vodnatielka



Akvarijné ryby - choroby, liečba

vodnatielka

Odoslaťod Huhu3D » 20 Dec 2005 16:11 pm

Dobry den.

Mam problem s vodnatielkou alebo ako sa to presne voal ta choroba ak rybkam odstavaju vsetky supinky a stracaju farbu:( Neviem sa jej zbavyt a postupne mi likviduje cele akva, zatial mi zdochli diana a nejake neonky. Nevieto nieco ucinne ako sa toho zbavim raz a navzdy a nech mam istotu ze je to prec aby som si mohol kupit nove rybky.

Zatial som stiahol 1/2 akva 160 L a vycistil penovy filter pod teplou vodou a teplotu akva som nastavil na 28 stupnov a zvysil vzduchovanie.

Dakujem Majo.
Huhu3D
 
Príspevky: 6
Obrázky: 5
Založený: 18 Jan 2005 02:14 am

Reklama

Re: vodnatielka

Odoslaťod luBBo » 20 Dec 2005 21:28 pm

ja keď mám problém s rybami hneď riadne umyjem a preperiem celý filter
vo vodovodnej vode trebárs aj v letnej ale potom ho vypláchnem v studenej vode
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: vodnatielka

Odoslaťod SoRex » 21 Dec 2005 00:15 am

luBBo napísal:ja keď mám problém s rybami hneď riadne umyjem a preperiem celý filter
vo vodovodnej vode trebárs aj v letnej ale potom ho vypláchnem v studenej vode

Studená, nebo teplá - to je úplně jedno. Na vodnatelnost to nebude mít žádný vliv. Forma, kterou popisuje Huhu3D je neléčitelná a nejrozumnější by bylo zrušit chov, akvárium vyčistit, nechat nějakou dobu bez ryb a po čase začít znova.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: vodnatielka

Odoslaťod jiskra » 04 Júl 2007 14:39 pm

Nechtel jsem zakladat nove tema,pisu to zde.
Dneska jsem nasel dalsi (jiz druhou :-()Tetru Paraguayskou,ktera mela vodnatelku...Zjevne priznaky:Zjezene supiny,nafoukle bricho,nehybala z prsnima ploutvema,jen ocasni.Nedrzela se ale stranou od hejna,plavala s nema.Navic mela i krupicku.Moje otazka zni>Jak predchazet teto nemoci?Vim ze lecit se neda,takze sem ji hned utratil.Navic jsem zvednul teplotu na 31,pridal sul a preventin a budu doufam ze uz zadna dalsi ryba neonemocni.Fotky pridam.Dik za odpoved.
P.S.Fotky zde gallery/jiskra-a867/
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: vodnatielka

Odoslaťod jiskra » 04 Júl 2007 17:38 pm

:-(
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: vodnatielka

Odoslaťod STH » 11 Feb 2008 19:00 pm

Potreboval by som radu skuseneho...
k veci...samec colisa lalia je uz druhy den nafuknuty a lezi bokom na hladine,myslel som si ze je to vodnatielka,ale par veci tomu nenasvedcuje...
1.neodstavaju mu supiny ani nema vypulene oci
2.ma sa stale k zivotu,nie je na nom badat ze by isiel skapat,lezi na hladine,ale ked pride k nemu samicka tak zacne normalne plavat a zacne jej dvorit..,nestraca farbu,dycha normalne atd.
3.stale prijima potravu

jedna vec co ma napada co by to mohlo byt je "zapcha" pretoze analny otvor ma nenormalne nafuknuty a vobec nevylucuje uz druhy den vykaly..
jedine co ma napadlo je to,ze som ho dal bokom do ineho akva a teplotu som zvysil na 30°C s tym,ze by mu to mohlo pomoct sa vyprazdnit,ale nic ine ma zatial nenapada co by so mohol skusit....ide o samca blue neon takze by som nerad o neho prisiel :(
za pripadne odpovede vopred diky.
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod VLADY » 11 Feb 2008 20:11 pm

Vôbec netuším ako sa postupuje v takýchto prípadoch a či sa dá dačo účinné robiť len ma napadlo: dať ho extra do nejakej nádoby a do vody pridať napríklad Gutalax...Ale aj tak je to asi kravina tak sorry 8)
Naposledy upravil VLADY dňa 21 Feb 2008 00:19 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: vodnatielka

Odoslaťod STH » 12 Feb 2008 04:12 am

Gutalax?no znie to logicky,ale skusat to pre istotu nebudem :)
uvidim co spravi to zvysenie teploty,ale neverim tomu :(
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: vodnatielka

Odoslaťod STH » 13 Feb 2008 01:23 am

no dnes ked som odchadzal do prace tak som zbadal pokrok...colisa za sebou vlaci asi 3cm dlhy a fest hruby kusok toho oneho no ved viete :o
Hrubka toho odpoveda rybe o rozmeroch 20-30cm :shock:
Hadam do rana zo seba vsetko vyluci...a nasadim jej specialnu dietu :)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod NEMO 13 » 19 Feb 2008 15:43 pm

Aj moja ryba mala vodnatielku. Citala som v knihe ze ked maju vodnatielku, treba ich dat do samotnej nadrze, ale hlavne nenechavaj ich v spolocnej nadrzi pretoze je to nakazlive, a potom ti postupne zomru vsetky ryby. :(
Obrázok používateľa
NEMO 13
 
Príspevky: 52
Obrázky: 1
Založený: 19 Feb 2008 12:03 pm

Re: vodnatielka

Odoslaťod atiles » 20 Feb 2008 14:26 pm

STH napísal:no dnes ked som odchadzal do prace tak som zbadal pokrok...colisa za sebou vlaci asi 3cm dlhy a fest hruby kusok toho oneho no ved viete :o
Hrubka toho odpoveda rybe o rozmeroch 20-30cm :shock:
Hadam do rana zo seba vsetko vyluci...a nasadim jej specialnu dietu :)

No ja by som entizol naordinoval čím skôr, ak si ju teda tak ceníš.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Odoslaťod Kubo » 27 Feb 2008 17:01 pm

Da sa vodnatielka zrusit UV-Cckom? vsimol som si ze jedno saecko schytalo tak rozmyslam ci ho mam splachnut alebo liecit. Samozrejme vodickami to liecit nebudem lacnejsie ma vyjde keby som kupil novu rybu ale ani po tom netuzim pretoze ich mam este dost ale skoda by bolo o nu prist. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod VLADY » 27 Feb 2008 22:37 pm

Ak má rybka takúto chorobu tak už jej asi nič nepomôže :(
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod Spaiky69 » 01 Mar 2008 21:05 pm

to je všetko? čo odporúčate na vodnatieľku? chorú rybu odstrániť a za ostatné sa modliť? dúfal som v niečo viac ... :(
Obrázok používateľa
Spaiky69
 
Príspevky: 93
Obrázky: 41
Založený: 03 Sep 2006 19:20 pm
Bydlisko: Stará ?ubov?a

Re: vodnatielka

Odoslaťod Simi » 03 Mar 2008 02:37 am

ak by sa dal nazov temy prepisat bolo by oka bo vodnatielka nieje nič moc :D
Mno kedze tu toho o vodnatelke moc nieje trosku som posurfoval a nasiel nieco myslím ze by to stalo za vyskusanie .. nasiel som jednu stranku co sa venuje chorobe tzv. vody pod kožou ktore je totožne s chorobou nam znamou ako vodnatelka :
i ked niesom v eng profik dovolím si o strucné zhrnutie :
dvovody preco vznika :
-prekrmovanie "bloodworm=patentky a červené larvy komarov"
-stres
-nedostatok Kalcia
-a zla filtracia "pokial tomu chapem spravne"

je tam ze to nekay veterinar liecil liekom "Borgal" jeden mililiter na 7,5% litera vody s dobrým vysledkom zmena o 24% za den "asi ju vazil"
iny veterinar zas dal ROTA-TS 500mg (1 tabletu na 7 litrov vody- aktivnu substanciu trimethoprimu a sulfadimidinumu"nasiel som to ako lieky u veterinarov) a tu bola zmena za 24 hodin o 50% k lepsiemu ale musi sa pouzit spravna davka inak to moze chorobe pomoct!
Nezvysovat teplotu v ziadnom pripade inak doziju rýchlo
ako prevencia je dodavat kalcium a multivitamin + krmenie dazdovkami ktore obsahuju kalcium a este neaky Korvimin ZVT Reptil "vitaminy a neake mineraly to ma v sebe" po par mesiacoch v týzdennych davkach sa to stratilo....

je to asi pocitane na tie žabky tie pomery tak neviem vyňadrite sa pre ten Borgal by to malo buť ok :)

a tu je ta linka http://www.pipidae.net/faq_illness.php :roll: ak som spravil chybu opravte ma...týmto upozornujem ludi aby si pozreli vsetko ak ma niekto nahodou opravil vdaka...ak je neaka pravopisna chybka sorač :P
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: vodnatielka

Odoslaťod Kubo » 03 Mar 2008 08:45 am

Moja Saecka sa vyliecila sama.Pozeram po 3 dnoch a odpuchla supiny sa narovnali a nic som nerobil. :)

Ja mrazenou a zivou som uz nekrmil ani napamatam filtraciu mam podla mna v pohode , (mozno ten stres pri prerabani aq) a predsa to dostala a ako pisem vyssie ani som nehol prstom a je viliecena akurat som dosadil rychlorastuce rastliny. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: vodnatielka

Odoslaťod Simi » 03 Mar 2008 13:46 pm

Kubo napísal:Moja Saecka sa vyliecila sama.Pozeram po 3 dnoch a odpuchla supiny sa narovnali a nic som nerobil. :)

Ja mrazenou a zivou som uz nekrmil ani napamatam filtraciu mam podla mna v pohode , (mozno ten stres pri prerabani aq) a predsa to dostala a ako pisem vyssie ani som nehol prstom a je viliecena akurat som dosadil rychlorastuce rastliny. :wink:


jasan chapem ale tak vies pokial nekomu napadne celu chovnu tak si myslim to stoji za vyskusanie a i ta prevencia neje zla..sice je neaky liek co predavaju na tu vodnatelku tak ale toto sem nehodit to by bol hriech :lol: a je tam i choroba kde je miesto vody vzduch pod pokozkou a pritej staci vyssia teplota mozno niekedy to je i tato choroba tipujem ze su podobné
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod 666leviathan666 » 13 Apr 2008 13:29 pm

potreboval by som sa na niečo spýtať. Nechcem zakladať novú tému tak sa to spýtam tu.
Može sa ryba vyliečiť z vodnatielky sama? Mal som jednu choru rybu a bolo mi ju luto splachnut tak som ju odlovil do druhej nadrze. Po par dnoch sa mi zdalo ze vodnatielka ustupuje a teraz ryba vyzera uz par dni zdravo, ale bojim sa ju dat naspat do spolocenskeho akva...co by ste mi poradily?
Obrázok používateľa
666leviathan666
 
Príspevky: 13
Obrázky: 8
Založený: 30 Mar 2008 20:05 pm
Bydlisko: Šahy

Odoslaťod Raviolka » 13 Apr 2008 21:48 pm

Já bych jí dala zpátky, teda ještě pár dní počkej, není kam spěchat :-) Hlavně se zamysli nad tím, proč vůbec ta ryba měla nějaké potíže, jestli by nebylo vhodné zlepšit péči o akvárium nebo jinak zajistit vhodnější podmínky, každá choroba ukazuje na skryté problémy :idea:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: vodnatielka

Odoslaťod 666leviathan666 » 13 Apr 2008 23:16 pm

problem by som videl asi vtom, ze som kupil mrazene patentky a na prvy krat som neodhadol davku a prekrmil som ich :oops: hned na druhy den bola chora. V tejto teme som cital ze vodnatielku moze sposobit prekrmovanie prave patentkami. Ostatne ryby to nastastie nedostali....
Obrázok používateľa
666leviathan666
 
Príspevky: 13
Obrázky: 8
Založený: 30 Mar 2008 20:05 pm
Bydlisko: Šahy

Odoslaťod VLADY » 14 Apr 2008 18:43 pm

A možno bola len zdutá a zavzdušnená z toho že sa prežrala.... :shock:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod 666leviathan666 » 14 Apr 2008 23:43 pm

no to je možné...s chorobami rýb mám nulové skúsenosti. Ale príznaky boli ako vodnatieľka. Ryba bola nafúknutá, mala zježené šupiny a oči jej pomaly vychadzali von až som sa bál aby jej nevypadli :o
Obrázok používateľa
666leviathan666
 
Príspevky: 13
Obrázky: 8
Založený: 30 Mar 2008 20:05 pm
Bydlisko: Šahy

Re: vodnatielka

Odoslaťod Simi » 15 Apr 2008 00:26 am

666leviathan666 napísal:problem by som videl asi vtom, ze som kupil mrazene patentky a na prvy krat som neodhadol davku a prekrmil som ich :oops: hned na druhy den bola chora. V tejto teme som cital ze vodnatielku moze sposobit prekrmovanie prave patentkami. Ostatne ryby to nastastie nedostali....


cital si dobre
ale z jedneho razu to mat nemohla...myslelo sa tým ze caste krmenie pripadne len patenka sama o sebe nieje vhodna najmä pre zivorodky, karasy pre ne je to skor vhodnejsie ako doplnok zákusok alebo nedelný rezník :roll:
mozno mala stresy tak sa nafukla vodou alebo vzduchom..posleduj akva a porozmyslaj co to mohlo byt ako Raviolka pise choroba ukaze nedostatok ale pokial to bolo tou patentkou tak to ukazalo ze rybka ma dobru imunitu a je dobre chovana .....
karantenku dodrz určo zicher je zicher
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Odoslaťod 666leviathan666 » 15 Apr 2008 21:42 pm

je to obycajna gupka takze tie patentky pre nu asi nebudú moc vhodné. No neviem akva vyzera byt v poriadku ako aj ostatné ryby. Odkalujem pravidelne raz tyzdenne. Pozrel som aj filter ale nejaky extremny bordel vnom nebol. No nic necham ju este par dni mimo, budem sledovat akva a potom uvidíme...
Obrázok používateľa
666leviathan666
 
Príspevky: 13
Obrázky: 8
Založený: 30 Mar 2008 20:05 pm
Bydlisko: Šahy

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.