Umieraju mi rybky jedna po druhej



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod Kornel » 24 Dec 2007 01:49 am

Prosim o radu.mam 300 l akvarium a v nom neonky,gupky,platy,mrenky,mecune,prisavnikov a panciernikov.doteraz bolo vsetko ok a doniesli sme nove rybky-panciernikov,platy a zavojnatku.zavojnatke vypadlo oko a zdochla.a potom zdochol gupkos,panda,mecun,2 platy a teraz este aj dospely panciernik a ostatne samice panciernikov su cele dodobane.robili sme testy,PH a NO bolo ok ale vodu sme menili uz po prvej obeti a je tomu 3 dni.nepomohlo.prosim pomozte.Inak budem mat skaredy darcek.Dakujem za kazdu radu.Rano som spat.
Kornel
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jún 2007 13:08 pm

Reklama

Re: Prosim o rychlu POMOC!Umieraju mi rybky jedna

Odoslaťod kustro » 24 Dec 2007 02:02 am

asi by bolo dobre popisat lepsie stav rybiek...ako plavaju ci nevidno nejakych parazitov,nejake biele bodky ci su neni rybky nejake nafuknute,vychudnute a tak.potom ti nejaky vacsi odbornik ako ja skor poradi co treba robit.drzim palce nech sa vyzdraveju cim skor
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod xDodox » 24 Dec 2007 09:12 am

Hľadaj príznaky, alebo tu.

Až to budú "biele bodky", je to: "krupicka" (Ichthyophthirius multifiliis).
Naposledy upravil xDodox dňa 24 Dec 2007 09:21 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod xDodox » 24 Dec 2007 09:16 am

To si rybky, ktoré si doniesol nedal do "karantény"? Dobre si si ich "neobzrel"? Ja vždy keď som kupoval nové rybky, do "transportného" sáčku som hneď po donesení vlial trochu vody z akvária a nakvapkal som tam preventívne Tropical Akryflawina.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Uz je po nich

Odoslaťod Kornel » 24 Dec 2007 11:06 am

Tak už je po ďalších troch panciernikoch.Neprežili do rána.Krupičku nemali,z tou som sa vždy vedel vysporiadať.Nemali žiadne viditeľné náznaky,že by boli chorí,alebo čo.Len mali trochu oddobane plutvičky.Ja nedávam väčšinou rybky do karantény.Neviem či za tie plutvy nemôže tá Plata závojnatá.Je dosť dominantná,no oproti panciernikom je veľmi mala.Tiež ma napadlo,či nemôže mať zlý vplyv pre rybky aj nové krmivo určené pre spodné druhy rýb.Fakt ma už nič iné nenápadá.
Kornel
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jún 2007 13:08 pm

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod kustro » 24 Dec 2007 11:14 am

mozno nieco s vodou teda,mohli sa otravit,ak nemaju vonkajsie priznaky.ale nie som taky odbornik aby som to vedel odhadnut.nie su ani pod hladinou? nelapaju po vzduchu?
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod Kornel » 24 Dec 2007 11:24 am

Nie,zatiaľ majú v poriadku hodnoty dusičnanov aj Ph faktor je 6.8 takže by to malo byť všetko Ok.Iné testy doma nemám.Pomaly ich vykacuje na stranu a po pár hod. sú mŕtve.
Kornel
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jún 2007 13:08 pm

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod pytel » 24 Dec 2007 11:43 am

kdyby sis precet odkazy co ti sem dal xdodox, zjistis cim by to mohlo byt. co treba bakterialni rozpad ploutví?
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod slade14 » 24 Dec 2007 14:56 pm

odsaj 50% akvariovej vody a potom hladaj kde je problem ...
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod xDodox » 24 Dec 2007 15:06 pm

slade14 napísal:odsaj 50% akvariovej vody a potom hladaj kde je problem ...

Neviem, či to je dobrá rada. Hneď v prvom príspevku píše, že po prvom úmrtí vodu vymenili a bez zmeny. Síce nepíšu aký objem.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod slade14 » 24 Dec 2007 17:59 pm

aha nevsimol som si.
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod PuN! » 26 Dec 2007 18:36 pm

Hmm..zaujimave..ja mam sice len 1/4 z tvojho akvarka,ale mal som ten isty problem,ktory sa riesil v temu UTIAHNUTE RYBY..v tejto sekcii a bez vysledku...Napisal som tu hned na druhy den,co mi po noci vykapali 4mreny stvorpruhove...postupom casu mi vykapalo cele osadenstvo..a tak som dal tomu vsetkemu pricinu,ze som ryby vysadil do noveho akvarka,v ktorom nebola vytvorene potrebne prostredie pre zivot ryb(asi prilis chlorova,alebo tvrda voda)vazne neviem doteraz co sa tam stalo..ale co som potom spravil:vypustil som vsecku vodu..strk pekne premyl poumyval rastliny a vsetko som si zalozil nanovo...kupil osm si velky koren a viac rastlin a spravil som v akvariu viac ukrytov pre ryby..napustil novu vodu a po tyzdni som vysadil ryby a teraz sa tesim ich zdraviu a vytalite..ak tvoje akvarko nie je nanovo spravene,vazne neviem kde by mohla byt chyba..kedze si pisal,ze si sppravil testy vody,neham to na vacsich odbornikov co tu su..ja som uuuplny BEGINNER:)vela zdaru ti prajem
Obrázok používateľa
PuN!
 
Príspevky: 25
Obrázky: 6
Založený: 16 Dec 2007 00:46 am
Bydlisko: Žilina

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod VLADY » 26 Dec 2007 19:46 pm

Mne za skoro dva roky čo mám akva vykapalo už tolko rýb že som mal dojem že u mňa to je spotrebný tovar :shock: ale teraz už je všetko ok...klop klop klop 8) aby som to nezakríkol...dúfam že sa niečo nevyvrbí keď budem meniť teraz akva za väčšie.... :roll:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod Janska » 26 Dec 2007 20:20 pm

Ja som mala tiež obdobie, keď mi začali z ničoho nič jedna po druhej kapať ryby po jednej, po dvoch.... Menila som vodu, liečila som, merala hodnoty vody a bezvýsledne. Po dvoch mesiacoch sa akosi všetko ustálilo, ja som vymenila osádku akvária zo živorodiek na ikernatky a zatiaľ je všetko O.K. Držím palce.
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod vlado78 » 30 Dec 2007 12:18 pm

sevas...mam podobny problem v akva ale s cichlidami..tiez mi zacali kapat jedna po druhej a podobne ako tebe ..lahli na dno po chvili ich vyklapalo na bok a po par hodinach bolo po nich..vsetky hodnoty boli ok ale ryby kapali jedna radost..a stale mi kapu..nemam istotu ale myslim ze mi nieco vylucuje pozadie do akva a to ich otravuje..jediny priznak co vidim u ryb ze nieco nie je v poriadku je zrychlene dychanie u niektorych kusov...
vlado78
 
Príspevky: 47
Obrázky: 9
Založený: 28 Okt 2007 10:27 am
Bydlisko: rovinka

Vyhynute akva...

Odoslaťod Kornel » 17 Jan 2008 10:20 am

Takze rad by som sa podakoval za vsetky vase prispevky,a poprial Vam vsetko najlepsie do noveho roka.Dnes je tomu 28 dni a musim s polutovanim skonstatovat,ze z cca 85 ryb,mi prezilo len asi 8ks,a to mrenky machove a neonky.Pred par dnami som skusil kupit este nejake rybky.Kedze uz 10dni je pokoj.A zatial sa im dari skvele.Vsetky su zive,vesele a stale hladne.
A na zaver len dodam,ze som prestal kupovat v jednej predajni a rybky ziju.Pripada mi to,ako by ich majitel schvalne nejako infikoval.Nebol som totizto jediny,komu vymrelo akva,a nakupoval naposledy z tejto predajne.Takze davajte si pozor na to kde kupujete.!!
Kornel
 
Príspevky: 9
Založený: 22 Jún 2007 13:08 pm

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod etnio » 18 Jan 2008 19:32 pm

ja si mislim ze ked si priniesol nove ribi tak mali chorobu a ostatne sa ti od nich nakazili. :shock:
Obrázok používateľa
etnio
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 17 Jan 2008 11:03 am
Bydlisko: Levice

Chore rybky

Odoslaťod Vlades69 » 22 Apr 2008 11:57 am

Mam v akva gubky a mecune a uz mi jedna gubka uhynula.
Pred tym som si vsimol,ze je na dne pohybuje sa len malo po dne a dycha moc rychlo a pritom aj otvara usta.Neviete cim to moze byt?
Obrázok používateľa
Vlades69
 
Príspevky: 35
Obrázky: 14
Založený: 31 Jan 2008 10:20 am
Bydlisko: Ba-DNV

Odoslaťod StanleyPWL » 22 Apr 2008 12:19 pm

otrava amoniakom?
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Umieraju mi rybky jedna po druhej

Odoslaťod Vlades69 » 23 Apr 2008 09:00 am

da sa to nejako liecit?Lebo je len jedna taka rybka.
Obrázok používateľa
Vlades69
 
Príspevky: 35
Obrázky: 14
Založený: 31 Jan 2008 10:20 am
Bydlisko: Ba-DNV

Odoslaťod elwiss » 23 Apr 2008 11:26 am

vlades 69: ortava amoniakom moze byt sposobena tym ze mas vysoku hodnotu No2 vo vode a prilial si tam neodstatu vodu s chlorom. vznikne pravdepodobne reakcia

chlor Cl + oxid dusicnyNo2 = amoniak NH3
a amoniak je prudko jedovaty a rozpustny vo dode.

jedine ako sa da proti tomu branit bez chemie je jednorazovo odsat 70% vody a nahradit ju cistou, ktora musi byt odstata aspon 30 minut a pomalicky vlievana do akva.
potom len castejsie menit asi 30% vody a cakat kedy to prejde.

dufam ze to otrava amoniakom nebude lebo je viac nez pravdepodobne ze ti odidu vsetky ryby.
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod nervozny » 23 Apr 2008 14:52 pm

aha, takze chlor reaguje s NO2, co nie je oxid dusicny ale oxid dusicity, a vznikne amoniak. DObre vediet.
nervozny
 
Príspevky: 16
Založený: 25 Feb 2008 20:44 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod elwiss » 23 Apr 2008 22:32 pm

to nervozny: mas pravdu je to oxid dusicity. som preklepol SORRY
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod Raviolka » 23 Apr 2008 23:15 pm

elwiss napísal:chlor Cl + oxid dusicnyNo2 = amoniak NH3

A kampak se ztratil na pravé straně ten chlór, kyslík a naopak odkud se vzal vodík?

...takhle to ale samozřejmě vůbec neprobíhá :idea: Ve vodě není NO2, ale NO2-, což jsou dusitany.

Amoniak je hlavní odpadní látkou všech vodních organismů, ryby nevyjímaje. Takže ptát se, odkud se v akváriu bere, je zbytečné. Prní pomocí je vyměnit co nejrychleji velkou část vody a přidat sůl.

O dusíku a jeho proměnách v akváriu, o otravách amoniakem nebo dusitany/dusičnany se dočtete ve 4. čísle: http://klub.akva.sk/akvarium.php :idea:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.