Chudnúce ryby a apatia



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Chudnúce ryby a apatia

Odoslaťod radofunny » 28 Máj 2008 21:30 pm

Ahoj. Objavil sa mi v akva taký problém. už asi 2 mesiace to trvá. Ryby postupne chudnú a držia sa bez pohybu pri dne so stiahnutými plutvami, potom plávajú aj normálne ale dosť často sú v tejto "polohe". Postupne chudnú viac a viac a je to ako presný opak vodnatelnosti-telesná dutina sa im scvrkáva-úplne, aj zo strán a aj zo spodu. U niektorých sa potom dostavilo aj pokryvenie chrbtice.
Týka sa to len živorodiek, ešte žiadna neuhynula ale asi to čoskoro príde. Postupuje to pomaly a chytá to všetky rôzne živorodky. Ešte mám v akva kakadu a ancíkov ale tí su zatiaľ ok.

Akva je 112 litrov, t=25-26 , parametre vody (už počas rozmohnutia choroby) GH=22 ,Kh=17, ph=7,5 . Teraz po riedení destilkou GH 7, Kh 6, ph 6,5-7. Nič sa nezmenilo.

Akvárium som začal viac čistiť, lebo som myslel či to nieje z detritu a nečistej vody. Pravidelne odkaloval a menil vodu. Pokračovalo to ďalej. Tak som vyčistil filter( to bolo bordelu) no pokračuje to stále ďalej.

Neviem čo robiť prosím pomôžte. ďakujem.

Nikde som nenašiel čo to môže byť, pretože všade píšu iba o zväčšenej telesnej dutine a nie o opaku.

Ešte dodám že ryby normálne žerú( chovám Sera Flora, Discus Gran, Nitenky-lyofilizovane, artemia....)
V akváriu je dosť rastlín-lebo skoro nevidno pozadie :)

Testy na dusitany som nechcel kupovať, keď všade čítam že klamú.A teraz keď je už mesiac všetko čisté to stále pokračuje si myslím že v tom nieje problém.
radofunny
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 30 Jan 2008 20:36 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Odoslaťod pakozdy » 29 Máj 2008 12:49 pm

prave tie testy no2 a no3 by sa ti zisli. to ze klamu je vec pohladu na presnost. ty potrebujes vediet ci mas vela alebo malo a to ti povedia. ale pouzi radsej nejake osvedcenejsie testy sera ...
a skus pohladat tu http://www.aquar.cz/Priznaky%20nemoci%20ryb.htm ci nieco nesadne na tvoje priznaky
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Chudnúce ryby a apatia

Odoslaťod radofunny » 29 Máj 2008 16:37 pm

Ďakujem. Tak to vyzerá asi na Hexamita salmonis alebo Spironucleus symphysodonis. Je pravda že keď to vypuklo bolo dusíkatých látok určite dosť.

Tak teda bežím do lekárne po Entizol-hádam mi ho predajú aj bez predpisu

:(
radofunny
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 30 Jan 2008 20:36 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod Janska » 30 Máj 2008 08:53 am

Ja som mala podobný problém s tetrami krvavými.... Tiež si myslím, že to môže byť asi dusičnanmi.
Obrázok používateľa
Janska
 
Príspevky: 107
Obrázky: 38
Založený: 16 Aug 2005 18:36 pm
Bydlisko: BA-Petržalka

Re: Chudnúce ryby a apatia

Odoslaťod radofunny » 30 Máj 2008 11:43 am

už sa to presúva aj na cichlidky, aj keď je už voda určite čistá a detrit tam už asi žiadny nieje.
Dal som 2 tablety Entizolu tak uvidím či to pomôže.

Len dúfam že to nieje Pleistophora, ale žiadny svetlý flak na chrbte nemajú.
radofunny
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 30 Jan 2008 20:36 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Chudnúce ryby a apatia

Odoslaťod radofunny » 01 Jún 2008 20:15 pm

Ryby majú byť v entizole 5 dní. Potom mám vodu vymeniť? Koľko? alebo pridať entizol znova?
radofunny
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 30 Jan 2008 20:36 pm
Bydlisko: Banska Bystrica


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.