Vyhláška 123/2008



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Odoslaťod joko » 06 Máj 2008 21:52 pm

Ta vyhlaska je totalny blud. A je to uuuplne zbytocne.
Akoze trapenie zvierat sa da riesit iba individualne ...
A aj tak nieje to najvacsi problem ktory ma trapi.
Vsetky utulky zvierat by mali zrusit a zvierata ktore nemaju kam ist, bud pustit do prirody alebo zabit. Skoda penazi na take cinnosti.
Za chvilu tu bude zakon, proti zabijaniu komarov. Musis ho nechat najest a potom ho mozes odchytit a zaniest do utulku....
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod Norman » 07 Máj 2008 06:15 am

skala: okrem toho, ak dobre rozumiem paragrafu 2, odseku a, tak obycajnych akvaristov sa tato vyhlaska netyka - cize mam otazku - o com v tom pripade pisete?


Tak asi tomu velmi nerozumies, pretoze podla tohoto odseku sa to praveze tyka vsetkych.

Keby boli tie odseky o akvaristike v stanovach klubu, nikdy by som v nom nebol. Nie som ani za macny mak presvedceny paragrafy a odseky tejto vyhlasky su naozaj "univerzalne dobre".

Ucel vyhlasky pre ktory bola vypracovana je mi jasny a schvalujem ho ale bohuzial je vypracovana absolutne proti beznym chovatelom a nielen akvariovych ryb :( A to nehovoriac o zariadeniach typu utulok pre psov alebo macky. Stavim sa ze bude mat za nasledok utratenie mozno tisicov psov a maciek len kvoli tomu ze proste nesplnaju m2 na jedneho tvora :x :( Ak sa vsak budu pri takychto typoch zariadeni "zatvarat oci" tak na co je potom taka vyhlaska ktora sa bude brat do uvahy len "ked sa to niekomu bude zdat vhodne?". :(
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyhláška 123/2008

Odoslaťod laci » 07 Máj 2008 07:50 am

arowana napísal:Ako vidno, ďalší dementný "odborníci" v našej vládnej garnitúre sa činili, aby si "zaslúžili" svoj plat, z našich peňaženiek. :twisted: :D :D

Ale čo už, sme predsa v Slovakistane, takže je všetko v pohode. :D :o


tak s týmto úplne súhlasím. "Naši" úradníci sa nemajú čím iným zaoberať iba takýmito skvelými myšlienkami. :cry:
Niečo tu je choré v tejto republike.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod Ceco » 07 Máj 2008 09:23 am

to all: take it easy :cool: zakony tu mame na to, aby sa porusovali ;)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Vyhláška 123/2008

Odoslaťod ACAB » 07 Máj 2008 10:32 am

Radsej by mali ist riesit ine veci kt. to potrebuju a ne tu vyrabat take hovadiny..
Sak to uz je trapne..
Obrázok používateľa
ACAB
 
Príspevky: 251
Založený: 22 Okt 2006 18:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Miloš » 07 Máj 2008 15:44 pm

ono zas to ze nieco ako tato vyhlaska vzniklo je fajn problem je len v jej zneni myslienka by bola dobra len realizacia akosi kryva
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod alexx5 » 07 Máj 2008 16:15 pm

ako akvaristovi-hobbistovi ti to môže byť jedno,či nejaká vyhláška vznikla,alebo nie.Je to len "bič" na predajcov a velkochovatelov...ale aspon vidno,ako im vo vláde záleží na zvieratách.Viac,ako na ludoch...
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Odoslaťod laci » 07 Máj 2008 16:40 pm

Podľa uvedenej vyhlášky to platí prakticky pre každé akvárium



§ 2
Základné pojmy

Na účely tejto vyhlášky sa rozumie
a) spoločenským zvieraťom jedinec domestikovaného druhu psa, mačky, fretky, králika a jedinec druhu zaradeného medzi hlodavce a okrasné ryby s výnimkou voľne žijúceho zvieraťa a zvieraťa chovaného alebo držaného na farmárske účely1) chovaný najmä v domácnosti vlastníka alebo držiteľa na naplnenie jeho záľuby, poskytovanie spoločnosti alebo na ochranu domácnosti a majetku,

d) chovným zariadením zariadenie alebo zemepisne vyznačená oblasť určená na chov spoločenských zvierat s možnosťou ich rozmnožovania,

e) rozmnožovaním zámerné alebo náhodné spárenie zvierat smerujúce k narodeniu novej generácie zvierat; za rozmnožovanie sa nepovažuje gravidita a ukončenie gravidity u gravidného nechceného zvieraťa, gravidného zvieraťa, na ktoré sa vzťahujú opatrenia uložené podľa osobitného predpisu, 2) alebo gravidného odchyteného túlavého zvieraťa prijatého do náhradnej starostlivosti,
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod alexx5 » 07 Máj 2008 17:04 pm

to laci...vo vyhláške môže byť napísané hocičo,aj kraviny,ktoré sú tam.Podstatné ale je,či ich vpustím do domu.A samozrejme,že bez súdneho rozhodnutia nie...
Obrázok používateľa
alexx5
 
Príspevky: 192
Založený: 09 Feb 2006 10:56 am
Bydlisko: Dubnica n/V

Odoslaťod laci » 07 Máj 2008 17:30 pm

alexx5 napísal:to laci....Podstatné ale je,či ich vpustím do domu.A samozrejme,že bez súdneho rozhodnutia nie...

Ale to je jasné, isšo o to, na koho sa to vzťahuje a nie aké obštrukcie a pod. používať. :wink:

A vôbec chýba tam kontrola, kontrolný orgán, ako vykonať kontrolu ... a ako som to zbežne prečítal, tak narýchlo opätovne naplňovali smernice EÚ, ktoré radsej ani nekomentujem :cry: .
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod VLADY » 07 Máj 2008 19:08 pm

Keď sa znova narodím budem poslanec NRSR.....že ma budú mať všetci za blbca už snáď nejak prežijem... 8)
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Vyhláška 123/2008

Odoslaťod abba » 08 Máj 2008 17:41 pm

dakujem vsemocnej a vsevediacej /lepsie totalitnej/ EU, bez ktorej by som nevedel ako sa postarat o svoje akva so vsetkym co v nom je.cakam kedy mi zakonom stanovi kedy a kam mam ist na wc, ako dlho tam mam byt, aky ma mat farbu,tvar a hmotnost vysledny produkt
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.