rastliny



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Odoslaťod Nikina7 » 07 Júl 2008 10:48 am

Ahojte! Neporadil by mi niekto asi aké rastlinky si mám vybrať do cca 100 l akvarka. Najlepsie take rastlinky, ktore nepotrebuju velmi hnojit a nie su ani inak narocne. Rozmyslala som aj nad javskym machom, vallisneriami a criptocorynmi. Diki :o
Nikina7
 
Príspevky: 14
Založený: 30 Júl 2007 21:40 pm

Reklama

Odoslaťod Mariok » 07 Júl 2008 18:00 pm

Osvetlenie, PH a tvrdosť vody. Dodaj, potom sa dá seriórne debatovať.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Nikina7 » 07 Júl 2008 19:31 pm

Aj by som vam tie informacie poskytla, ale este nie je akvarium urobene, takze nemam moznost napisat ph a tvrdost vody......Nechcem este don nic davat, pretoze este nie som rozhodnuta, ze co v nom budem mat.
Nikina7
 
Príspevky: 14
Založený: 30 Júl 2007 21:40 pm

Odoslaťod Mariok » 07 Júl 2008 19:40 pm

Tak potom v čom chceš radiť? :shock: Prečítaj si tu témy o osvetlení a filtrácii, potom sa dokážeš rozhodnuť sama (prípadne poradiť sa čo je výhodnejšie). 8)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Mariok » 07 Júl 2008 19:42 pm

A o rastlinkách napr: http://www.rataj-spk.cz/
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Nikina7 » 07 Júl 2008 19:56 pm

Ja v akvaristike nie som odbornik.....Mam to skor, preto, ze sa mi to paci a mam rada rybky.....Nie aby som tam pridavala nejake chemicke hnojiva.Podla mna to ma byt kus prirody preneseny do izby. Cize nijaka extra filtracia. Mam biofilter.Chcem aby to malo prirodzenu rovnovahu.
Nikina7
 
Príspevky: 14
Založený: 30 Júl 2007 21:40 pm

Odoslaťod Mariok » 08 Júl 2008 14:31 pm

No veď práve! Keď si to prečítaš, mala by si prísť na to, že bez filtrácie (žiadnej extra) a stabilného osvetľovacieho režimu (to sa dá jedine umelým svetlom, a najlepšie ovl. spínacími hodinami) nedokážeš vytvoriť dlhodobo udržatelné rovnaké podmienky v akva. Jedná sa o to, že sa zaručene nevyhneš snahe prerybniť akvárium, prekŕmiť. Filtrácia v podstate dokáže DO URČITEJ miery tieto "závady" spomaliť, aby si mala čas zjednať nápravu. Inak budeš každých pár mesiacov vyhadzovať podochnuté rybky, a nadávať na to, že Ti niekto predal choré ryby, hoci si ich zabila Ty pomermi v tvojom akva!
Hnojenie v začiatkoch (ani neskôr) určite netreba. Ak máš z toho, čo som napísal chaos, neznamená to nič iné, len že si tu treba preštudovať súvisiace témy aby sa ti rozbrieždilo v hlave a rozhodovala sa po tom! Prešli sme tým všetci (väčšina) čo sme tu. Jedná sa hlavne o to, že univerzálne riešenia nejestvujú. PS: Chcieť mať biologickú rovnováhu a vedieť ju vytvoriť (a hlavne udržať) sú neporovnatelné záležitosti!Prajem veľa trpezlivosti! Ak sa chceš naozaj vážne zaoberať akváriom a nemať ho len ako dekoráciu bytu, budeš ju potrebovať. Držím palce! Ak budeš mať konkrétne otázky, v ktorých budú jasné súvislosti (podmienky) pri tvojom akva, dočkáš sa aj konkrétnejších odpovedí, alebo rád od viacerých účastníkov. :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod ranko » 11 Mar 2009 15:44 pm

zdravim, dajte please neake linky na atlasy rastlin, kde by boli rozpisane ich vlastnosti, naroky..
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Odoslaťod dusik » 11 Mar 2009 16:14 pm

ranko napísal:zdravim, dajte please neake linky na atlasy rastlin, kde by boli rozpisane ich vlastnosti, naroky..

http://rybicky.net/atlasrostlin/fotogalerie/
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.