NÁHLY ÚHYN RÝB



Akvarijné ryby - choroby, liečba

NÁHLY ÚHYN RÝB

Odoslaťod matkoliptacik » 30 Mar 2008 14:51 pm

Mal som 6 gupiek a 3 mečúne..... Asi pred týždňom mi začali hromadne kapať všetky gupky, keď ostala včera posledná, bol to samec, odkapal aj samec a samica mečúňa... Ráno som našiel vyvaleného aj samca gupky, cize mi ostala len samica mečúňa... Nechápem čím to môže byť... Zjavovo boli v norme, len u 2 z gupiek som pred smrťou videl, že čudne, krivo, horebruchom plávali... No na ostatných neboli žiadne vonkajšie prejavy... Akvarko mám malé, primerané množstvu rýb, teplota vody okolo 22´C... Nemôže to byť niečo čo sa prinieslo na rastlinách od suseda??? Bo predtým mi nič nekapalo... Prípadne, majú vápencové skaly nejaký vplyv na vodu v takom rozsahu, čo by uškodilo rybkám??? (kvaple, jaskynné "skaly").... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Obrázok používateľa
matkoliptacik
 
Príspevky: 4
Obrázky: 0
Založený: 30 Mar 2008 01:55 am

Reklama

Re: NÁHLY ÚHYN RÝB

Odoslaťod koren » 30 Mar 2008 14:55 pm

kedy si zakladal akvarium a kedy si daval rybky? aky ma objem, kedy si menil vodu naposledy? napisal si malo
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod jojo » 30 Mar 2008 15:01 pm

Vapenec v akva vadi dost pretoze zvysuje tvrtost vody.
Skus hladat priznaky choroby tu:
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm#tab
alebo tu:
http://www.sera.cz/07/07.htm
Obrázok používateľa
jojo
 
Príspevky: 193
Obrázky: 66
Založený: 27 Apr 2006 19:26 pm
Bydlisko: Tren?ín

Odoslaťod matkoliptacik » 30 Mar 2008 15:08 pm

vodu menim skoro kazdy tyzden.....a akvarko frci vyse pol roka a nikdy mi tak rybky nekapali.... a nemenil som na nom nic, okrem tych rastlin a skal......
Obrázok používateľa
matkoliptacik
 
Príspevky: 4
Obrázky: 0
Založený: 30 Mar 2008 01:55 am

Odoslaťod Michal Šafarik » 10 Apr 2008 00:54 am

Hneď ako ti začnú kapať rybičky, treba spraviť následovné. Odkaliť 1/3 vody z akvária, vyčistiť filter a použiť širokospektrálne liečivo, napríklad Tetra General Tonic. A za pár dní znova odkaliť a pridať liečivo podľa potreby.
Michal Šafarik
 
Príspevky: 11
Obrázky: 8
Založený: 09 Apr 2008 00:18 am
Bydlisko: Bratislava, Závadská 18

zavojnatka

Odoslaťod Tinka » 20 Apr 2008 14:01 pm

Druhy den na to ako som dala tri zlate karasy do akvarka mi jedna zavojnatka uhynula, horsie plavala, klesala ku dnu... Len zacinam s akvaristikou... :( :( :( akvarko bolo ciste,s filtrom so vsetkym...
Tinka
 
Príspevky: 2
Založený: 20 Apr 2008 13:16 pm

Odoslaťod VLADY » 21 Apr 2008 12:57 pm

A ako dlho je založené??? Ak len pár dní tak je to chyba !!! a aj ten následok sa dal očakávať .... :x
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod elwiss » 22 Apr 2008 00:08 am

to vlady:
ved napisal:vodu menim skoro kazdy tyzden.....a akvarko frci vyse pol roka a nikdy mi tak rybky nekapali.... a nemenil som na nom nic, okrem tych rastlin a skal..

no ja si myslim ze vapencove skaly urbia svoje,ale to moze byt omnoho viacej dovodov.
vodu ktoru menis dufam nechas odstat aspon 30 min, aby vyprchal chlor.
aj to mhla byt pricina, lebo ked sa chlor zmiesa s vysokym obsahom no2 vznikne čpavok a ten je prudko jedovaty. sak amoniak...
no kazdopadne tazko povedat podla toho co si napisal skus porobit nejake tie testy.
Skus zvyšit okyslicovanie a teplotu vody asi na 26°C

nechcem ti radit chemiu ale keby to pokracovalo a testy by neboli priaznive tak skus pouzit sera toxivec ale inak ja by som vymenil 70% vody a pomalicky by som ju tam dopustal.
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.