Prohlášení Českého klubu chovatelů terčovců



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Prohlášení Českého klubu chovatelů terčovců

Odoslaťod mlynář » 12 Máj 2008 08:47 am

Vážení přátelé,

Český klub chovatelů terčovců dostává stále více dotazů týkajících se tzv.
"III. Českého šampionátu chovatelů terčovců". Abychom předešli možným omylům a spekulacím, zasíláme Vám oficiální stanovisko našeho klubu k této záležitosti.

Třetí ročník soutěžní výstavy "Český šampionát chovatelů terčovců" se uskutečnil na podzim roku 2007 pod záštitou Primátora Hlavního města Prahy v nádherném prostředí Pražské Botanické zahrady jako součást výstavy Akvárium 2007, podrobné informace jsou dostupné na internetových stránkách jak našeho klubu http://www.discus.cz tak i na dalších stránkách http://www.vystava.info, http://aquatab.net/ ... či byly publikovány v prestižním německém časopisu DiskusLive 26/2007. Následující čtvrtý ročník "Českého šampionátu chovatelů terčovců" se uskuteční na stejném místě příští rok jako součást výstavy Akvárium 2009. V roce 2008 Český klub chovatelů terčovců žádnou takovouto akci spojenou s terčovci nepořádá, na žádné takovéto akci se nepodílí a jako držitel ochranné známky "Český šampionát chovatelů terčovců" (číslo zápisu 296953 v registru ochraných známek Úřadu průmyslového vlastnictví) nedal s použitím takovéhoto označení souhlas.

V Praze dne 11. května 2008

Předsednictvo Českého klubu chovatelů terčovců
Kersten Opitz, Milan Pokorný, Vladimír Glaser
mlynář
 
Príspevky: 44
Založený: 02 Máj 2005 21:53 pm
Bydlisko: Greenvillage u Práglu

Reklama

Odoslaťod skala » 12 Máj 2008 10:35 am

ja mam jednu provokativnu otazku. to vazne sa "hra" o ochrannu znamku? to mi pride znacne zvlastne :-(. viem si predstavit, co moze sposobit trucpodnik, ale aj tak mi to pride nesympaticke.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod laci » 12 Máj 2008 10:40 am

skala napísal:ja mam jednu provokativnu otazku. to vazne sa "hra" o ochrannu znamku? to mi pride znacne zvlastne :-(. viem si predstavit, co moze sposobit trucpodnik, ale aj tak mi to pride nesympaticke.


To máš ako "Miss SR", "F1", "Oštiepok" ... . Každý si chráni to svoje. :wink:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod SoRex » 12 Máj 2008 13:46 pm

skala napísal:ja mam jednu provokativnu otazku. to vazne sa "hra" o ochrannu znamku? to mi pride znacne zvlastne :-(. viem si predstavit, co moze sposobit trucpodnik, ale aj tak mi to pride nesympaticke.
To je tím, že neznáš pozadí...
Pokud někdo začna parazitovat na Tvém dobrém jménu, používat názvy Tvých zavedených akcí k propagaci vlastních - propadákových - jednoznačně Ti pokazí renomé a nezbývá, než se bránit. Třeba i ochrannou známkou (konečně, přesně pro tyto případy je určena).
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Odoslaťod mlynář » 12 Máj 2008 14:14 pm

SoRex napísal:
skala napísal:ja mam jednu provokativnu otazku. to vazne sa "hra" o ochrannu znamku? to mi pride znacne zvlastne :-(. viem si predstavit, co moze sposobit trucpodnik, ale aj tak mi to pride nesympaticke.
To je tím, že neznáš pozadí...
Pokud někdo začna parazitovat na Tvém dobrém jménu, používat názvy Tvých zavedených akcí k propagaci vlastních - propadákových - jednoznačně Ti pokazí renomé a nezbývá, než se bránit. Třeba i ochrannou známkou (konečně, přesně pro tyto případy je určena).


Ano, je to úplně to samé, jako krádeže autorských práv. Hlavně, že ten pán ve svých editorialech kriminalizuje české spolky. Není to náhodou hodně podobné se rčením jak "zloděj křičí: Chyťte zloděje?"... :wink:
mlynář
 
Príspevky: 44
Založený: 02 Máj 2005 21:53 pm
Bydlisko: Greenvillage u Práglu

Odoslaťod skala » 12 Máj 2008 15:08 pm

honzo, dufam, ze ta nenapadne dat si ochrannu znamku na spojenie "mlýn na západě Vysočiny" ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prohlášení Českého klubu chovatelů terčovců

Odoslaťod mlynář » 12 Máj 2008 15:18 pm

Kdepák, kdeže ty loňský sněhy jsou, hihihi... Už žiju druhým rokem u Práglu. Nějak se mi nedaří ale dostat do svého šupliku, aby to tu opravil. :D
Nicméně mne ale napadlo, co kdybych si dal zaregistrovat pod ochrannou známku "Český šampionát chovatelů skalár" ? To ještě registrované není, byl bych první, he? Člověk nikdy neví. Chudák Arnošt Perger, on byl před třemi lety první, kdo s tímhle u nás přišel. :lol: :lol: :lol:

Mno, přemejšlíme v Cichlid klubu, jestli taky nepřijdeme s prohlášením za podporu Discus klubu....
mlynář
 
Príspevky: 44
Založený: 02 Máj 2005 21:53 pm
Bydlisko: Greenvillage u Práglu

Odoslaťod arowana » 12 Máj 2008 18:57 pm

Honzo, ešte že sa pán Kolín neulakomil na tvoj nick. :o
Aj keď je pravda, že Mlynár musí makať a to každému nevonia. :) :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod mlynář » 12 Máj 2008 19:30 pm

arowana napísal:Honzo, ešte že sa pán Kolín neulakomil na tvoj nick.


On už přeci má své přízvisko.... vždyť je to "mesiáš české akvaristiky" (tedy chuděra zneuznaný..... :lol:
mlynář
 
Príspevky: 44
Založený: 02 Máj 2005 21:53 pm
Bydlisko: Greenvillage u Práglu

Re: Prohlášení Českého klubu chovatelů terčovců

Odoslaťod mlynář » 14 Máj 2008 23:28 pm

Veřejné prohlášení Úvalského spolku akvaristů:

Vážení přátelé,
jako akvaristický spolek, který udržuje s Českým klubem chovatelů terčovců pravidelné přátelské a společenské kontakty, s tímto spolkem i úzce spolupracuje při pořádání některých veřejných akcí a spolkem, se kterým sdílíme i členství v Unii akvaristů České republiky - AKVA CZ tímto prohlašujeme, že plně se vší vážností dané situace stojíme za Klubem chovatelů terčovců a prohlašujeme plnou podporu k jeho prohlášení ze dne 11.5.2008.

V Úvalech dne 14. května 2008

za Úvalský spolek akvaristů
předsednictvo
Miloslav Kolařík, Jan Burzanovský, Zdeněk Tischer
mlynář
 
Príspevky: 44
Založený: 02 Máj 2005 21:53 pm
Bydlisko: Greenvillage u Práglu

Re: Prohlášení Českého klubu chovatelů terčovců

Odoslaťod mlynář » 15 Máj 2008 21:59 pm

Prohlášení Českého cichlid klubu

Vážení přátelé,

jako specializovaný akvaristický klub, který také udržuje s Českým klubem chovatelů terčovců pravidelné přátelské a společenské kontakty a s tímto klubem spolupracuje, se kterým sdílíme i členství v Unii akvaristů České republiky - AKVA CZ prohlašujeme, že plně se vší vážností dané situace stojíme za Klubem chovatelů terčovců a prohlašujeme plnou podporu k jeho prohlášení ze dne 11.5.2008.

V Brně dne 15. května 2008

za Český cichlid klub
presidium
MVDr. František Csefay, Lubomír Čuhel, Jan Burzanovský
mlynář
 
Príspevky: 44
Založený: 02 Máj 2005 21:53 pm
Bydlisko: Greenvillage u Práglu

Re: Prohlášení Českého klubu chovatelů terčovců

Odoslaťod mlynář » 18 Máj 2008 01:34 am

Prohlášení spolku Akvárium zal. 1899

Vážení přátelé,

plně se stavíme za prohlášení Českého klubu chovatelů terčovců. Podle našeho názoru je nečestné parazitovat na zavedeném názvu šampionátu, jehož renomé si již tři ročníky buduje ČKCHT. Navíc je nelogické a nejširší veřejnost matoucí označení šampionátu pořadovým číslem, které bylo prokazatelně použito při loňské soutěži. Domníváme se, že tato schizofrenní situace, svévolně navozená pořadatelem Aquafestivalu, poškozuje důvěryhodnost nejen tradičního "Českého šampionátu chovatelů terčovců", ale do budoucna může znejistit i pořadatele dalších akvarijních výstav.

Za AKV 1899
RNDr. Roman Slaboch
mlynář
 
Príspevky: 44
Založený: 02 Máj 2005 21:53 pm
Bydlisko: Greenvillage u Práglu


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.