Jaké bylo Vaše první akva?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Jaké bylo Vaše první akva?

Odoslaťod skaner » 17 Máj 2008 11:18 am

otec si splnil detský sen a v roku 1998 nám (mne a bratovi) kúpil akvárium 70*30*35cm (73 L)
vtedy som mal 9 a brat 7, vnímali sme to ako obrovskú nádrž
prvé osadenie bolo silno amatérske
štrk od miešačky, rastliny od kadekoho, voda rovno z vodovodu, ryby okamžite pri napustení nádrže, jedna ryba dokonca z jazera, filter bublinkový
v r. 1999 prišiel postupne riadny kúpený štrk, upravovač vody, riadne svetlo, vrtuľkový filter, uvážený výber rýb a následná biologická rovnováha
rklasická spoločenská nádrž (gupky, neonky, mečúne, skaláre, prísavník, daniá, neskôr guramy, black molly), ryby sa kotili, rastliny množili, rozdával som
v r. 2002 ma to fakt prestávalo baviť, ryby hynuli a v r. 2003 som akvarko zrušil a všetko spratal do pivnice

zlom nastal v apríli 2008, kedy začal kamarát (tiež bývalý akvarista) robiť v nemenovanom veľkosklade (kde okrem neho robí ešte dalších 5 známych)
o inom nehovoril len o akvarku (okrem žien), do mesiaca mal doma akvarko
samozrejme preplo aj mne, na staré kolená (mám 21) som sa nadchol ako už dlho nie, svoje poznatky o akvaristike som zmnohonásobil aby som predišiel minulým chybám a idem do toho zase
svetlo použijem predošlé (atman A70B 2*20W 60cm), nádrž (80*30*35, 84L) je reklamačka z toho skladu (prasknuté vnútorné lišty), filter (aquael fanfilter fan-1 plus) tiež reklamačka (po vyčistení normálne ide), štrk - roztrhnuté šáčky (čiže tiež 0 Sk), aquasafe a plantamine som si kúpil
čakám už len na dosku pod akvarko a na polystyrén (alebo niečo iné vhodné)
hľadám nejaké pekné kamene a obieham akvaristiky kvôli rastlinám
rýb dám len 6 (už som si aj vybral: 2 mečúne, 1 prísavník a 3 daniá)
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Reklama

Odoslaťod Jirka Scobak » 17 Máj 2008 12:30 pm

Asi padesatilitrove se sedmi mollami. Bylo mi asi 15. Moje prvni zvirata. Prosil jsem mamu aspon o neco, ze si pak uz sezenu zbytek.
Asi po dvou letech jsem mel doma 45 ruznych druhu zvirat od ryb, pres svaby, scinka, skorpiona, zaby, zelvy, hladavce az po andulky a slepice liliputky.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Fonzo » 17 Máj 2008 19:27 pm

Jéé! Slepice liliputky! Tie som mal také :D , ale ustarkej... V bite to jaksi neslo..
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod pi?o » 17 Máj 2008 21:37 pm

už si nepamätám, pretože akvarko mal už môj otec. mali sme ho v obývačke, bolo zvarené z L profilu, gupky, mečúne,myslím že vtedy toho veľa nebolo. prišlo mi smiešne ,že Skaner sa k akva vrátil na staré kolená :D ma 21. ja som sa k tomu vrátil, aj keď s prestávkami, tiež na staré kolená. Ibaže skoro v 50-ke. :o
pi?o
 
Príspevky: 49
Obrázky: 62
Založený: 13 Dec 2007 21:06 pm
Bydlisko: Bardejov

Odoslaťod Jirka Scobak » 17 Máj 2008 22:36 pm

Fonzo napísal:Jéé! Slepice liliputky! Tie som mal také :D , ale ustarkej... V bite to jaksi neslo..


Konkretne zakrsle holandanky :).
Mame v Praze zahradu ... ale je fakt, ze mi na zacatku lezly i do pokoje.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod strbino » 17 Máj 2008 23:22 pm

Obrázok

toto je moje prve akva :):)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Jaké bylo Vaše první akva?

Odoslaťod Johny 13 » 19 Máj 2008 12:56 pm

...začalo to pred troma rokmi:). Moje prvé bolo 16litrové s dvoma guramami.
Ďalej to už pre túto tému nieje dôležité, ale ak chcete čítajte:
Takže kúpil som ho komplet aj s rybami od kamaráta. Za dva týždne pribudla 105ka, aby mali gurami väčšie akvárko a k ním pribudlo 8neoniek, 6mreniek 4-pruhových, dva prísavníky a dva pancierniky škvrnité. Zapáčilo sa to aj bratovy a zriadil si 84-ku so závojnatkami:(
Po čase sa mi pancierničky treli a chcel som vyskúšať odchov. Tak prišla ďalšia 16-ka, potom 45-ka, 54-ka, a postupne nadávky a pochybnosti o mojom duševnom zdravý zo strany rodičov :lol: :lol: :lol:
V tej dobe som mal v izbe naskladaných 5akváriek(teraz už len tri), z toho 4boli plné pancierničieho poteru. Jeden čas som mal okolo 500drobcov.
Krátko nato mi bratranec dohodil 360-ku, tak som neváhal ani sekundu a bola doma a pribudli skaláre a rôzne tetry a brácho nemohol byť horší a na inzerát si zobral 390-ku na svojich 6závojnatiek a malú 25-ku na ich poter.
Odvtedy máme od matky zákaz doniesť domov akúkoľvek hranatú nádobu na ryby :cry: , takže sa už len odchovávali akary, prísavníky, ostriežiky, pancierniky, časom sa vypratali do akvaristík všetky tetry, labirintky, závojnatky a mrenky a zostali sme s bráchom pri cichlidách a sumcoch.
No ale čo čert nechcel, odrazu sa v našej pivnici objavil stojam s dvoma 208-kami :P a za pár týždňov príde 240-ka a ja pripravujem miestnosť na menšiu chovňu :wink: pre africké a americké cichlidy, ale to je ešte tajné 8).
Takže moje prvé bola 16-ka s guramami, bublifukom a umelými rastlinami.
Toť asi vsjo.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Odoslaťod Mirco » 19 Máj 2008 12:58 pm

moje prve akva? mozete kuken v albume fotky :)
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.