Uhyn neonky cervenej-co robit?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Uhyn neonky cervenej-co robit?

Odoslaťod popik » 24 Apr 2008 11:23 am

Ahojte, s priatelom sme zdedili po kupe bytu akvarko, boli v nom dve neonky cervene, jeden mecunik a dvaja putzeri ;-) akvarko fungovalo viac ako rok v tomto zlozeni, podla vyjadrenia majitela ;-).. Kedze je dost velke rozhodli sme sa pre mensie rybky, nakupili sme asi 5 druhov (cca 30 dokopy), najviac sme sa tesili neonkam.. avsak o troch dnoch nam neonky cervene, kazdy den jedna az dve umru, z 15 kusov uz mam iba 5 kusov, a mam pocit ze dalsie styti umru tiez.. totiz maju uplne vyblednute farby, uz len slabu modru a skoro ziadnu cervenu..cim to moze byt ze ziadna ina ryba len neonky nam umieraju?vsetky ostatne su v pohode a nemam tam ziadnu vacsiu rybu ani nic co by tym neonkam mohlo skodit..skor to tipujem na nejaku chorobu...vie mi nejaky dobry clovek poradit?dakujem ;-)
popik
 
Príspevky: 3
Založený: 23 Apr 2008 22:41 pm

Reklama

Odoslaťod Mirco » 24 Apr 2008 11:34 am

skus napisat teplotu vody, krmenie, filtraciu, oslvetlenie, rasltiny, ako casto menite vodu atd...
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Uhyn neonky cervenej-co robit?

Odoslaťod popik » 24 Apr 2008 12:28 pm

ahoj, teplota vody je 26 C, krmime tetra krmivom, pre male ryby..
filter- ufff...neviem ale dost silny, obcas to tie ryby aj unasa tam hore ;-) ale zistim presny typ ;-)

rastliny asi 4 ks, ale zial mena neviem..

osvetlenie jedna neonova trubica o dlzke 40cm, silu neviem zistim..len mi je podozrive ze umieraju iba neonky ;=-(((
popik
 
Príspevky: 3
Založený: 23 Apr 2008 22:41 pm

Odoslaťod VLADY » 25 Apr 2008 18:05 pm

čo je to dosť velké akvarko???kolo Litrov? moc si nám to neopísal ako dlho je tam štrk a čo tam všetko lial predošlý majitel aké liečivá ako často menil vodu a tak..môže byť že tá osádka pôvodná už bola zabehnutá a ak tam dáš nové rybky z uplne iného prostredia a chemizmu vody tak nevydržia takú náhlu zmenu..
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod Aaron » 25 Apr 2008 23:18 pm

k nazvu temy: splachnut do zachoda :lol: kde byvas? nekupovali ste nahodou v hornbachu? vacsinou ryby z tychto predajni kapu. alebo ak pises ze mas ten filter silny tak to moze byt sa unavili. predsa len su to male rybky
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Odoslaťod VLADY » 26 Apr 2008 04:25 am

HORNBACH na tom nieje až tak zle... Mne prežilo vždy minimálne 10% rybiek čo som tam kupoval... :oops:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod arowana » 26 Apr 2008 21:11 pm

Popik, podľa príznakov by som to usudzoval najskôr na nejakú bakteriálnu infenkciu, v najhoršom prípade by to mohla byť pleistophoroza.
V prvom prípade nasadiť antibiotika, príp. chemoterapeutiká, v druhom pípade jedine zlikvidovať.
V každom prípade liečenie v spoločenskom akvárku je problematické, alebo takmer nerealizovatelné.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Uhyn neonky cervenej-co robit?

Odoslaťod popik » 28 Apr 2008 21:48 pm

ahojte, tak zmerala som hodnoty vody, mam asi trocha vysoke PH, je 8.0 a tvrdost vody mam 12, musim znizit ph ale co s tvrdostou?dakujem za pomoc
popik
 
Príspevky: 3
Založený: 23 Apr 2008 22:41 pm

Odoslaťod arowana » 28 Apr 2008 22:35 pm

Popik, na chov sú uvedené hodnoty úplne v pohode, na odchov prirodzene by to vyžadovalo úpravu.
Tieto hodnoty však nemôžu byť príčinou úhynu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.