde... Atilla spýtaj sa aj na pružnosť, aby ti tá fólia nejakým spôsobom (dohad, dojem) neobmedzovala pracovanie skla, v závislosti od vnútorného tlaku. Nebude potom viac namáhaný samotný spoj?
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod joko » 10 Nov 2003 23:58 pm

Minule som sa stretol v akva predajni sjednym chlapikom, len mimochodom som mu pri cakani povedal, ze poistovne na SK nepoistuju akva a on mi dal do ruk jeho vizitku /manager, riaditel/ ze ich poistovna to poistuje, ze mu mam zavolat. Odkladal som to tyzden a od vtedy tu vizitku neviem naist!!! Keby som si aspon poistovnu pamatal! Nejaka taka neznama - aspon pre mna! :cry:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod bolek » 11 Nov 2003 09:25 am

Poistiť sa dá samozrejme všetko, len záleží od toho či to poisťovňa zahrnie do nejakého základného balíka, alebo si musíš priplatiť ešte pomaly raz toľko...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod zabo » 28 Máj 2004 13:04 pm

No ja momentalne idem poistovat dom aj byt. V uniqe sa da pripoistit "vytecenie vody z akvaria" za 100Sk/rok (len vlastny byt nie zodpovednost za skody, tie som nezistoval, byvam v rodinnom dome). Je to vsak len doplnok k poistke domacnosti, cize samostatne sa to neda. Ak zistim ine poistovne napisem.
zabo
 
Príspevky: 21
Založený: 24 Apr 2004 10:42 am

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod bolek » 28 Máj 2004 13:39 pm

skús zistiť Alianz... :-)
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod gabriela » 28 Máj 2004 13:42 pm

alianz to ma v baliku - ta najvyssia sadzba tusim "confort"
Ale navyse musis mat hmotnu zodpovednost koli susedom
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod king » 07 Aug 2005 23:33 pm

Ubehlo uz dost casu od posledneho v tejto teme. Mate niekto nejake cerstvejsie informacie. Chcem dat poistit byt len neviem kde by poistili akva (moj byt, aj zodp. za skodu) v rozumnej cene. Poradte pls. kde ste vy poisteni.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod king » 08 Aug 2005 00:03 am

king napísal:Ubehlo uz dost casu od posledneho v tejto teme. Mate niekto nejake cerstvejsie informacie. Chcem dat poistit byt len neviem kde by poistili akva (moj byt, aj zodp. za skodu) v rozumnej cene. Poradte pls. kde ste vy poisteni.


No dnes rano som si dal namahu a obvolal vsetky poistovne, ktore ponukaju nezivotne poistenie (teda dufam ze vsetky). Chcel som poistenie domacnosti na byt 62m2 a zodp. za skody sposobene inym osobam s dorazom na prasknutie akva a nasledne tym sposobene skody.


Tu su vysledky:
Allianaz-SP 2200,- (dom.) + 330,- (zodp. 300tis.) alebo 550,- (zodp. 500tis) - neviem ako parkety

Union - nevedeli povedali ze sa ozvu za cely den nic - asi nemaju

Ceska poist. Slovensko - neponukaju

CSOB poist. - 2598,- v celku aj zodp; dom. 1.5mil. zodp. 1milion parkety?

Generali - 1700,- - dom., 420,- - zodp. na aku vysku neviem. - tu bol ale problem s parketami (najviac ohrozene) tie su poistene v poisteni stavieb, takze ak nemate treba dalsiu poistku pokial to ta vasa nekryje

Kooperativa - vsade tvrdia ze najlepsia poistovne a neponukaju nic.

Komunalna - maju dovolenky a tym padom jedneho obch. zast na celu Blavu, ktory samozrejme nestiha.

QBE - nedalo sa dovolat

Tatra - 1960,- dom. (700tis) a 300 zodp. (300tis) parkety?

Uniqua - maju positene v ramci domacnosti kde sa da priamo dopoistit havaria akva (nielen prasknutie, ale aj tesnenie vonk. filtra, atd. - v zmluve priamo napisane) za 100 SK, ked som volal s chlapikom hned vedel o co mi ide sam ma doma 300ku akva. Tak som to bol hned dnes aj poistit lebo po vcerajsom citatni tejto temy som mal dost nekludnu noc.
Ceny: 2270,- (868tis) + 100,- (akva) a 100,- (zodp. 500tis). Co ma ale potesilo su tam zaratane aj parkety. Ceny podobne ako konkurencia, ale poistenie site na to co potrebujem.

Wustenrot - nedalo sa dovolat

Takze tolko z dnesneho zistovania, dufam ze to niekomu pomoze. Len nechcem aby si teraz niekto myslel ze som sprostredkovatel nejakeho poistenia, ktory si prihrieva polievocku.
king
 
Príspevky: 72
Obrázky: 4
Založený: 31 Júl 2004 21:09 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod joko » 27 Feb 2006 14:42 pm

king napísal:Uniqua - maju positene v ramci domacnosti kde sa da priamo dopoistit havaria akva (nielen prasknutie, ale aj tesnenie vonk. filtra, atd. - v zmluve priamo napisane) za 100 SK, ked som volal s chlapikom hned vedel o co mi ide sam ma doma 300ku akva. Tak som to bol hned dnes aj poistit lebo po vcerajsom citatni tejto temy som mal dost nekludnu noc.
Ceny: 2270,- (868tis) + 100,- (akva) a 100,- (zodp. 500tis). Co ma ale potesilo su tam zaratane aj parkety.
Dakujem, mne si urcite pomohol, som si chcel celu temu precitat, ale stale som to odkladal. Chybalo mi prave taketo suma-sumarum :wink:

Este na zaver ci som to spravne pochopil:
2270,- (868tis) - poistenie domacnosti do skody 868 tis.
100 (akva) - pripoistenie plati do skody 868 tis.
(zodp. 500tis) - to je co ? Zodpovednost ?
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod jj » 27 Feb 2006 19:13 pm

joko napísal:
king napísal:Uniqua..
(zodp. 500tis) - to je co ? Zodpovednost ?

Poistenie za skodu, ktoru sposobis inym ty, alebo tvoji rodinni prislusnici, napr aj v obchode ak rozbijes nieco drahsieho...
jj
 
Príspevky: 9
Obrázky: 6
Založený: 28 Jún 2005 09:37 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod KeXo » 27 Feb 2006 19:43 pm

No ja som sa vdaka Tebe zas dostal k tejto teme (kedze sa objavila medzi novinkami) a precital som si celu diskusiu. Kedze robim tak pomimo aj trosku do poistovnictva (makler), tak sa pokusim tiez vyjadrit. No a ako bolo pisane situacia sa poslednych par rokov trochu zmenila a je to uz aj s touto problematikou trosku lepsie, co dokazuje spominana Uniqua, alebo dalsie riesenie cez Generali. Bohuzial vsak neviem povedat ci to Generali ponuka aj standartne v svojich poistkach. Kedze pracujem pre fy. MBI a ta ma vacsinou s tymito poistovnami exluzivne poistky, ktore su vzdy niecim vynimocne... v tomto pripade sa jedna o program "Dom a byvanie" ktori sa ponuka v 2 variantoch, typ Standart alebo Exkluziv. Prave ten Exluziv ma v sebe zahrnute navyse:
:arrow: nepriamy uder blesku (prepetie, EMC)
:arrow: voda z akvaria - poistenie na 1.riziko, limit plnenia 5% z poistnej ciastky, max. vsak 50.000,-Sk
:arrow: tiaz snehu, topiaci sa sneh, zrazkova voda...
No a jasne ze k tomu sa da dat este ta ZZSSIO a kopec ineho, len aby si poistovna zgustla a makler mal peknu proviziu :wink:

Ak by niekto z okolia Trnavy potreboval, nie je problem dobehnut, hlavne si rad mrknem akvarko :wink:
Keby nahodou 0905 511565
Obrázok používateľa
KeXo
 
Príspevky: 47
Založený: 20 Jan 2006 10:41 am
Bydlisko: Trnava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod shark79 » 27 Feb 2006 19:47 pm

to je všetko pekné, s tými poistkami, ale otázne je či Ti aj naozaj preplatia škodu, ak sa nedajbože niečo stane.Problém s poisťovňami je už vtedy, ak sa Ti stane nejaký úraz, a majú vysoliť 20 kláckov, a to ani nehovorím o akvarku, ktoré ak má peknú litráž, dokáže vytopiť aj zopár poschodí.Predsa len poisťovne radšej prachy otáčajú, ako vyplácajú.Toť môj postreh na túto tému 8)
Obrázok používateľa
shark79
 
Príspevky: 35
Obrázky: 3
Založený: 04 Jan 2006 18:51 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Zemepán » 05 Okt 2008 23:58 pm

Keď že ma pred nedávnom vytopilo moje akvárium a mal som okolo toho behačky, tak z vlastnej skúsenosti môžem povedať:

Mám poistenú domácnosť v poisťovni KOOPERATIVA ( bez nejakých špeciálnych pripoistení akvária ), zavolal som do poisťovne povedal čo sa stalo, slečna pri telefóne všetko spísala opýtala sa či ide o akvárium nad 50 l a keď som povedal, že áno tak mi povedala že sa mi na druhý deň ozve likvidátor škôd. Aj tak bolo, likvidátor sa ozval dohodli sme sa kedy sa dostaví a keď prišiel všetko zdokumentoval, vypísal papiere o obhliadke a škodách pre poisťovňu a dal mi ich nech ich dovypisujem a zanesiem do poisťovne. Do odškodenia mi zarátal:

- Opravu akvária ( rozlepilo sa v spoji )
- opravu skrinky pod akváriom
- výmenu časti plávajúcej podlahy ktorá bola poškodená vodou
- odškodnenie suseda ( zatečené steny a strop )

o nejakej spoluúčasti mi nič nehovoril.
Toľko moja osobná skúsenosť s poisťovňou pri vytopení bytu akváriom.
Obrázok používateľa
Zemepán
 
Príspevky: 73
Obrázky: 8
Založený: 12 Aug 2006 10:09 am
Bydlisko: Nitra

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 06 Okt 2008 08:52 am

no ja mam poistku uzavretu v allianzi - domacnost, byt, plus specialne rozsirenie poistky o poistenie akvaria, u allianzu to stoji 1.200,- na rok bez obmedzenia poctom akvarii alebo objemom akvarii...cize mozes mat akekolvek velke akvarium a kolkokolvek akvarii :lol: plus najlepsie na tom je ze ziadna spoluucast a max. suma ktoru vyplatia je do vysky poistenia domacnosti... 8) a hned sa mi lepsie spava :lol: takiez zaplatia skody ktore by voda sposobila susedom, samozrejme ze po zapocitani amortizacie.... :roll:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.