Cichlidy - poraďte



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Cichlidy - poraďte

Odoslaťod jaromir » 30 Okt 2003 11:16 am

Ahojte, mam nove 320l akvarko a chcel by som ho osadit cichlidami, ale som total zaciatocnik, preto by som rad poziadal o radu, akym presnym druhom/druhmi by som ju mal osadit. Uvazujem o pocte max. 5-6 ks a vzhladom na mojho polrocneho syna, potrebujem aby boli co najfarebnejsie a velmi zive :-)
Akvarium chcem osadit aj jednou, dvomi vacsimi rastlinkami - aky druh by ste mi odporucili?
Dakujem za akukolvek radu.
jaromir
 
Príspevky: 20
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2003 15:33 pm

Reklama

Re: Cichlidy - poraďte

Odoslaťod Atilla » 30 Okt 2003 11:40 am

zaciatocnik som aj ja takze ...
na 320l si zadovaz aspon 20ryb inak to bude vyzerat mrtvo
ja planujem mat stav asi 24dospelych jedincov (priemerna velkost 12cm)
mam 300l ci je to vela neviem podla mna akurat
ake ryby to ti neporadim
ale snaz sa 1 samceka a 2-3 samicky (priprav sa na pekne problemy s urcovanim pohlavia :) )

zozen si bridlicu postav 'domceky' jaskyne piesok jemny ja som si zadovazil zrnitost do 2-3mm

ake rastliny - skus anubiasy,cryptocorynie musia byt ale velke nie take
3-4cm z obchodu inak ti ich znicia
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Cichlidy - poraďte

Odoslaťod fefe » 25 Nov 2003 10:30 am

Osobne som občas mával 1 veľký Echinodorus. Ikeď bol dostatočne veľký, tak dlho nevydržal. V časoch mojich bola hlavne bridlica. Čierna. Dalo sa z nej urobiť všetko možné. Škoda, že v čase keď som pôsobil v SKC a organizovala sa v Slovenskom národnom múzeu akvaristická výstava tak som tam nič nenafotil. Mal som tam nádrž s Auratusmi a asi 50kg bridlice. 300l je celkom slušný objem. Vždy som ale zápasil s výškou. Aj by mi stačilo tak 30cm ale chcel som mať čo najväčšiu plochu pre ryby. Asi by smiešne pôsobilo akva o rozmere 100x100x30, no myslím že pre ryby by to bolo omnoho lepšie. Teda pre Afriky. A počet? Veď vieš, že každá ryba a každý druh majú inú veľkosť a iné požiadavky. Myslím, že každý rozumný občan to spozná vo svojom akva sám.
Obrázok používateľa
fefe
 
Príspevky: 78
Obrázky: 25
Založený: 28 Jún 2002 13:05 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.