Buduce akva



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Buduce akva

Odoslaťod StanleyPWL » 21 Apr 2008 10:27 am

Chcem zalozit nove akvarko, trosku netradicnych rozmerov, podstava bude mat 40x45, rozmyslam este nad vyskou.
Motivaciu pre toto akvarko je, jedna skrinka na ktoru chcem dat dekoraciu a to v podobe akva (proste sa mi tam pyta dat si tam akvarko).

Niesom si uplne isty aku vysku by taketo akvarko malo mat, aby ako tak vyzeralo k svetu a bolo aj pouzitelne. Rozmyslam tak 30-35cm vysku.

Dno urcite klasicky strk, 2-4mm zrnitost, na spodok aquabasis od JBL alebo nieco podobne.

Dalej osadenstvo rastlinne. Zaklad by mal byt nejaky pekny koren, zasadit nan rozmyslam Anubias barteri var nana alebo najeky podobny.
Dalej Bacopa moneiry (par trsov na zakritie filtra), Echinodorus "kleine bär" ako najvacsiu rastlinu a nejaku kobercovku do okolia, zrejme ech. tenellus alebo nieco podobne. A nieco plavajuce, zrejme limnobium alebo take nieco, trochu na pritienenie anubiasu a kvoli planovany rybkam (viz nizsie).

Zivocichy, rozmyslal som dat 4-5 ottocinclinusov (nebude im tam tesno?) a jednu peknu Bettu splendens samca samozrejme (zvladla by to pri nom v tychto rozmeroch aj jedna pripadne dve samicky?)

a to je asi tak vsetko, co by v akvarku bolo.
Filter zrejme nejaky mensi fluval a odpovedajuce osvetlenie (osram lumiluxi 830ky 2x15W do reflektora).


Zopar otazok k veci, cast vody rozmyslam ze by som zobral zo zabehnuteho akva, to by malo znacne urychlit nabeh, nie?

Kedy nasadit anubis, bude/nebude mat problem pri zabehu akva s tym, ze by sa zariasil a zadusil sa?

"Zmestia" sa mi tam planovane rybky (ottici a betta). Preziju pri samcovi aj 1-2 samice?

To je asi tak vsetko ...
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Reklama

Odoslaťod Aaron » 21 Apr 2008 17:28 pm

no budes mat objem cca 60l +-. podla toho co uvadzas. ja by som to videl na tu jednu bojovnicu. a doplnil by som to nejakymi neonkami. nech vyzera akva plnsie. samice bojovnice by som nedaval. utlacal by ich
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Re: Buduce akva

Odoslaťod Misooo » 21 Apr 2008 18:06 pm

ja mam samca s bojovnicami a nic, iba stratil o nich zaujem ziadne utlacanie.. ale betta je "tazka" ryba..
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod StanleyPWL » 22 Apr 2008 17:59 pm

Aaron napísal:no budes mat objem cca 60l +-. podla toho co uvadzas. ja by som to videl na tu jednu bojovnicu. a doplnil by som to nejakymi neonkami. nech vyzera akva plnsie. samice bojovnice by som nedaval. utlacal by ich


otikom by uz bolo tesno?

neonky nedam urcite, jednak to neni moc "prefered" ryba a druhak sa im v nasej vodovodnej vode nikdy moc neviedlo
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Odoslaťod Aaron » 22 Apr 2008 19:15 pm

otici su podla mna v pohode. tych som myslel ako samozrejmost :wink:
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Odoslaťod StanleyPWL » 14 Máj 2008 08:25 am

Takze update. Akvarko bude uz buduci tyzden (trosku to trvalo, ale ved neponahlam sa zbytocne). Rozmery 45x40x35 (vyska)

Uz mam vybraty koren (taky fesny, trochu do L, celkom masivny), mal by prepazit akvarko na strednu a zadnu cast (zo zadu a z prava).
Substrat bude filtus floran (moc pekne sa na mna usmieval v biotope, tak som ho tam nenehal len tak lezat).

U rastliniek som to momentalne cele trochu prehodnotil, na koren pride microsorium, poza koren ostane bacopa moneiri (vlastne do celej zadnej casti akva by mala prist), pred koren cryptocoryna stredna (axelrodii/undulata, alebo becketii alebo nejaka podobna) a do popredia okolo cryptocoryna parva. A plavajuce limnobium, mozno lemnu minor alebo nieco tymto stylom

Osadenstvo sa zrejme zmeni kompletne, kedze mam vo velkom akvarku parenia chtivy parik rajovcov, tak akvarko im zrejme bude sluzit ako vytieracka (mozno ale dostane nejake prechodne osadenstvo, alebo tak nieco) ... a z tohto dovodu este musim vymyslet a niekam napasovat zopar ukrytov (pre samicku)
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.