Co by ste zmenili na IRC chate cez web?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod nino_q » 28 Nov 2003 14:13 pm

Tak sa zda, ze IRC ma uspech :-) Viaceri ste ale mali pripomienky, tak by som vas poprosil, aby ste ich pisali sem... Co sa vam paci, co sa nepaci, co treba zlepsit a co je uplne nafigu

dakujem za kazdu odpoved

nino
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Reklama

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod majko » 28 Nov 2003 17:18 pm

1.Slo by obmedzit info kecy? Niekedy je 50% obrazovky nezujimavych...
2.A ak to este nieje tak nevyhadzovat uzivatela pri nejakej kombinacii znakov.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod nino_q » 28 Nov 2003 17:56 pm

majko napísal:1.Slo by obmedzit info kecy? Niekedy je 50% obrazovky nezujimavych...
co myslis tym info kecy? kto sa prihlasil/odhlasil je pomerne uzitocna informacia; alebo myslis nieco ine?

majko napísal:2.A ak to este nieje tak nevyhadzovat uzivatela pri nejakej kombinacii znakov.
ked sa u Pirane zaregistrujes a ceco ti nastavi flag +f (ako friend/priatel) tak uz by ta nemala vyhadzovat
skusim este ukecat ceca, aby zrusil bananovanie aj na nezaregistrovanych... a ak bude niekto robit neporiadok, tak to budeme riesit potom
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod majko » 28 Nov 2003 18:24 pm

nino_q napísal:
majko napísal:1.Slo by obmedzit info kecy? Niekedy je 50% obrazovky nezujimavych...
co myslis tym info kecy? kto sa prihlasil/odhlasil je pomerne uzitocna informacia

to ano, ale nie na 3 riadkoch. A aj hlasky typu XY si prezera XYZ chces to vidiet tiez su malo informativne.
Mozno som len nieco ako obycajne nepochopil..
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 28 Nov 2003 23:59 pm

Ahojte.

Len zopar slov.

Mozem zrusit to privitanie "Vitaj na #akva.sk bla bla" ak to otravuje. To nie je problem, pretoze aj tak ako som si vsimol, vobec nesplna ucel. V privitani som sa totiz snazil poskytnut dolezite informacie o registracii, a pod. A aj napriek tomu su ludia mimo, a to som uz aj publikoval celkom slusny a pochopitelny "mini-help" v teme "IRC kanal #akva.sk". Ale chapem, ze pochopit nove veci trva nejaky cas. Ale co ma hlavne mrzi je, ze niektori tvrdohlavo popieraju vyhody noveho systemu aj ked prinasa viac moznosti. Kebyze rozmyslam takymto stylom, stale pouzivam MSDOS a Windows 3.1... Niekedy mam dokonca pocit, ze to suvisi konkretne s mojou osobou, ale mozno sa mylim. Je mi jasne, ze "greeting" skript je tupy, "Vitaj ..." vypisuje pre kazdeho, uz aj pre registrovanych uzivatelov. Ale nic lepsie som nezohnal. Zatial.

Ostatne hlasky typu "Niekto has joined/left #akva.sk" existuju aj na povodnom web akva chat-e, a myslim si, ze su dost informativne a dolezite aby jeden vedel "kde je sever". Takze nevidim dovod ich eliminovat. A kto pouziva "ineteligentneho" IRC klienta, dokaze si tieto hlasky filtrovat sam, presmerovavat do "Status" okna, aby nerusili chat. Dalej, lepsie funguje "away". Ak niekto dlhsiu dobu nic nepise, stale je viditelny ako pritomny. To mi na povodnom chat-e velmi chybalo. Zakazdym pisat "." bolo dost otravne a rozmyslat stylom "je tu ten/ta, alebo nie?". Dalsia vec je moznost vyfarbovania textu podla roznych kriterii, ktore sa daju zadefinovat, takisto filtrovanie textov. Dalej blikanie minimalizovaneho okna na taskbare, ak niekto pise text, kde sa spomina moj nick pokladam za super funkciu. Casto mi na povodnom chat-e unikli veci adresovane mne, a to len preto, ze som mal chat minimalizovany na liste a pracoval v inom okne...

Ad Pirana.
Eggdrop je agresivny robot "by default" a je to pochopitelne v obrovskej IRC sieti plnej zlych ludi. Snazil som sa ho "poludstit", ako sa len dalo, ale napriek tomu, zakladne pravidla treba dodrziavat. Ak sa niekto zaregistruje, dostane priznak +f (friend), ktory mu zarucuje, ze je imunny voci priestupkom a nemusi sa obavat vykopnutia z kanala - moze robit cokolvek, aj nadavat. Ale ak pride nahodny "cudzinec" za ucelom robit bordel, Pirana si s nim poradi.
Moj postreh: akonahle ludia pridu na niektore IRC funkcie, zacnu ich zneuzivat (konkretne matuce menenie nickov, etc). Akva chat neponuka take advancovane featurky ako IRC, tam nema "policajt" ziadne vymozenosti, teda moze prist hocikto a zacat nadavat, ponizovat, obtazovat inych. Co sa s tym da na povodnom chat-e urobit? Nic. Len trpiet...

Velmi ma prekvapilo pokrytecke zmyslanie niektorych, ktori boli zasadne proti drdom navrhovanemu logovaniu chat-u, ktory by bol spokojny, keby bolo aspon viac riadkov do historie ako v skutocnosti bolo. Konkretne ortodoxni anti-log uzivatelia (nemenujem) po prihlaseni sa na kanal chceli vidiet, co sa diskutovalo pred tym ako prisli. No comment...

Ak mate napady, sem s nimi.
#akva.sk team je otvoreny a uvitmame vsetky napady a pripadne vlozime vsetky programatorske schopnosti, aby sme ich dokazali realizovat v maximalne moznej miere.

A na zaver. Jednym z nasich cielov pocas zalozenia IRC kanalu bolo sustredit komunitu akvaristov pritomnych nie len na www.akva.sk, ale z lubovolneho akva portalu. Aj sme rozmyslali o vlastnej domene "irc.akvaunia.sk" ale zatial musime pockat ako dopadne testovacia prevadzka. Je mozne, ze onedlho bude linka na IRC #akva.sk aj z inych akva portalov... Nechajte sa prekvapit. Ak to pojde tak ako doteraz, verim, ze sa na #akva.sk bude stretavat tolko ludi, ako napriklad na #slovakia (tam ich je okolo 100).

Majte sa.

Ceco.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod nino_q » 30 Nov 2003 17:05 pm

pekne hovoris, suvisle, az mi je divnô... :D
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod nino_q » 06 Dec 2003 18:10 pm

Takze na irc chate sa udiali iste zmeny... podobnost s akvachatom (nie) je cisto nahodna :mrgreen:
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod salik » 06 Dec 2003 19:04 pm

nino_q napísal:Takze na irc chate sa udiali iste zmeny... podobnost s akvachatom (nie) je cisto nahodna :mrgreen:

vyzera to velmo dobre, pekna praca :idea:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Anet » 06 Dec 2003 22:10 pm

Irc je teraz super. :)Paci sa mi to :D Ste sikovni chlapci :lol:
Obrázok používateľa
Anet
 
Príspevky: 69
Obrázky: 26
Založený: 25 Nov 2003 22:15 pm
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod jacik » 24 Mar 2004 15:43 pm

bug report:

1. v poslednej dobe (tyzden-dva dozadu) je web irc dost nestabilne a nahodne odpaja uzivatelov, aj viacerych naraz.

2. v opere je spodny riadok do ktoreho uzivatel vpisuje odkazy prekryty.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod nino_q » 24 Mar 2004 15:57 pm

obcas sa stane ze odpoji vsetkych co idu cez web - ked niektory z adminov da namiesto reloadu restart (apache) :-( obcas sa podari, bohuzial...

ta druha vec - uz sme to skusali riesit; riesenie ze vsetkym sa zvacsi ten spodny frejm je neakceptovatelne, treba to nejako poriesit aby to len v opere zvacsilo...
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 21 Apr 2004 09:33 am

Na zaklade viridisovho® zaujmu nejakym sposobom zistit, kto z prihlasenych na IRC je prave aktivny, a kto nie, ma napadlo, ze je mozne to realizovat.
Viem zabezpecit, ze aktivni uzivatelia, ktori prave nieco pisu do kanala, budu identifikovani tak, ze budu mat pred nickom v zozname uzivatelov znak "+" a automaticky bude zoznam uzivatelov zoradeny tak, ze aktivni budu na zaciatku zoznamu a neaktivni na konci zoznamu. Ak aktivni uzivatel X sekund nic nenapise do kanala, stane sa neaktivnym (zmizne mu znak "+" s pred nicku).

Ma to jednu nevyhodu. Na kanaly sa budu zobrazovat hlasky typu:
* Pirana sets mode: +v viridis® (v pripade zmeny statusu uzivatela z neaktivneho na aktivneho)

* Pirana sets mode: -v viridis® (v pripade zmeny statusu uzivatela z aktivneho na neaktivneho)

Chcel by som vsak v prvom rade vediet, ci o taketo je zaujem. Ak nie, tak to nenahodim, pripadne mozme skusit nejaku testovaciu prevadzku. Ak sa vam to nebude pacit, odstavim to.

Tui je priklad, ako vyzera zoznam uzivatelov so zapnutim sledovania aktivity/neaktivity.
Obrázok

Vyjadrite sa, please.

Vdaka.
Ceco.
Naposledy upravil Ceco dňa 06 Jún 2005 10:42 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod jacik » 26 Apr 2004 12:13 pm

Ceco napísal:Na zaklade viridisovho® zaujmu nejakym sposobom zistit, kto z prihlasenych na IRC je prave aktivny, a kto nie, ma napadlo, ze je mozne to realizovat.

dobry napad. som za.

ceco, pozri sa aj na to zobrazovanie v opere. dik.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod barky » 26 Apr 2004 12:24 pm

Je to v pohode, osobne mi to asi nic neprida - teda aspon zatial si to myslim :-)
Neslo by tie hlasky davat zobrazovat v status okne ?
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod nino_q » 26 Apr 2004 12:41 pm

zobrazovanie v opere je moj problem, web server mam pod palcom ja...

zobrazovanie hlasok v status okne je vec cgi-irc, cize web rozhrania k irc-cku, a to je tiez pod mojim palcom :) zacinam mat trosku viac casu, takze sa na to mozem pozriet
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 26 Apr 2004 14:09 pm

Ceco napísal:...
Viem zabezpecit, ze aktivni uzivatelia, ktori prave nieco pisu do kanala, budu identifikovani tak, ze budu mat pred nickom v zozname uzivatelov znak "+" a automaticky bude zoznam uzivatelov zoradeny tak, ze aktivni budu na zaciatku zoznamu a neaktivni na konci zoznamu. Ak aktivni uzivatel X sekund nic nenapise do kanala, stane sa neaktivnym (zmizne mu znak "+" s pred nicku)....


Nahodil som to do testovacej prevadzky. Ak sa to vacsine nebude pacit, nie je problem odstavit to.
Uzivatel sa stava neaktyvnym po odmlke minimalne 5 minut. Aktivnym sa stane okamzite, ked nieco napise.

Ceco.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod salik » 28 Apr 2004 11:18 am

pre prihlasených možnosť si pozrieť štatistiky IRC #akva.sk, autorom je Ceco

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 28 Apr 2004 16:33 pm

salik napísal:pre prihlasených možnosť si pozrieť štatistiky IRC #akva.sk, autorom je Ceco


Dik salik.

Inac, indikacia aktivnych/neaktyvnych uzivatelov (+v) bola odstavena, lebo to dost rusilo konverzaciu. Aspon pokial nino_q nehackne IRC server aby posielal hlasky o nastevni +v -v do status okna.
Aj napriek tomu sa da zistit kedy naposledy prehovoril konkretny uzivatel.
Sluzi na to prikaz !idle.
Napriklad:
Kód: Vybrať všetko
<Ceco> !idle viridis
<Pirana> viridis has been idle for 1 minutes :/
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod nino_q » 11 Jún 2004 14:44 pm

Ceco napísal:indikacia aktivnych/neaktyvnych uzivatelov (+v) bola odstavena, lebo to dost rusilo konverzaciu. Aspon pokial nino_q nehackne IRC server aby posielal hlasky o nastevni +v -v do status okna.

prave pred chvilkou nino_q hackol cgiirc (a nie irc server, ten netreba ;)) a ceco znova aktivoval tuto super ficuriu :)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 11 Jún 2004 22:13 pm

Ceco bows before nino_q
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 19 Máj 2005 14:44 pm

Bola nahodena nova funkcionalita: Vyhladavanie pomocou googla priamo na kanaly. Moznost klasickeho vyhladavania, vyhladavania obrazkov a definicii.

Tvar prikazu:
!google [define:|spell:] <search terms> alebo
!images <search terms>

Priklad 1 - klasicke vyhladavanie:
Kód: Vybrať všetko
[14:36] <Ceco> !google "Caridina japonica"
[14:36] <Pirana> Caridina Japonica (/url?sa=U&start=1&q=http://users.skynet.be/caridina-japonica/&e=747 )
[14:36] <Pirana> Caridina japonica (/url?sa=U&start=2&q=http://www.dennerle.de/fundgrube/japonica.htm&e=747 )
[14:36] <Pirana> Suiso.com - Everythi (/url?sa=U&start=3&q=http://www.suiso.com/v2/modules.php%3Fname%3DNews%26file%3Darticle%26sid%3D2&e=747 )


Priklad 2 - vyhladavanie obrazkov:
Kód: Vybrať všetko
[14:31] <Ceco> !images "Caridina japonica"
[14:31] <Pirana> http://pipiche.free.fr/BacGrenoble/Mise%20en%20route/Semaine%203/caridina%20japonica.JPG
[14:31] <Pirana> http://hilario.free.fr/aquariums/images/caridina4.jpg
[14:31] <Pirana> http://www.thekrib.com/Fish/Shrimp/caridina_japonica_03.jpg
[14:31] <Pirana> http://www.g-hoener.de/images/19%20Andere%20Aquarientiere/Caridina_japonica_neu.jpg


Priklad 3 - vyhladavanie definicii
Kód: Vybrať všetko
[14:35] <Ceco> !google define: nitrate
[14:35] <Pirana> Chemically speaking, it is the molecule NO3, which contains a nitrogen atom, three oxygen atoms and a lone pair of electrons. It is the last stage of the aquarium nitrogen cycle and is converted from nitrites. It is harmful to aquatic animals in high concentrations. (http://www.aqualink.com/basic/zglossa.html)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod slovanista21 » 03 Aug 2005 01:25 am

pomohlo by pridat nejaky stlpec so smejami aby som nemusel hladat spravne kombinacie napr ako msn
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 03 Aug 2005 09:07 am

slovanista21 napísal:pomohlo by pridat nejaky stlpec so smejami aby som nemusel hladat spravne kombinacie napr ako msn


http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=10392#10392
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod slovanista21 » 03 Aug 2005 12:50 pm

a nemozes ich dat priamo na irc??
Obrázok používateľa
slovanista21
 
Príspevky: 82
Obrázky: 14
Založený: 12 Apr 2005 17:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.