Piraje



Všetko okolo akvarijných rýb

Piraje

Odoslaťod Kenny4 » 16 Feb 2007 23:43 pm

Caute som tu zaciatocnik chcel by som sa spytat ci by ste mi vedeli poskytnut o tychto rybkach nejake informacie a co zeru a tak.....dakujem
Obrázok používateľa
Kenny4
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Feb 2007 23:36 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Piraje

Odoslaťod pytel » 16 Feb 2007 23:49 pm

na internetu i tady je spousta informaci. zapatrej ve starsich diskusich. http://www.akva.sk/search.php?mode=results
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Piraje

Odoslaťod arowana » 17 Feb 2007 00:12 am

Kenny, tu máš konkrétny link :


http://www.pirane.xf.cz/home.html
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Piraje

Odoslaťod Kenny4 » 17 Feb 2007 00:12 am

diky moc
Obrázok používateľa
Kenny4
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Feb 2007 23:36 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Piraje

Odoslaťod Kenny4 » 17 Feb 2007 00:26 am

a jeeej len ma sere ta velkost mansie nemozu byt stale ? :) 30 cm po dvoch rokoch je dost to by mi aj synovca z jedlo
Obrázok používateľa
Kenny4
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Feb 2007 23:36 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Piraje

Odoslaťod arowana » 17 Feb 2007 00:33 am

V praxi aj vo väčších akvárkach dorastajú len cca. do polovičnej veľkosti.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Piraje

Odoslaťod Kenny4 » 17 Feb 2007 00:39 am

ale tak zahriznut sa moze aj do prstu nie.unas v Nr som videl piraje po 120sk len neviem o aky druh islo.chcel som to sestre kupit na miesto gupiek a duhoviek co jej vsetky vymreli.hadam by sa mama nepotesila keby to donesiem domou uz chovam doma hada.no uvidime teda.
Obrázok používateľa
Kenny4
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Feb 2007 23:36 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Piraje

Odoslaťod arowana » 17 Feb 2007 00:45 am

V akváriu je obvykle rovnako plachá, ako každá iná ryba, s ktorou sa často nemanipuluje. Pri čistení a manipulácii v akva sa drží zvyčajne na opačnej strane akvárka. V žiadnom prípade ju ale nepodceňuj, aj malý jednotlivec dokáže spôsobiť dosť hlboké a vážne zranenie. Sila a ostrosť ich čeľustí je obdivuhodná aj u mláďat.
Ale aj tak si radšej niečo bližšie preštuduj, kým sa pre kúpu rozhodneš.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Piraje

Odoslaťod Kenny4 » 17 Feb 2007 00:56 am

no hej ja mam rad akcnejsie zvierata pri krmeni ale nastudujem si nieco onej ak budem uvazovat o kupe
Obrázok používateľa
Kenny4
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Feb 2007 23:36 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Piraje

Odoslaťod caloghero » 17 Feb 2007 03:05 am

Kenny4 napísal:ale tak zahriznut sa moze aj do prstu nie.unas v Nr som videl piraje po 120sk len neviem o aky druh islo.chcel som to sestre kupit na miesto gupiek a duhoviek co jej vsetky vymreli.hadam by sa mama nepotesila keby to donesiem domou uz chovam doma hada.no uvidime teda.


ahoj Kenny4, pirana sa ti do prstu zahryznut moze bez problemov, to mi ver ;)
ak myslis u Maji, tak ma Pygocentrus nattereri a vo Frontoze mavaju Colossoma bidens a jeden druh, ten som si nevsimol :D
no s piranami opatrne, nie je to obycajna akva rybka, ziju v hufiku, vyzaduje velke akvarium, dobru filtraciu, castu vymenu vody....
je to rybka, ktora ked si na teba navykne (na tvoj face okukujuci za sklom) tak nema problem sa ti pozerat do oci zo vzdialenost 10cm, manipulacia okolo akvaria by mala byt co najpomalsia, toto neni zvedava gupka co sa tlaci na sklo, pri ryclom pohybe okamzite naraza do skla alebo sa ide v lepsom pripade ukryt
ak od nej ocakavas akcne krmenie, trhanie masa, vselijake krvave scenky, tak ta musim sklamat, pri krmeni sa sprava ako posero, drzia sa pri sebe a vypadkami zeru potravu ktora plava na hladine
proste musis vediet do coho ides :)
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Piraje

Odoslaťod snake » 17 Feb 2007 04:03 am

No tak na to musim reagovat..Choval som Serasalmus naterreri par rokov a vobec mi nepripadali ako poserovia..Ked som ich krmil, chodili sa na to pozerat vsetci susedia..Bravcove srdce zmizlo za niekolko sekund a boli to akcne sceny, ako vo filme..
Naposledy upravil snake dňa 14 Apr 2007 23:22 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
snake
 
Príspevky: 220
Obrázky: 29
Založený: 26 Jan 2006 22:50 pm
Bydlisko: PK

Re: Piraje

Odoslaťod jiskra » 17 Feb 2007 10:57 am

Kenny4 napísal:ale tak zahriznut sa moze aj do prstu nie.unas v Nr som videl piraje po 120sk len neviem o aky druh islo.chcel som to sestre kupit na miesto gupiek a duhoviek co jej vsetky vymreli.hadam by sa mama nepotesila keby to donesiem domou uz chovam doma hada.no uvidime teda.


ahoj Kenny4, pirana sa ti do prstu zahryznut moze bez problemov, to mi ver ;)
ak myslis u Maji, tak ma Pygocentrus nattereri a vo Frontoze mavaju Colossoma bidens a jeden druh, ten som si nevsimol :D
no s piranami opatrne, nie je to obycajna akva rybka, ziju v hufiku, vyzaduje velke akvarium, dobru filtraciu, castu vymenu vody....
je to rybka, ktora ked si na teba navykne (na tvoj face okukujuci za sklom) tak nema problem sa ti pozerat do oci zo vzdialenost 10cm, manipulacia okolo akvaria by mala byt co najpomalsia, toto neni zvedava gupka co sa tlaci na sklo, pri ryclom pohybe okamzite naraza do skla alebo sa ide v lepsom pripade ukryt
ak od nej ocakavas akcne krmenie, trhanie masa, vselijake krvave scenky, tak ta musim sklamat, pri krmeni sa sprava ako posero, drzia sa pri sebe a vypadkami zeru potravu ktora plava na hladine



Colaghero,videl jsi odkazy,ktere jsem poslal do rubriky ,,zaujimava www stranka``?Ne?Podivej se. :wink: Uvidis,jak pirane prijimaji klasicky potravu v akvarku.A myslim ze na to,ze jsou v akvarku,je to dost akcni podivana.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Piraje

Odoslaťod caloghero » 17 Feb 2007 11:48 am

jiskra napísal:Colaghero,videl jsi odkazy,ktere jsem poslal do rubriky ,,zaujimava www stranka``?Ne?Podivej se. :wink: Uvidis,jak pirane prijimaji klasicky potravu v akvarku.A myslim ze na to,ze jsou v akvarku,je to dost akcni podivana.

nie nevidel, ale takych videi mam v pc viac ako dost :)
asi ste si nedocitali moj prispevok, nevadi, je tam "na hladine"
caloghero napísal:ak od nej ocakavas akcne krmenie, trhanie masa, vselijake krvave scenky, tak ta musim sklamat, pri krmeni sa sprava ako posero, drzia sa pri sebe a vypadkami zeru potravu ktora plava na hladine

srdce alebo zradlo co je vo vode, tak to je trhacka ale ryba musi mat ukrytov a ukrytov, huf, vela vela miesta.... a nemyslim si, ze namiesto gupiek je to to najlepsie pokracovanie
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Piraje

Odoslaťod Kenny4 » 17 Feb 2007 12:08 pm

caloghero myslel som v Tropicu ak vies kde to je. u Maji tam som si nevsimol piraje ze by nejake mala
Obrázok používateľa
Kenny4
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Feb 2007 23:36 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Piraje

Odoslaťod caloghero » 17 Feb 2007 15:28 pm

Kenny4 napísal:caloghero myslel som v Tropicu ak vies kde to je. u Maji tam som si nevsimol piraje ze by nejake mala


u Maji su v poslednom regale celkom na vrchu... myslim, ze som dajake videl aj v Lagune :)
v Tropicu som nebol hadam mesiac :o ale ak budem mat cestu okolo, tak sa stavim
popripade mozeme pokecat na stretku :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Piraje

Odoslaťod Kenny4 » 17 Feb 2007 15:33 pm

tak potom vies ze to je uz prastahovane z domu sluzieb ale je to za tescom natom kopceku :),no porozmyslam este otej kupe lebo ked mi tam bude pchat maly synovec prsty tak to dobre nebude zas
Obrázok používateľa
Kenny4
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Feb 2007 23:36 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Piraje

Odoslaťod giordan17 » 12 Mar 2007 15:37 pm

ahojte vsetcimam 4 anjeliky maju asi tak 5cm......su bilinozrave......chcel by som sa viac informovat o potrave ....... :o
giordan17
 
Príspevky: 1
Založený: 26 Feb 2007 18:36 pm
Bydlisko: Presov

Re: Piraje

Odoslaťod hetino » 14 Apr 2007 21:34 pm

cau ja mam 6kusov 15cm serasalmus nateri pirana červena potrebuju velku filtraciu a castu výmenu vody,husto zarastene akvarko a slabe svetlo papaju teda tie moje hovedzie srdce rybie maso a vsetky akva rybi .su velmi drave krmenie fakt super! su citlive na hluk a na cudzie osobi ak bi v izbe pri krmeni niekto okrem mna rozpraval tk nebudu zrat
Obrázok používateľa
hetino
 
Príspevky: 44
Obrázky: 41
Založený: 09 Mar 2007 23:22 pm
Bydlisko: Chtelnica

Odoslaťod joko » 10 Jún 2008 14:54 pm

Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Piraje

Odoslaťod johnny » 24 Jún 2008 13:17 pm

Ja som mal piranu a bola to fakt mierumilovna ryba, dokonca ked som ju mal s ostriezikom cervenym, tak som ho musel dat prec, lebo by ju zabil :o potom som ju mal spolu s ocelatusom a v pohode nazivali
johnny
 
Príspevky: 6
Založený: 24 Jún 2008 13:14 pm

Odoslaťod volfik » 24 Jún 2008 20:32 pm

Kenny4

- ak chces mat ozaj drave pirane, musis si ich "vychovat". Kupit ich ako malych krpcov a postupne ich ucit ako zabijat, cize ponukat im zive ryby, male gupky a tak... Samozrejme cim ich je viac (huf) vo velkom akva tym sú smelsie Ale potom ozaj POZOR na prsty...
volfik
 
Príspevky: 7
Založený: 28 Mar 2008 13:07 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.