Krmivá africkych cichlid



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Krmivá africkych cichlid

Odoslaťod Dzuzepe » 26 Mar 2008 10:29 am

Zdravím Cichlidárov.
Mal by som záujem vymenit si s vami skusenosti ohladne bezne dostupnych vlockovych a granulovych krmiv ako je O.S.I, Tropical a JBL a SAK.
Pripadne ake krmivá ppouzívate a či s te s nimi spokojny. Ci ste niekedy skusali zamenit staru a osvedcenu znacku a bolo badat nejake zmeny.

Ja osobne som presiel od Tropical, ktore teraz pouzivam len ako doplnkove krmivo, k OSI. Asi po troch mesiacoch bolo badat intenzivnejsie sfarbenie. Ryby rastli rychlejsie ako pred tym.
Bohuzial sa afrikam venujem len nieco vyse roka. Takze mi chybaju dlhodobe skusenosti chovatelov. Nemam s kym porovnavat.
A som si isty, ze na zistenie ci krmite dobrym krmivom treba dlhsie obdobie.
.. takze vopred dakujem za vase prispevky....
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Reklama

Odoslaťod Ján Pečo » 26 Mar 2008 10:47 am

Ja pouzivam O.S.I. a Seru. Dalej krmim mrazenou Artemiou,file,biela patentka a patentka.
Obrázok používateľa
Ján Pečo
 
Príspevky: 130
Obrázky: 50
Založený: 20 Jan 2007 12:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod maxxx01 » 26 Mar 2008 13:52 pm

Ja som zvykol dosť používať Tropical, a zdá sa mi to v pohode, ale dávam aj iné - Seru, tetru, JBL, teraz mám aj niečo od Dajanapet. K tomu nejaké mrazené krmivá a zelené krmivo (špenát, žihľava atď). O.S.I. nepoznám, kto to vyrába?
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod skala » 26 Mar 2008 14:04 pm

Ja pouzivam dlhsie iba Spirulinu. A nedavno som zacal davat Skretting. Inak raz za mesiac zhruba patentka, inak spagety, mrazeny cyklop, zihlavu, spenat, grindal ...
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Krmivá africkych cichlid

Odoslaťod Dzuzepe » 26 Mar 2008 14:10 pm

OSI vyrabaju v spojenych statoch.
Od JBL som skusal granule, ale moc im nechutili ale hlavne bola voda vzdy po krmeni ganulami spinava.
Spirulinu im davam aj ja,aspon raz za den. Ale salat uz nedavam. Kedysi som im daval spareny salat, ale mal som dojem ze ho maju skorej na hranie..vzdy ho rozsklbali a bolo z toho kopec bordelu.
Patentky im nedavam, skorej cyclop a mrazenu artemiu, tak 1-2 krat za dva tyzdne.
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod maxxx01 » 26 Mar 2008 15:31 pm

Na ten bordel mám teraz upratovaciu čatu - dvoch gibicepsov, ten väčší neuteká moc ďaleko od 40 cm. Tí sa postarajú nielen o zvyšky šalátu a sparenej žihľavy, ale môžem tam v pohode hodiť aj sparený list čínskej kapusty - neostane z neho napokon nič....
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod elwiss » 26 Mar 2008 15:48 pm

nazdar, tak ja pouzivam viacero. najspokojnejsi som s vločkami -cichlid color od tropicalu, a granulami cichlid pet dajana.
na akva jari som si kupil SAK energy a ten im tiez chuti,ale omnoho menej ako ten tropical. čo mam ja skusenosti, tak od vlociek cichlid color boli nadherne vyfarbene.
inak raz za mesiac davam patentky,alebo nastruhane file z tresky alebo pangasiusa a sem tam im dam ten špenat, ale z toho je fakt bordel. :wink:
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod jojik1 » 27 Mar 2008 09:20 am

Ahoj ja sa tiez venujem cichlidam okolo roka s krmiv asi najviac pouzivam Seru skusal som aj Tetru,ale ta sa mi nejako neosvedcila ryby ju zrali akoby nasilu a ten Tropical mam prave teraz kombinujem ho zo Serou a sranda je ze na tom Tropicale bolo pisane ze ryby pri krmeni s nim su menej agresivne je to pravda aspon u mna viac sa prehrabuju v piesku a menej na seba utocia dodam este ze pri krmeni nesetrim a krmim min.3-4 krat denne.Co sa tyka mrazenej stravy tak patentky a cyklop im davam tak 3-4 krat na take pretravenie.
jojik1
 
Príspevky: 46
Založený: 14 Jan 2008 14:29 pm
Bydlisko: Puchou

Odoslaťod Dzuzepe » 27 Mar 2008 10:56 am

to jojik:
hej s tropicalom mam dobre skusenosti aj ja.. ale len ako doplnkove krmivo ...
Mbumam omnoho viacej svedci podla mna kombinacia mrazenej stravy zo spurulinou...
A najkvalitnejsiu spirulinu co som zatial nasiel je ta od OSI... obsahuje dokonca male percento cesnaku na prevenciu proti parazitom v crevach ryb
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Krmivá africkych cichlid

Odoslaťod Katarinka » 27 Mar 2008 21:21 pm

Ahojte,
ja používam okrem klasiky (šalát, uhorka, mrazené artémie, cyklop,obcas patentka) hlavne O.S.I. konkrétne:
O.S.I. - Vivid Color - podporuje sfarbenie - odkedy som ju začala používať, ryby sa mi zdajú byť krajšie vyfarbené. Na rybách som objavila sfarbenia, ktoré predtým nebolo vôbec vidieť, alebo bolo takmer nebadateľné
O.S.I. - vločky - artémiu - to mám viac-menej ako "základné" krmivo, ktoré striedavam s ostatnými druhmi
O.S.I. - vločky ale aj granule Sprirulina
O.S.I.- Cichlid Pellets - tie len v poslednej dobe, lebo kým boli rybky malé, nedokázali ich zozrať - boli im veľké
Okrem toho mam aj niečo od SERY ale to už sú viac-menej zbytky, ktoré domíňavam.
Pre prísavníka a Gibíkov mám tablety od Dajana Pet, ale musím povedať, že skôr to do akva dávam kvôli sebe, lebo o tú tabletku sa ryby vždy hrozne pobijú a naháňajú sa s ňou po celom akvárku, takže sa osobne na tom zabávam. Samozrejme, že prísavník a gibicesy vždy len pozbierajú "omrvinky" po dne :) Čiže to neberiem ako krmivo, ale ako občasnú zábavku pre mňa:)
No, záverom by som povedala, že ja osobne som akvarista - hobbista a nerozumiem moc podrobne zloženiu krmiva, ale myslím, že za všetko stačí keď poviem, že za cca 1,5 roka, čo kŕmim ryby na 90% O.S.I. sú rybky zdravé, pravidelne vytierajú sa, rastú, krásne sa sfarbujú a za tú dobu mi uhynula len jedna rybka. Myslím, že u mňa sa zmena krmiva prejavila hlavne krajším sfarbením. O O.S.I. som sa dozvedela od kamaráta, ktorý je pre mňa pán Akvarista a ktorý mi ho odporučil. Na rozdiel odo mňa sa vyzná aj v zložení krmív. Takže nechcem, aby to vyzeralo ako nejaká reklama, ale ja osobne som s týmto krmivom nad mieru spokojná. Pred mesiacom som založila nové akva, mám v ňom nové, mladé ryby a rastú mi pred očami. :D Musím pofotiť, aby ste mi verili :)
Katarinka
 
Príspevky: 257
Obrázky: 16
Založený: 27 Apr 2006 14:28 pm
Bydlisko: Tren?ín

Odoslaťod V.Malawi » 28 Mar 2008 21:53 pm

Sak-green,spirulina/mrazené artemie,dafnie v poměru 1/1.Patentky tlamovcům po zlé zkušenosti nedávám.
Obrázok používateľa
V.Malawi
 
Príspevky: 110
Založený: 28 Jan 2006 15:23 pm
Bydlisko: Vlčnov (východní Morava)

Odoslaťod marek 74 » 30 Mar 2008 14:36 pm

Ja pouzivan O.S.I. Spirulina A doplnam Brine shrimp
marek 74
 
Príspevky: 5
Obrázky: 25
Založený: 30 Mar 2008 12:07 pm

Odoslaťod Dzuzepe » 31 Mar 2008 10:51 am

V.Malawi napísal:Sak-green,spirulina/mrazené artemie,dafnie v poměru 1/1.Patentky tlamovcům po zlé zkušenosti nedávám.


Ahoj, mohol by si o tej zlej skusenosti napisat ?
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod V.Malawi » 31 Mar 2008 11:56 am

Po podávání patentek (přítel krmil 2*denně-sušené/patentky) u Demasonek došlo k vážným "břišním"problémům které zdecimovali celou skupinu(20ks).Zareagoval- bohužel pozdě,polovina postupně umírala,zbytek se podařilo zachránit po delší době pouze dietou a postupnou změnou krmného režimu,bez použití jakýchkoliv léčiv- pouze preventivní použití soli.Já osobně jsem při krmení v odchovně přehodil (moje hloupost,,,) krmení pro Steatocranus casuarius(patentky) a menší směs odchovaných tlamovců(2-3cm) bohužel do rána jsem většinu tlamek tímto omylem poslal k ledu.Netvrdím ,že tlamky nemohou patentky žrát,ale musí být na toto systematicky připravovány od mala.Já osobně patentky tlamovcům nedávám i tak mají poměrně velký výběr krmení a nestrádají.
Obrázok používateľa
V.Malawi
 
Príspevky: 110
Založený: 28 Jan 2006 15:23 pm
Bydlisko: Vlčnov (východní Morava)

Odoslaťod Karin Fuljerova » 07 Apr 2008 00:47 am

V nasej chovni krmime takto:
Dospele ryby dostavaju minim. 2x do dna, /tropheusy dostavaju vlocku v priebehu dna niekolkokrat/ vlocku O.S.I. Nedame na nu dopustit aj ked spociatku sme mali s prechodom na nove krmivo dost problemy. Mnozstvo pozitivnych referencii od uznavanych odbornikov a nase ryby si z toho robili srandu. Vobec ich nezaujimalo, ze nejaky Konings ma O.S.I. rad. Ale nakoniec sme ich presvedcili a dnes sa nam ukazuju v tom najlepsom svetle, hlavne ta kondicia a farby. Chvalabohu...Takze pouzivame O.S.I. Maintendance/ zakladne krmivo s artemiou a spirulinou/. Ked je sviatok dostanu aj nejake namiesane O.S.I./napr. Spirulina a Brine Shrimp Artemia./ Zvykneme to trochu prestriedat aj s O.S.I.Marine flakes kvoli jodu a stitnej zlaze, i ked je to krmivo pre morske ryby, tie nase si nestazuju. Potom dostanu mrazenu dospelu artemiu, patentku, pripadne cyclop, v zavislosti od druhu. Cyprichromis, Tropheus -cyclop , parove rybky/ Julidochr., Neolam.,../ale tiez Aulonocary a ostatne Malawi dostanu trochu patentky. Pri patentke plati zasada striedmosti.
Mlade rybky najskor cyclop, najmensie liahnutu artemiu, bez nej ani na krok, no a tiez dokrmujeme SAK-om. Ale tu len "primerene". Niektore mensie rybky zvladnu uz aj dospelu mrazenu artemiu.
Ale ani zdaleka som neopisala vsetky nase krmiace procesy...
Zaklad je vzdy krmit viac krat za den v mensich davkach, u nas je to vsak skor tuzba ako realita. To je najlepsi recept, niekedy, ked sme doviezli divoke tropheusy a vyzerali akoby to mali zapar..., im pomohlo len obycajne pravidelne krmenie, aj 10-krat za den v malych davkach, obycajna vlocka medzi prsty 10-krat za den, nebolo treba ziadne preliecenie.
A na zaver nostalgia: Kedysi sme prikrmovali aj zivym krmivom, to sa isli ryby zblaznit, ale dnes uz nie je odkial...Ale na druhej strane, ked sa mi podari a nechytim zapchu pred Zilinou, viem sa dostat z BY do ZA za 7 min, to je cena za znicene jazierka na plankton-DIALNICA.
Karin Fuljerova
 
Príspevky: 4
Obrázky: 0
Založený: 22 Mar 2008 21:41 pm
Bydlisko: Bytca

Odoslaťod Hugo112 » 07 Apr 2008 01:15 am

Tropical Spirulina, Tropical Vitality&Colour, Tropical Tanganyika, O.S.I. Spirulina Pellets, Sak Green, mrazený cyklop a dafnia (občas, ak rybky sekajú dobrotu :D )
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Krmivá africkych cichlid

Odoslaťod Janka* » 18 Apr 2008 10:45 am

Ahojte,

akvaristike sa venujem iba pár mesiacov, takže nemám veľa skúseností a rád na rozdávanie, ale aspoň aj ja pridám jedálniček mojich cichlíd:

O.S.I. BRINE SHRIMP FLAKE
O.S.I. SPIRULINA FLAKE
O.S.I. CICHLID
O.S.I. MARINE

PROSTAR GROWTH AND COLOR FLAKE

Okrem tohto im dávam ešte mrazenú artémiu a cyklop

Pekný deň, nech sa Vám darí ;o)
Janka*
 
Príspevky: 1
Založený: 18 Apr 2008 10:29 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Dzuzepe » 18 Apr 2008 12:04 pm

Diky za prispevky.
Ale rad by som sa dozvedel ci ste boli z nejakeho krmiva sklamany, a po jeho vymene za nieco ine sa dostavili vyraznejsie vysledko co sa tyka zafarbenia, zdarvia ryb.. atd :?:
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.