vodotesne ziarivkove patice - montaz



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

vodotesne ziarivkove patice - montaz

Odoslaťod pakozdy » 11 Júl 2008 15:40 pm

zdravim ..
mam vodotesne patice od DNA ale narazil som na zopar problemov.

problem 1. vcera som pokusne osadzal ziarivku do vodotesnej patice T5. mam ale problem, ze ked je osadena ziarivka, tak sa to da dotiahnut velmi ztuha az velmi nasilne, inak mi zostava medzi krycou castou a tou dosadacou ploskou na konci nozicky patice cca 1-2 mm medzera. ked som to dotiahol nasilim na cca 0,5mm medzeru vtedy mi praskla stredova deliaca plastova cast, ktora vymedzuje nozicky ziarivky a ziarivka sa zacala pretacat.
nemate skusenosti ako to dotahovat, pripadne pred dotahovanim upravit, alebo to nechat nedotiahnute a dufat, ze ten maly gumovy golier bude tesnit aj takto ? pripadne nemate niekto rady na montaz, manipulaciu s tymito paticami ?

problem 2. akym sposobom zasuvate kable ? ked mam lankovy kabel pre lepsiu ohybnost mam celkom problem ho nejako rozumne dostat do uchytky aby to drzalo, vzdy sa mi to zacne ohybav v casti kde tlacim kabel dnu. mam ten kabel spevnit nejakym cinom alebo ukoncit nejakou pevnou koncovkou ? alebo na to existuje nejaka superfinta ?


Vdaka za hociake rady...
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Reklama

Odoslaťod arowana » 11 Júl 2008 16:10 pm

Nakoľko je tesniaci gumený krúžok kónický, tak ti asi nedovolí dotiahnúť až do konca. Pred navlečením tesniaceho krúžku môžeš namazať krúžok, buď vodárskou vazelínou, alebo kozmetickou glycerínovou vazelínou / v núdzi stačí aj namazanie silikónovým olejom /. Doťahuj bez násilia, len dovtedy , kým ťa závit pustí.
Lankový kábel môžeš kôli pohodlnému zasunutiu do kontaktných planžiet jednoducho spevniť cínom. Môžeš kábel nacvaknúť aj elektrikárskej dutinky, ale obyčajne sú dosť hrubé a nedajú sa vopchať bez väčšieho násilia.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod pakozdy » 11 Júl 2008 16:25 pm

ok. skusim to takto. len ma tam dost matie, ta medzera lebo je tam este nejaky vyrez Obrázok. dufam ze to bude vodeodolne.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod RadoA » 12 Júl 2008 10:32 am

pakozdy napísal:ok. skusim to takto. len ma tam dost matie, ta medzera lebo je tam este nejaky vyrez

Keď si to založíš "na sucho", tak uvidíš, že ten tesniaci krúžok dosadá až dozadu na zadnú stenu, takže výrez ťa vôbec nemusí trápiť, tadiaľ vlhkosť pri normálnej montáži neprejde.
Ja tiež nemám objímku dotočenú na doraz - je tam asi 1mm medzera.

A čo sa týka lankového kábla: tiež som sa potrápil (ale viac asi pri zastrčení ho do preradníkov) - kým je pätica otvorená, tak sa dá tomu trochu pomôcť a jemne nadvihnúť prítlačné pliešky (spredu, odkiaľ ide trubica) - ale pozor, aby si ich neohol, lebo to potom nebude držať.
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: vodotesne ziarivkove patice - montaz

Odoslaťod -yogi- » 01 Dec 2011 12:32 pm

viem, ze toto je "stara" tema, ale nechcem zakladat novu. Mam presne ten isty problem c.2....t.z., ze kabel iba strcim do dierok a je to? este by som sa chcel poradit, ako patice montujete do krytu? Na patici su 2 zavity pre M4, ale potom vyvrtate do dreva otvor na vsunutie kabla do patic ci ako? (snad som to dobre vysvetlil). Ak by bol niekto ochotny, poprosil by som foto detail uchytenia patice do krytu a tiez ako ma vedene kable do patice. Chcem si totiz vyrabat kryt, len pri paticiach som cakal, ze sa tam zozadu vsunie kablik, poisti sa to dakym sroubkom a je. (nieco podobne ako na "cokoladke") Tu je privadzany kabel zhora a neviem-neviem ci tam kablik bude drzat. Popripade aku hrubku kablika odporucate? za odpoved vopred vdaka.
-yogi-
 
Príspevky: 22
Obrázky: 0
Založený: 22 Nov 2010 13:09 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.