krevetky



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: krevetky

Odoslaťod Roman » 11 Aug 2003 14:04 pm

skala napísal:ZEBY http://www.reefmaniacs.it/img/LYSMATA.JPG ?
- Lysmata grabhami
More to je urcite, ved som to sam fotil.

... tesne, je to na 99% Lysmata amboniensis, ale skoro si trafil, rozdiel je minimalny
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Reklama

Re: krevetky

Odoslaťod Jozef » 13 Aug 2003 11:07 am

Podarilo sa už niekom odchovať krevetky Caridina Japonica?
Obrázok používateľa
Jozef
 
Príspevky: 28
Obrázky: 8
Založený: 02 Júl 2003 07:41 am
Bydlisko: Košice

Re: krevetky

Odoslaťod nino_q » 15 Aug 2003 19:22 pm

dnes sme v biotope kupili jednu krevetku (poslednu) - mali napisane ze je to Caridinia Japonica a aj tvrdili ze je to ona... tak uvidime :-)

niekedy odfotime a dame sem fotku
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: krevetky

Odoslaťod Astrid » 15 Aug 2003 22:05 pm

nino_q napísal:niekedy odfotime a dame sem fotku

No to "niekedy" je uz dost rychlo :)
Ked mam tuto krevetku len takto v pohari, da sa pekne pozorovat. Tak som urobila aj zopar zaberov.
Obrázok
Obrázok
Hm, ako tak pozeram, tak sa dost podoba na tu Atillovu :?
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: krevetky

Odoslaťod azet » 15 Aug 2003 23:10 pm

ad astrid: caridina japonica to urcite nieje...sami predajci but nevedia co objednavaju (dostanu) alebo vedome o...bavaju...

ad jozef: odchov sa uz zopar akvaristom podaril, staci sa obhliadnut po nete, ja sa o to uz zopar mesiacov snazim, larvy mi vsak nepreziju viac ako 2 tyzdne - podla vsetkeho nevhodna potrava...chyba vsak aj cas sa tomu intenzivnejsie venovat...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: krevetky

Odoslaťod Atilla » 18 Aug 2003 09:20 am

nino,astrid: kupili ste presne to co ja ALE ja mam 2 a su rozdielne 1 je uplne priesvitna a druhej je vidno vnutornosti alebo neviem co proste ma v sebe nieco hnede :)
rastu ale dost rychlo moje su uz aspon 2x take velke ako ked som ich kupil
este je zaujimave ze vsetci tvrdia ze to nie su tie bylinozrave ale v biotope im nedavaju nic ine ako zariasene machy
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: krevetky

Odoslaťod azet » 18 Aug 2003 14:14 pm

ad atilla: hej je vela kreviet, ktore jedia aj riasy, akonahle maju inu potravu riasam uz tolko neublizia. povedzme to tak, ze je to vsezravec. ak prilis nevyrastu kludne si ich nechaj, je to prijemna zmena...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: krevetky

Odoslaťod Astrid » 18 Aug 2003 19:35 pm

Teraz mam tu krevetku v osobitnom pohari, kedze ju zatial nechcem davat do toho nezariadeneho akvaria a ak by som ju dala do jedneho zo zariadenych, mozno by som ju von uz nedostala.
Vo vrchnaku na pohari je dierka na hadicku + dierky na vzduch. Avsak voda sa tam aj tak vyzrazala. Chcela by som vediet, ci staci 5 cm od hladiny po vrch pohara, aby odtial ta kreveta nevyliezla. Ci to teda mozem nechat na dlhsie otvorene.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: krevetky

Odoslaťod Atilla » 19 Aug 2003 08:23 am

mam na krycom skle 2 trojuholnikove otvory asi 3cm kazda strana
zatial ich nenapadlo vyliezat z akva
co sa tyka toho lovenia z akva ak uz tam nebudes mat rastliny tak to ide lahko niesu take rychle ako ryby a ked su uz v sietke tak sa netrepu
ak tie tvoje su z tej istej varky ako moje su uz asi dost velke (4cm)
pretoze u mna sa uz prestali bat a bezne sa prechadzaju pred prednym sklom
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: krevetky

Odoslaťod Astrid » 19 Aug 2003 08:53 am

Atilla akosi sa mi zda, ze ti nieco uslo :)
Ja som tu moju JEDNU kupila v Biotope a ty tusim v Symbioze. A tato moja je dost mala, tak okolo 2 cm.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: krevetky

Odoslaťod Atilla » 19 Aug 2003 09:06 am

ee-ee ja som ju kupil z akvarka pri dverach v biotope mali tam napisane krevetky na papieri :) vtedy tych kreviet tam mali mozno aj 100 mozno aj viac

malo krmis :) preto je taka mala alebo dostavaju casto tovar
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: krevetky

Odoslaťod Astrid » 19 Aug 2003 10:22 am

Dobre Atilla, beriem spät. Mozno to mame aj z tej istej varky, ale ja som kupila uz poslednu krevetu z akvarka.
A ze ju nekrmim dost! No vdaka Atilla, ved ju mam len 4 dni a z toho sme boli tri prec! :)
Ozaj, nekrmis ich nicim extra, nie? Len to, co ostane po rybkach...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: krevetky

Odoslaťod Atilla » 19 Aug 2003 10:43 am

ja som ocakaval ze budu jest riasy ale asi zeru len to co rybky

prave som sa dozvedel ze 1 z nasich kreviet ma v bruchu male svetle zelene gulicky neviete co to moze byt ?
fotky mozno budu v Po
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: krevetky

Odoslaťod barky » 22 Aug 2003 12:11 pm

Su to vajicka, krevetky ich maju pomerne casto, u mna vsak malokedy donosili vajicka kym sa vyliahli larvy.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: krevetky

Odoslaťod Atilla » 22 Aug 2003 12:26 pm

ked maju vajicka co to znamena ? ze mam parik alebo netreba parik alebo ze ma vajicka a este potrbuje ich 'to' :)
ak viete popiste mi rozmnozovanie kreviet dik
(dufam ze to tu uz nebolo pisane :( )

azet podarilo sa ti nejake tie krevetky odchovat ? alebo inym
ak hej PLS popiste to tu dik
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: krevetky

Odoslaťod Roman » 22 Aug 2003 13:34 pm

Atilla napísal:azet podarilo sa ti nejake tie krevetky odchovat ? alebo inym ak hej PLS popiste to tu dik

OK takze : krevety su vacsinou hermafroditi, tzn dva jedince vytvoria par. Pohlavie sa meni po zvleceni na samicu, ak dojde k oplodneniu po par dnoch nosi pod chvostom zopar vajicok. Vyliahnutie lariev nasleduje asi po 14 dnoch. V tom case je uz kreveta samec a moze oplodnit inu , ktora sa akurat zvliekla.
Niektore druhy kreviet maju oddelene pohlavie a treba zostavit par vyberom jedincov.
Dospelu krevetu s vajickami treba dat do nadrze s deliacim sitkom tak, aby svetlo dopadalo z jedneho konca a dospelu dat za sitko. Larvy pojdu za svetlom, prejdu cez sietku a dospela ich nepozerie. Larvy su velmi male, pod 1mm odchovat sa vraj daju na fytoplanktone , (zelenej vode) , neskor na nalevnikoch, cyklopoch a jemnej artemii. Nepoznam vsak nikoho, komu sa podarilo odchovat krevetky az do dospelosti, vsetky nahle uhynuli asi po mesiaci pri velkosti cca 1cm.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: krevetky

Odoslaťod Atilla » 25 Aug 2003 10:50 am

cez vikend som pozoroval ako zerie kreveta nitenku (ta tehotna)
bola dost agresivna odplasila 2x tak velku platu a aj panciernickov
teraz uz nie je pochyb ze je masozrava
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: krevetky

Odoslaťod Ceco » 25 Aug 2003 13:12 pm

Atilla napísal:cez vikend som pozoroval ako zerie kreveta nitenku (ta tehotna)
bola dost agresivna odplasila 2x tak velku platu a aj panciernickov
teraz uz nie je pochyb ze je masozrava


Asi macrobrachium, bracho...
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: krevetky

Odoslaťod azet » 25 Aug 2003 14:24 pm

moje pozorovania - caridina japonica: odlisne od vacsiny morskych kreviet (hermafroditi) existuju pri caridine japonice pohlavne rozdiely a pohlavie sa nemeni. rozdiel sa da stanovit s trochou praxe, avsak nikdy nie na 100%. smicky su "plnsie", "plavacie nozicky" maju vacsie a su zaoblene, aby mohli niest vajicka. samicka ma naviac predlzenu bodku nad prvym parom koncatin. najlepsie je vsak mat chovne akvarium s viacerymi krevetami. ak su krevety dobre krmene pravidelne vytvaraju mnozstvo vajicok, samcekovia zacnu samicku nahanat a dojde k oplodneniu. po oplodneni sa samicka zvliekne z koze a vajicka putuju do "plavacich noziciek". sluzia ako kosiky na vajicka, samicka si ich tam starostlivo ulozi a pravidelne ovieva, kvoli zasobovaniu cerstvou vodou. po dobe od 2 do 4 tyzdnov zacne vajicka postupne vypustat, u mna vzdy pri vystupe z filtra. uz tu nastava kriticky okamih, pretoze vela vajicok sa neodplavi a samicka ich skonzumuje. neviem ako rychlo sa larvy liahnu, alebo ci ich vypusta uz vyliahnute, kazdopadne nemeraju ani 1mm, je to mala biela bodka s tenkym chvostikom plavajuca dolu hlavou. larvy dokazu robit rychle pohyby, elegantne sa vznasaju v prude a vyhladavaju aj "oblaky" potravy. a tu je asi moj kamen urazu. nikdy neziju dlhsie ako 2 tyzdne, odrazu vsetky zmiznu. skusal som uz slanu vodu, brakicku a sladku(akvaristom sa ju podarilo odchovat vo vsetkych typoch), problem bude zrejme v potrave. chcelo by to fytoplankton, nalevniky atd, tak ako pisal roman. ja som zatial skusal len kvasnice, granulky, tekute krmivo pre plodik. zvlastne vsak je, ze akvarko kde larvy odchovavam je plne zivota - cyklopy, rozne cervy, sklabkovky urcite aj nalevniky. z niecoho zit musia a neviem, ze ci potravne nekonkuruju s larvami?! ak zistim nieco nove, budem informovat.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: krevetky

Odoslaťod Atilla » 06 Okt 2003 09:56 am

POZOR NA DOSPELE KREVETY !!!
ked dorastu do normalnej velkosti zacinaju byt agresivne na male ryby
v So som zbadal ze kreveta sa prisala na najmensieho panciernicka a zacalo ho zrat nasledne bola odlovena do inej nadrze
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: krevetky

Odoslaťod dlhy » 06 Okt 2003 10:16 am

ja keď som mal krevety, tiež som jednu prichytil, ako drží neonku za chvost, ale tá sa našťastie ubránila a zdrhla. Už ich ale našťastie nemám...Najprv jedna zrušila druhú pri zvliekaní a o dva týždne to už nerozchodila ani tá.
Obrázok používateľa
dlhy
 
Príspevky: 128
Založený: 01 Apr 2003 12:43 pm
Bydlisko: Nováky

Re: krevetky

Odoslaťod Atilla » 06 Okt 2003 10:18 am

ja som mal tiez 2 je pravda ze 1 z nich skapala za zvlastnych okolnosti mozno sa stalo aj toto :(
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: krevetky

Odoslaťod salik » 12 Okt 2003 08:03 am

Atilla napísal:POZOR NA DOSPELE KREVETY !!!
ked dorastu do normalnej velkosti zacinaju byt agresivne na male ryby
v So som zbadal ze kreveta sa prisala na najmensieho panciernicka a zacalo ho zrat nasledne bola odlovena do inej nadrze

...na to sme ta tu upozornovali :idea: , ja krevetku - macrobrachium chovam v samostatnom akvariu, v spolocenskom by urcite narobila paseku, s "tykadlami" ma hadam 10cm, je velmi rychla a vecne hladnaa, ak ju Atilla nechces, ja ju zoberiem ku kamoske :wink:, hoci radsej by som chcel "kamosa" a skusil nieco rozmnozit
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: krevetky

Odoslaťod kajman » 24 Nov 2003 09:53 am

Zdravim vsetkych,

v sobotu som zakupil v Biotope jednu taku krevetku ako fotil myslim ze Atilla. Pochopil som spravne ze ta prava "Amano" nema kleipetka ale namiesto toho stetinky? Ta moja urcite papa masko lebo mne za 2 dni prakticky zlikvidovala zbytky malych slimakov zanesenych s rastlinami, za co jej patri moja vdaka... (mozno dobry navod proti slimacej havedi bez chemie a medi...) Horsie, coho sa obavam, je ze ked nebudu slimaci najde ine masko :(. Zatial je placha a ked ide okolo ryba a zaujima sa o nu tak zdrha! Ale netusim aka velka dorastie (ma tak 3 - 3,5cm) a aka bude odvazna za tyzden. Nemate niekto skusenosti ?

PS: Nechcem nikomu robit reklamu, ale pri kupe mi bolo povedane, ze uz od dodavatela nevedia co je to zac. Takze sa ma nesnazili nejako ojekabatit... A dokonca mi ukazali aj nejaku inu s vacsimi klepetami. Tvrdili vsak, ze maju tuto moju odskusanu, ze zerie vlaknite riasy a bola medzi neonkami... Prakticky je to mozne, ak nema masko, len ja ziadnu takuto riasu nemam... :)))
Obrázok používateľa
kajman
 
Príspevky: 22
Obrázky: 3
Založený: 13 Nov 2003 12:05 pm
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.