pomoc pri výbere filtra

Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: pomoc pri výbere filtra

Odoslaťod Seraph » 28 Feb 2021 19:49 pm

Aj 400ka moze byt silna pre 10l...som nevedel, ze sa bavime o takom prdusovi.
Obrázok používateľa
Seraph

Založený: 16 Sep 2015 21:48 pm

Reklama

Odoslaťod djwiktor » 14 Mar 2021 18:27 pm

Zdravim osadenstvo. Dlho som tu uz nebol a roky som nemal cas sa venovat akvaristike. Kazdopadne sa k tomu vraciam a hned aj bezim po radu skusensejsich.

Budem mat akvarko -sliz dlhy 2m pod barovym pultom. Mam jedinu možnosť mat externy filter pod drezom, avsak odtial k avarku budu viest hadice nasledovne - jedna hadica dlzka celkom cca 2.5m. druha hadica dlzka zhruba 4m. Vyskovy rozdiel od podlahy po vrch akva je 1.2m.

Objem akvarka bude cca 70L (odratany strk a dekoracie).

Aky filter v ramci dobreho pomeru cena/vykon odporucate? Idealne ak by moc nevibroval lebo skrz kuchynsku linku nech sa to nesiri dalej. Na vysku pod drezom mam k dispozicii cca 40cm.

Pozeral som na fluval 207cku ktory by vyskovo aj vosiel ak sa daju tie pripojky hadic sklopit do vodoroviny (na obrazkoch su pripojky smerom dohora). Co vy na to?
djwiktor

Založený: 09 Júl 2013 07:39 am

Odoslaťod Hora » 15 Mar 2021 08:37 am

ahoj,nemam skusenost s takym dlhym a uzkym akvariom,ale snaz sa zrealizovat cirkulovanie vody v celom objeme.
Dlzka 2m a s vytokom na jednej strane nic moc pre opacnu stranu v akvariu (okyslicena voda,ziviny,mozno mensi rozdiel teploty).
Ak nechces rampu,co by najidealnejsie premiesavala vodu,tak aspon by som dal vytok do polovice akvaria a hodil nanho T kus,nech rozlozi prud smerom do obidvoch stran od stredu.
Tvoj vyber filtra? Ja robit nieco podobne,tak tiez zoberiem filter priblizny vykonom a uz si vies nastavit silu zlozenim v kosoch,nie skrtenim.
Jedno mensie tu bolo a prijemne urobene,ktovie ako sa mu dari
viktorkove-akva-t17288.html
Obrázok používateľa
Hora

Obrázky: 20
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm

Odoslaťod djwiktor » 15 Mar 2021 18:02 pm

Serus, toto ma napadlo s tym, ze by som dal po dlzke rampu (vyrobim si) teda by vytok vody bol na viac miestach v ramci tej dlzky.cirkulacia by potom bola po kratkej strane (ako keby spredu dozadu odraz od skla a spet.

Nasavanie vody by hypoteticky asi slo tiez urobit na dve strany akva, alebo na stred (to musim domysliet lebo sirka akva vnutorna bude len 18cm) a ak by som chcel nasavanie zakryt dekoraciou tak musim nejakou nizkou plochou.
djwiktor

Založený: 09 Júl 2013 07:39 am

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.