Voda zo studne



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Voda zo studne

Odoslaťod Misooo » 06 Apr 2008 19:18 pm

.. chcel yb soms a spytat či by som mohol dať rybkám vodu zo studne.. prevaril by som ju a dal vychlanut, co vy nato? :roll:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Reklama

Odoslaťod Raviolka » 06 Apr 2008 20:47 pm

Přeměř jí, nemusí vůbec splňovat hygienické normy a i kdyby ano, tak pro konkrétní ryby může mít horší parametry než voda vodovodní. Samozřejmě to může být i naopak :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Voda zo studne

Odoslaťod oskarcek » 06 Apr 2008 21:29 pm

Presne tak, ja používam tiež vodu zo studne, je možno čistejšia ako tá ktorú mám vo vodovode, ale je moc tvrdá, cca 20°dkH.Takže ju riedim destilkou...
Obrázok používateľa
oskarcek
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 14 Jan 2007 17:16 pm
Bydlisko: Beluša, Trenčiansky kraj

Odoslaťod jojik1 » 07 Apr 2008 08:10 am

Ja davam len vodu zo studne doteraz bez problemou podla mna je omnoho lepsia ako chlorova voda v panelakoch.A tu vodu by som neprevaral.
jojik1
 
Príspevky: 46
Založený: 14 Jan 2008 14:29 pm
Bydlisko: Puchou

Re: Voda zo studne

Odoslaťod jan toman » 07 Apr 2008 09:33 am

Misooo napísal:.. chcel yb soms a spytat či by som mohol dať rybkám vodu zo studne.. prevaril by som ju a dal vychlanut, co vy nato? :roll:

Ahoj.
Skor ako ju pouzijes,daj na radu Raviolky.
Ak neni znehodnotena roznyma splaskama a popripade susedovim trativodom zo septiku, tak neni problem.
Mne sa v nej tru Molly,Mecune,gubby, pandy i prisavnici.A dobre sa dari rastlinam.Neprevaraj, iba ohrej.
Priatel ju chodi odomna brat pre Afriky a velmi je spokojny.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Odoslaťod Misooo » 07 Apr 2008 15:47 pm

lenže to mám kúpiť tie testy do vody?.. a keby som to riskol na jednej rybke (hnusna striga), ktoru mam nazvyš? :roll: .. keby jej tam bolo dobre tak by som dal aj do akva..
A kolko stoja take testy?

a este by som sa chcel spaytat pretoze som si zobral 2vedra a isiel som po vodfu do sutnde, zda sa mi dost hneda, no je pitna, pretoze chutila i mojmu otcovi, ale ekd som bol pri nasom rpameni rieky voda bola doslova biela až prebelena, tak rozmyšlam, či nedám vodu z potoka... :roll:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod VLADY » 07 Apr 2008 17:25 pm

To že dakomu voda zo studne chutí ešte neznamená že je nezávadná či už mikrobiologicky alebo aj nejak tak že je vhodná do akva...skrátka možno je Tvoj Apa na ňu len zvyknutý.... môže obsahovať veľa železa alebo aj dačo iné ak je hnedá a to nemusí ale aj môže byť na závadu ak je to do akvarka..skús to s tou pokusnou rybou...
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod Raviolka » 07 Apr 2008 20:04 pm

Misoo, na co vůbec zakládáš téma a ptáš se, když máš evidentně v úmyslu to vodu použít a nic tě neodradí? :wink: Můžeš jednu rybu obětovat, v tom ti nikdo nezabrání, ale proč to děláš? Nech si tu vodu otestovat v labáku, nevím kolik to stojí (kde a za kolik se dělá rozbor vody tady najdeš, použij hledání!), ale ušetřit pár peněz v porovnání s tím na co se chystáš je myslím nepodstatné.
Jedna ryba třeba přežije, to neznamená vůbec NIC. Tak jako to, že ta voda tvému tatínkovi chutnala... to bude všem dalším rybám, které do té vody dáš, úplně šuma fuk.
Proč nepoužiješ vodovodní vodu - chceš ušetřit?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod Misooo » 07 Apr 2008 20:23 pm

Raviolka, viac menej hej, lebo nasi ma nazvladaju.. strasne plytvam vodou a oni tomu nechapu.. :? .. a ja sam neviem, ci ju dat ale aj tak nemam ju v umysle dat do mojho spolocenskeho akva, ale iba to tych v ktorych chovam bojovnikov.. :wink:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod Jirka Scobak » 08 Apr 2008 09:39 am

Pouzij jako "testovaci sadu" tu jednu "hnusnu strigu" co mas :). Kdyz nechcipne, je voda ok :).
Muzes take "otestovat" vodu z potoka. Pokud chcipne, napis, jaky to byl potok, pro vystrahu ostatnim.
Pokud nechcipne, napis, jaky druh ryby ta "hnusna striga" je :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

..

Odoslaťod paprna » 08 Apr 2008 12:39 pm

Ja pouzivam studnicni vodu bezne, protoze ani vodovod nemame. Jinak voda obsahuje vyssi procento dudicnanu, ale dostala vyjimku a je take tvrda, jinak normalka.
paprna
 
Príspevky: 33
Obrázky: 17
Založený: 19 Jan 2008 14:08 pm

Odoslaťod Misooo » 08 Apr 2008 22:11 pm

Jirka Scobak napísal:Pouzij jako "testovaci sadu" tu jednu "hnusnu strigu" co mas :). Kdyz nechcipne, je voda ok :).
Muzes take "otestovat" vodu z potoka. Pokud chcipne, napis, jaky to byl potok, pro vystrahu ostatnim.
Pokud nechcipne, napis, jaky druh ryby ta "hnusna striga" je :).


zajtra ju idem testovat a je tu gurama, ale z tym mensich.. no uvidme.. dam vam vediet.. :wink:
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Odoslaťod jan toman » 09 Apr 2008 12:36 pm

Gurama nieje moc vhodna na testovanie vody.A ani bojovnica a niektore ine druhy labyrintiek.
Skus mecuna,gupku,molly,alebo nejaku tetru, ci mrenku.Idealne su labea a rypatec.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Odoslaťod Jirka Scobak » 09 Apr 2008 14:39 pm

to jan toman: proboha ne! Dalsi ryby at nekupuje! Ja jsem mu to napsal ironicky (puvodne jsem zvazoval tam pridat, ze kdyz toto vse jeho ryba prezije, ma skusit vodu z Dunaje).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod pavol » 10 Jún 2008 21:19 pm

Na testovanie vody by som gupku nedoporučoval.Veľa znesú.Po napustení akva som po 3 dňoch pustil do akva testgupku.Dva dni si žila v pohode.Ja som pustil do akva tercovce a to som ešte nevidel také trisky.Dva sa mi zabili na stene nádrže.Po vylovení ostatných tercovcov si gupka žije v pohode ďalej.
pavol
 
Príspevky: 92
Obrázky: 14
Založený: 06 Jún 2008 22:09 pm
Bydlisko: Pieš?any

Odoslaťod Drobec » 10 Jún 2008 22:52 pm

vodu si vie dat odtestovat na hygiene a stalo to okolo 1000,- :Ja pouzival vodu zo studne do jazierka a mal som tam koi kaprikov,a aj do 500 l kade som ju daval a tam som mal gupky vsetko si spokojne zilo a mnozilo sa....

aj ked stale nexapem na com xces usetrit,si treba studenu vodu nexat odstat v bandaskax,alebo vacsyx nadobax a mas bez problemov.Kubik studenej vody nestoji majland a urcite tej vody nemines bohvie kolko.
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Odoslaťod Rigor » 11 Jún 2008 19:15 pm

Misooo som tiež z Michaloviec,u nás je studňová voda mäkká pokiaľ mám dobre info.K tomu šetreniu, neviem aké máš veľké akva, no 1000L studenej vody stojí tuším 40-50Sk,pre porovnanie 1pranie-60l.Takže ti radím odnes do obchodu 10 vrátnych fliaš a za utŕžené peniaze si kúp od rodičov 1m3 studenej vody.
Rigor
 
Príspevky: 15
Obrázky: 10
Založený: 03 Jún 2008 19:49 pm
Bydlisko: Michalovce

Odoslaťod Misooo » 12 Jún 2008 13:55 pm

:lol: sak už ich aj vyplacam,..
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Re: Voda zo studne

Odoslaťod jankoo » 08 Mar 2010 01:44 am

Aký názor máte na dažďovú vodu na dedine a na sneh? meral som sneh čo teraz padá ph 6.8 kh 0 gh asi 3 môže byť?
A čo sa týka skladovania vody v bandaskách dažďovú. a ak neviem čo bolo v bandaske dá sa umyť alebo zohnať nem nejaké bandasky po destilovanej vode?
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Voda zo studne

Odoslaťod Poly » 08 Mar 2010 01:51 am

Preco to pises do troch tem?!
Ak mas prilis tvrdu vodu, riedit mozes aj dazdovou,podla mna ale zbytocne nad tym spekulujes, kup si rastliny, ktorym sa dari aj v tvrdsej vode, zarob si burciak (navod mas v mojom prispevku na 7. strane v nasledujucej teme -> http://www.akva.sk/post144553.html), stiahni pH na cca. 7 a v tom ti pojde mnoho rastlin, ak mas dost svetla.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: cistejsia voda

Odoslaťod Giftzahn » 08 Mar 2010 08:11 am

jankoo napísal:Aký názor máte na dažďovú vodu na dedine a na sneh? meral som sneh čo teraz padá ph 6.8 kh 0 gh asi 3 môže byť?
A čo sa týka skladovania vody v bandaskách dažďovú. a ak neviem čo bolo v bandaske dá sa umyť alebo zohnať nem nejaké bandasky po destilovanej vode?



njn, pokial u teba na dedine jazdia len elektro auta, v dohlade nie je nejaka mrzka fabrika co znecistuje vzduch, tak by som tu vodu zobral ... ale inak dazdova voda dokaze byt znecistena kadecim cize podla mna je to risk ktory si sam musis zvazit ... ja by som na tvojom mieste radsej vzal vodu z reverzky a tu si podla svojho gusta upravil .... :mrgreen: co sa tyka bandasiek ... skoc do napr. Hornbachu, Baumaxu - tam je celkom slusny vyber od malych 5, 10l cez 25L az po "monstra" na 50L a viacej :wink:

@branoBA: pokial mas skutocne nalevnika tak ti UV-C lampa dost pomoze .... za jede den je po nom :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.