UTRATIŤ ALEBO??



Všetko okolo akvarijných rýb

utratiť nevzhľadné rybky či odchovať??

všetko živé má nárok na život
13
33%
nepodstatné chybičky nie sú prekážkou, určite žiť
14
35%
podstatné a nepekné deformácie pretriediť od pekných a utratiť
13
33%
 
Celkový počet hlasov : 40

UTRATIŤ ALEBO??

Odoslaťod janko » 17 Apr 2008 17:51 pm

Zdravím všetkých,
chcel by som rozvinúť debatu o tom, ako naložiť s rybkami, ktoré sú síce zdravé, ale nie sú tvarovo pekné, v respektíve im dajaká chybyčka krásy zostala od malička, napr. odstúpená škrela alebo jej chýbajúci kúsiček.
Nechať ich, odchovať a darovať či pretriediť a utratiť??
za odpovede ďakujem.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Odoslaťod Norman » 17 Apr 2008 18:21 pm

Ja davam taketo "nepodarky prirody" kolegovi ktory ma dve korytnacky. Urcite treba robit selekciu uz len kvoli tomu aby nam nakoniec nezdegenerovalo vsetko.

Ak sa ale nejedna o naozaj degenerativne vady ale len o nedokonale, ci naopak niecim zaujimave sfarbenie, tak to si strazit ako oko v hlave a snazit sa to podchytit ak to uz niekto iny nema :D
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Mirco » 17 Apr 2008 22:26 pm

to je diskutabilne...ked mas jednu bojovnicu a je daka dementna ale nie je chora tak nech si zije v tom malom akvarku..pokial nechces mlade...mozno by som vyselektoval ale nechal zit...
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Odoslaťod tomas budvesel » 19 Apr 2008 18:48 pm

ak su dake zaujimave tvary tak nie je problem
tomas budvesel
 
Príspevky: 41
Obrázky: 3
Založený: 07 Apr 2008 14:08 pm

Re: UTRATIŤ ALEBO??

Odoslaťod kellee » 19 Apr 2008 18:53 pm

nechat ich, ja som omylom, bola som hlupa, proste kupila dve dania ktore su naprosto krive su to moji quasimodovia, a co??? su skarede ale preto sa ich nezbavim, ale je to asi vec kazdeho, ja osobne by som to neurobila
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Odoslaťod VLADY » 19 Apr 2008 19:29 pm

Treba rozlišovať či ich mám na plemeno alebo len tak aby dačo plávalo v akva... Ak majú byť len na to aby plávali v akva tak tam sa to stratí.....myslím že väčšina ľudí aj tak netuší ako má tá ktorá ryba vlastne vypadať.Hlavne ak netušia ani čo to je za druh a ako sa volá....a ak by sa návšteva čudovala a vzrušoval nad tvarom alebo dajakou podobnou anomáliou tak treba sa tváriť že taká má aj byť..... 8)
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: UTRATIŤ ALEBO??

Odoslaťod kellee » 19 Apr 2008 19:38 pm

aj tak to je nechutne, :evil: vsetko co je na svete nepekne treba sa toho zbavit?
äcitala som raz krasny pribeh o koni, nepatri to sem, ale aj tak to sem dam. Na ranci mali plemenu kobylu a zrebca z ktorych spojenia malo vzist nadherne potomstvo, no to co sa narodilo, bolo skarede a divne. Chceli to predat ale nikto takeho skaredeho kona nechcel a tak si ho nechali a ked ta kobylka porodila, vzisiel z toho najlepsi kon akeho kedy na ranci mali.
Asi to sem nepatri, je to len priklad :-P
Obrázok používateľa
kellee
 
Príspevky: 167
Obrázky: 10
Založený: 09 Jan 2008 19:47 pm
Bydlisko: Lopej

Re: UTRATIŤ ALEBO??

Odoslaťod kacenka14 » 19 Apr 2008 19:42 pm

Nedá mi, aby som na túto tému nezareagovala. Keby som niekomu ponúkla na predaj krivú alebo nejak inak poškodenú rybu, asi by si ju ani jeden z vás nekúpil a radšej si vybral rybu vitálnu a tvarovo dobrú..
Ja ryby určite selektujem :wink:
kacenka14
 
Príspevky: 58
Obrázky: 19
Založený: 21 Jan 2007 19:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Gurnus » 19 Apr 2008 19:53 pm

Ja mam malu zebru oranzovu ktorej ked bola valinka tak vykusli oko :( . Nikomu som ju nedal nechal som si ju je uplne v pohode aj zere a mozno sa lepsie aj pohybuje ako tie z dvomi ocami :)
Obrázok používateľa
Gurnus
 
Príspevky: 111
Obrázky: 69
Založený: 08 Dec 2007 16:57 pm
Bydlisko: Stupava

Re: UTRATIŤ ALEBO??

Odoslaťod Khanh » 19 Apr 2008 22:34 pm

Zrejme mluvis o svych odchovech. Urcite je pak chces prodat nebo vybrat nejlepsi kusy k dalsimu mnozeni. V tom pripade bych "spatne" kousky bud podaroval nekomu, komu je to jedno a bude to mit proste ve sve okrasne nadrzi a kdyby se uz vazne nikdo nenasel, tak je utratit.

Ale ja to resim tak, ze mam jedno akvarium, kteremu rikam mix. Jsou v nem vsechny ryby, ktere samozrejme spolu mohou byt a maji bud nejake esteticke vady nebo se mi to premnozilo a klidne si tam zijou a kdo chce, tak je daruju a postupne to tam mizi :)
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Odoslaťod kacenka14 » 19 Apr 2008 22:47 pm

Khanh, myslím, že si reagoval na mňa. Áno, dávam za pravdu aj Tebe... len ide o to, že ja ak mám 120 kusov poteru a z toho mám 20 ,,vadných", tak to radšej skŕmim hneď. Nemôžem si jednoducho dovoliť kŕmiť ryby, ktoré viem, že nie sú ok a čakať, kým ich budem mať komu darovať.
Vieš, čo je zaujímavé?? Na akvajari som ponúkala kaprozúbky... boli v perfektnom stave, vitálne, zdravé, len to malo jednu chybu. Vzhľadom na stres neboli vyfarbené. Nikto si ich nekúpil a pri tom by som dala za ne ruku do ohňa.... prečo potom ,,odkladať" chybné rybky :wink:
kacenka14
 
Príspevky: 58
Obrázky: 19
Založený: 21 Jan 2007 19:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod tutino » 26 Apr 2008 09:02 am

NIKTO NIEJE DOKONALY zapamätaj si to prosim mne by bolo jedno keby maju moje ryby deformacie aj t ak ich nedam za nic
tutino
 
Príspevky: 30
Obrázky: 18
Založený: 02 Apr 2008 20:00 pm

Odoslaťod elwiss » 26 Apr 2008 12:34 pm

ako ja mam jednu sp yellow a nejak jej ochrnula zadna cast tela, tak tie ostatne jej zadnu plutvu okusali a teraz nema ziadnu.
presiel pol rok co ju mam a nechal som si ju preto lebo priroda si spravi s tym co uzna za vhodne.(predpokladal som ze ju tie ostatne zabiju a zozeru)
teraz ta ryba stale zije a je vitalna, sice ma nejake pohybove nedostatky ked jej bola amputovana zadna plutva.
ale priroda to vyriesila tak ze sa jej telo vytvarovalo do okruhla a ma tvar co pripomina trosicku tercovca a pohybuje sa v poho.
vyfarbila sa aa zistil som ze to je samec a dost hrdo a uspesne si brani svoje teritorium v akva.
preto si myslim ze najlepsie je to nechat na prirodu. no a ked nechce niekto taketo ryby, tak ich podarujem niekomu kto zacina, a ten si ich bude vazit a starat sa o ne.
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.