Chcem si založiť prvé akvárko



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Odoslaťod Mirco » 29 Júl 2008 16:42 pm

diego kolko mas rokov?
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Reklama

Re: Chcem si založiť prvé akvárko

Odoslaťod Drink59 » 29 Júl 2008 17:01 pm

uz som to pisal - 14
Obrázok používateľa
Drink59
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 29 Júl 2008 07:30 am
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Odoslaťod amy01 » 29 Júl 2008 17:12 pm

frodo: no vidím že je nás tu takých viac :o :o to aj ja tak mám že keď už je to doma tak to mama nevyhodí :)
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Odoslaťod Drink59 » 29 Júl 2008 18:52 pm

no, rodicia sa vratili z prace, vsetko som im podrobne vysvetlil vratane ceny starostlivost atd, a vyzera to tak ze zabralo. zajtra sa s nimi dohodnem ale myslim ze mi to povolia. jednu otazku mam este. hovorili szte mi, ze by som mohol mat tak 10 gupiek.. nedalo by sa to skombinovat napr 4 gupky a 4 neonky?
Obrázok používateľa
Drink59
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 29 Júl 2008 07:30 am
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Odoslaťod jojo » 29 Júl 2008 20:17 pm

nie, neonky su hufove ryby treba ich viac
Obrázok používateľa
jojo
 
Príspevky: 193
Obrázky: 66
Založený: 27 Apr 2006 19:26 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: Chcem si založiť prvé akvárko

Odoslaťod Drink59 » 29 Júl 2008 20:38 pm

kolko asi?
Obrázok používateľa
Drink59
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 29 Júl 2008 07:30 am
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Odoslaťod Vojtek » 29 Júl 2008 21:33 pm

Prezačiatok, kým nájdeš nejakú literatúru, skús tu:
http://sk.wikibooks.org/wiki/Akvaristika
Ale naozaj, tá kniha veľmi pomôže, najprv študuj, potom chovaj. Vyhneš sa tak chybám, ktoré by mohli viesť k úhynu rybičiek a k predčasnému koncu tvojho koníčka.

Ale skúsim Ti poradiť:

Najprv akvárko vyčisti, viackrát ho prepláchni, vydrhni hubkou, ale skús sa vyhnúť saponátom a chemikáliám.
Akvárko by malo stáť na rovnej mäkkej podložke, ideálny je polystyrén alebo karimatka. Ide o to, že ak je akvárko na tvrdom povrchu a je pod ním nejaké zrnko piesku, alebo niečoho tvrdého, môže prasknúť.
Predtým, než akvárko začneš zariaďovať, vyskúšaj, či netečie, hlavne ak je staršie. Daj ho na nejaké miesto, kde voda ničomu neublíži naplň ho vodou a tak deň pozoruj, či pod ním nieje mokro...
Ak netečie, tak ho vypusti a môžeš doň dať štrk. Odporúčam pre také malé akva nejaký jemnejší, zrnká tak do 3mm. Je lepší pre rastliny a aj lepšie vyzerá(veľký štrk by opticky zmenšil akvárko). Pokús sa vyhnúť rôznym umelo zafarbeným štrkom(modrá, ružová). Niekomu sa to možno páči, ale kto vie, akou chémiou to farbili. Tiež sa skús vyhnúť bielemu piesku. Ten láka, ale nezostane dlho biely. Je na ňom vidno špinu od rýb a postupne sa aj tak zanesie a zazelenie od rias. Predtým, než ho nasipeš do akvária, mal by si ho presipať do nejakého sita a poriadne premyť vodou, zbavíš sa tak prachu v ňom. Štrku daj toľko aby vytvoril asi 3cm širokú vrstvu. Smerom dozadu sa môže zvyšovať aj na 5cm. (vo veľkých akváriách sa používa štrku viac)
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chcem si založiť prvé akvárko

Odoslaťod xDodox » 29 Júl 2008 22:15 pm

Ďalšou "studňou múdrosti" je klubový časopis Akvárium, ktorý je v elektronickej podobe (PDF) a úplne zadarmo.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod xDodox » 29 Júl 2008 22:18 pm

Vojtek napísal:...Štrku daj toľko aby vytvoril asi 3cm širokú vrstvu. Smerom dozadu sa môže zvyšovať aj na 5cm. (vo veľkých akváriách sa používa štrku viac)

Vyššia výška štrku ti uľahčí sadenie rastlín. Ja mám v miničku (6 litrov) vrstvu 3-4 cm.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Vojtek » 29 Júl 2008 22:19 pm

Okrem štrku môžeš do akvárka dať aj nejakú inú dekoráciu. Pekný veľký kameň(pozor nemal by to byť vápenec - ak ho pokvapkáš octom a začne šumieť, tak to vápenec je) alebo drevo(z akvaristiky, alebo od akvaristu, len tak z lesa nie, chce to vedomosti na hľadanie dobrého dreva). Nejako pekne ho do akva umiestni.

Ako na rastliny? Máš už v akváriu štrk. Bolo by dobré dať doň nejaké rastliny. Kedže veľa rastlín je náročných na svetlo a výkonné osvetlenie by bolo dosť drahé, sústreď sa na rastliny nenáročné. Odporúčam Anubias, krásnu rastlinu, pomaly rastie a prežije skoro všetko. Potom niečo rýchlorastúce. Rýchlorastúce rastliny spotrebúvajú na svoj rast veľa látok z vody, medzi nimi aj niektoré škodlivé pre ryby, preto sú užitočné. Skús Ceratophylum alebo Egeriu. Ide o rastliny, ktoré Ti možno aj niekto daruje. Ešte možno Cryptocoryne a jávsky mach.
Rastliny saď tak, že tie vysoké dáš dozadu a nižšie viac dopredu, aby ich bolo vidieť. Čiže Egeria a Ceratophylum by išli dozadu(Ceratophylum nekorení, čiže sa stáva, že vypláva na hladinu, ale s tým nie je veľmi čo robiť.). Anubias a Cryptocoryne by išli dopredu. U Anubiasu je dobré vedieť, že jeho podzemok(zhrubnutá stonka) by nemala byť úplne zabrabaná v štrku. Ešte lepšie je keď je prichytený na nejaký veľký kameň alebo koreň(napríklad ten čo poslúži ako dekorácia). Jávsky mach sa tiež obmotá okolo kameňa, na ten sa prichytí a potom z neho rastie.
O rastliny sa treba tiež starať, keď sú príliš husté a vyrastené, treba ich pretrhať, prestrihať. Potrebujú svetlo, dobré by bolo, ak by si mal nad akva aspoň stolovú lampu. Svietiť by mala 12-14 hodín denne. O hnojenie by sa mali postarať ryby, ale pomôže aj keď raz za týždeň vymeníš 1/3 objemu vody(a udrží to aj vodu v dobrej kvalite).
Tu sú nejaké fotky: (dúfam, že to autori fotiek pochopia, ale všetky sú z verejného albumu)
ceratophylum
kvet anubiasu, nad ním egeria, vľavo Cryptocoryne
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Raviolka » 29 Júl 2008 22:26 pm

Prima téma, i když jednu chvíli to vypadalo, že se akvárko bude zakládat metodou "ráno odchází rodiče do práce, vyskakuju z postele a jdu na věc - když se vrátí, akvárko bude na místě napuštěné, zařízené i s rybami - a když to nevyjde, vyleje se to do záchoda, za pokus to stojí".

Diego, každý jsme začínali všelijak, takže máš moje sympatie :-). Ale 14 let už je dost na to, aby sis uvědomil, že ryby jsou živí tvorové a ne kamínky nějaké skládačky.

Zkus odpovědět na dvě otázky:
1) Do konce prázdnin už se nikam nechystáš?
2) Stane se ti nějaké újma, když akvárium založíš o několik dní později?

Já bych si rady, jak vyplachovat a napouštět akvárium a kolik ryb do něj, nechala přece jen na později. Podle toho, co jsi napsal, nemáš ani představu o tom, co to obnáší mít akvárium. Nemáš taky ani páru o tom, jak může být akvárium krásné a kolik zajímavých ryb existuje. Možná to zjistíš jen chviličku potom, co to svoje první akvárium dáš dohromady. Je to dost blbé zjištění, protože se určitě objeví ryba, kterou musíš mít stůj co stůj, ale nevejde se :wink: Filtr, který koupíš, se ukáže jako naprosto nevhodný (podle mě jsou všechny filtry zbytečné, ale to je fuk). Jsem si jistá, že si ze všech rostlinek v akvaristice neomylnou rukou vybereš Justicii :lol: (netrap se že nevíš, co je Justicia... o tom je právě to "začátečnictví"). Všechno do sebe za pár dní určitě nedostaneš, to ti ani neslibuju.

Už ti to napsali jiní, takže můj návrh není ničím vyjímečný - vydrž ještě chvíli a něco si přečti. Fakt je to odklad na pár dnů, za dvacku se dá sehnat v antikvariátu nějaká knížka; ve vašem městě je určitě knihovna a pochybuju, že je přes prázdniny stále zavřená; na internetu je toho ke čtení spousta a klidně si vystačíš s Akva.sk.

Můžeme tu tvoje nové akvárium probírat ze všech stran a poradit ti úplně skvěle, ale má to být tvoje akvárium, takže se z tebe nejdřív musí stát akvarista :-) a to nenastane samo od sebe ve chvíli, kdy budou ryby doma. Čas investovaný do čtení, nebo i jen prohlížení si cizích akvárií, se v téhle fázi vyplatí víc než cokoli jiného. Proč by sis měl pořizovat gupky, když by se ti daleko víc líbily kardinálky nebo dánia nebo krevetky?? :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod Mariok » 29 Júl 2008 22:32 pm

Podľa mňa si tu zo všetkých robí srandu, keď mu v 14.tich idú tak dobre vtipy!!! :wink: :evil:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Chcem si založiť prvé akvárko

Odoslaťod Miloš » 29 Júl 2008 22:47 pm

Diego_NM napísal:je mozne mat aj take akvarium, ktore netreba vdaka dokonalej symbioze cistit? ze odpad sluzi ako hnoj pre rastliny atd, a nic, co tam nema byt tam neprevysuje? (samozrejeme mam namysli filtrovane akvarko. )
nechcem to skusat len ma to zaujima, lebo napr v prirode to necisti nikto.

rad by som cosi cital, ale nemam zatial co, preto som si zalozil tuto temu.


nie je pri ziadnom objeme jedine take akvarko je priroda sama :) aj to iba dovtedy kym tam nepostavia fabriku ktora bude do vody pustat rozne svinstva a by si sa divil kolko uzitocnych bakterii dokonalych pieskovych filtrov a inych "cistiacich zariadeniach" v prirode je
kdesi som pocul prirovnanie vymeny vody v akvarku s vetranim vetra sa preto aby sa vzduch nevydychal a nie preto ze je v miestnosti smrad ze sa tam neda existovat teda aspon ja tak vetranie chapem

k casti ze by si rad cital ale nemas co je tu kopa tem pre zaciatocnikov kde sa toho naozaj dozvies vela a citania mas hned az az
viem ze ta mozno nepotesim kedze som ti nedal konretnu radu ale na akvaristiku naozaj neexistuje ziadny rychlokurz geniality treba si vklude nastudovat zaklady a potom ist stale hlbsie
hlavne je nic neuponahlat akvarko mozes zalozit aj o pol roka ked uz o tom budes nieco vediet (alebo skor zalezi natom ako intenzivne sa pustis do badania) najhorsie co sa moze stat zacinajucemu akvaristovi je ak ho jeho chyby odradia od akvaristiky netvrdim ze ja chyby nerobim ale uz poznam aj tie krasy ktore akvaristika prinasa a tak to skusam znova a znova a snazim sa robit chyb menej a menej
prajem vela stastia
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Vojtek » 29 Júl 2008 22:55 pm

Rastliny môžeš sadiť do napusteného alebo vypusteného akva. Vo vypustenom na všetko dobre vidíš a lepšie sa manipuluje, ale budeš musieť rastliny rosiť, aby rastliny neuschli. Dobrý kompromis je napustiť do akva tak polovicu vody.
Pozor ale s nalievaním, nerozvír dno, polož si na dno nejaký tanierik, alebo niečo také a lej vodu pomaly naň.

Keď je všetko posadené, tak naplň akva úplne, daj doň techniku - asi len filter a vzduchovač. Všetko pozapínaj a nechaj tak minimálne týždeň bežať.

Až po tejto dobe sa akvárium "zabehne." Vo filtri a v štrku sa usídlia a rozmnožia baktérie, ktoré rozkladajú organické látky na anorganické a zbavujú tým vodu záťaže. Tieto látky ďalej používajú iné baktérie až sa nakoniec dostávajú k rastlinám. Najmarkantnejší je v tomto dusík. Z rybieho odpadu sa vylučuje amoniak((zlúčenina dusíka a vodíka)silný jed, stačí málo na kompletnú otravu, v zdravom akva sa nevyskytuje) a ďalšie jedovaté látky. Spomínané baktérie ho rozložia na menej jedovaté látky, celý rad končí dusičnanmi, ktoré aj vo väčších množstvách neškodia a ich prítomnosť je nevyhnutná pre rast rastlín.

Filter sa časom zanáša, ak je jeho ťah výrazne menší treba ho vyčistiť. Hlavne treba preprať jeho molitanovú náplň. Je to trochu nechutné, ale treba to robiť. Molitan z filtra sa čistí vo vode z akvária(napríklad pri pravidelnej výmene) alebo v odstátej vode, chlórová by škodila baktériám v ňom. Netreba ho však prať do dokonalej čistoty, len tak aby bol priechodný. Baktérie vo filtry potrebujú prísun vody a hlavne kyslíka z nej, preto musí filter bežať celý deň bez prestávky, inak by sa baktérie takpovediac "udusili."
Napriek poctivému filtrovaniu, akva sa časom aj tak znečisťuje. Preto sa robia pravidelné výmeny vody. Malo by stačiť tak 1/4 až 1/3 objemu týždenne. Vodu z akvária môžeš dostať napríklad pomocou hadičky, ktorá sa používa aj na vzduchovanie. Naplň ju celú vodou(napr. z vodovodu), zapchaj jeden koniec prstom(voda by nemala vytiecť). Potom jeden koniec ponoríš do akva a druhý dáš do nejakého pripraveného vedra. Potom uvolníš prst. Voda bude do vedra tiecť, kým sa do hadičky nenasaje vzduch alebo kým sa nevyrovnajú hladiny vody v akva a vo vedre. Alebo vodu naberaj pohárom... Odsatú vodu do akva dopĺňaj ak sa dá odstátou vodou(stačí deň-dva, maximálne týždeň, mohla by sa pokaziť) Dovtedy sa chlór(a iné látky) určite vylúči.

Vzduchovač, napriek tomu, že je trochu hlučný by tiež mal bežať celý deň a to najmä v noci, tým že rozptyľuje vzduch vo vode a čerí hladinu v nej rozpúšťa životodarný kyslík. Ak je v akváriu dostatok rastlín alebo ak hladinu čerí filter, tak vzduchovač nie je potrebný. Dôležitý je ale pohyb vody na hladine a dostatok rastlín. V noci však fotosyntéza rastlín prestáva, preto nie sú zdrojom kyslíka a jeho obsah vo vode klesá. To že nie je niečo v poriadku môže predznamenať, že ráno ryby lapajú dych na hladine akva, akoby sa dusili.

Ale samozrejme, túto radu ani náhodov neber ako to hlavné, čoho sa držať. Študuj a veľa. A nech sa darí. :wink:
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Raviolka » 29 Júl 2008 23:31 pm

Vojtek napísal:Keď je všetko posadené, tak naplň akva úplne, daj doň techniku - asi len filter a vzduchovač. Všetko pozapínaj a nechaj tak minimálne týždeň bežať.

Až po tejto dobe sa akvárium "zabehne." Vo filtri a v štrku sa usídlia a rozmnožia baktérie, ktoré rozkladajú organické látky na anorganické a zbavujú tým vodu záťaže. Tieto látky ďalej používajú iné baktérie až sa nakoniec dostávajú k rastlinám. Najmarkantnejší je v tomto dusík. Z rybieho odpadu sa vylučuje amoniak((zlúčenina dusíka a vodíka)silný jed, stačí málo na kompletnú otravu, v zdravom akva sa nevyskytuje) a ďalšie jedovaté látky. Spomínané baktérie ho rozložia na menej jedovaté látky, celý rad končí dusičnanmi, ktoré aj vo väčších množstvách neškodia a ich prítomnosť je nevyhnutná pre rast rastlín.
...

Vojtek, dovolím si dvě poznámky k tomu delšímu odstavci (nečetla jsem tvůj příspěvek celý ani předchozí části návodu, takže tím nechci shazovat všechno, co jsi napsal - a neber si to vůbec osobně, jen okolo dusíku se tradují dost nesmysly a mám soukromé předsevzetí se proti tomu aspoň občas ozvat :-)):

1. Akvárium se v žádném případě nezaběhne poté, co ho necháš týden (dva, tři...) napuštěné. Standardně trvá "zabíhání" asi 6-8 týdnů za předpokladu, že tam jsou nějaké "zabíhací" ryby a nebo dodáváš odpadní látky jinou cestou. To je nesmírně důležité, protože když necháš akvárium třeba tři měsíce stát a pak do něj dáš dvě rybičky, může se zhroutit.

2. Přítomnost dusičnanů není určitě nevyhnutná pro růst rostlin. Většina vodních rostlin využívá přímo amoniak. V praxi našich akvárií to často vypadá tak, že pokud jim ho baktérie vyfouknou před nosem a přemění postupně na dusičnany, tak si ho rostliny (za cenu zbytečně vydané energie) zase přemění zpátky na amoniak. Takže rostlinami bych tady neargumentovala a určitě napsala, že dusičnany jsou ve větších množstvích neškodné - není to pravda!

Ještě jednou opakuju, neber si kritiku osobně, poukazuju na to cos napsal a nic víc.


P.S. Diego omlouvám se, že ti to tu zanáším tématem, které (bohužel) není typicky začátečnické. I když zabíhání akvária se tě bude velmi dotýkat a koloběh dusíku je alfa a omega akvaristiky, ať se nám to líbí nebo ne. Už to tu bylo víckrát, tak ještě jednou:
http://klub.akva.sk/akvarium.php o zabíhání akvária viz 4. číslo, kdyby to bylo moc složité najdeš to na netu x-krát popsané jednodušeji :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Chcem si založiť prvé akvárko

Odoslaťod Drink59 » 30 Júl 2008 08:17 am

raviolka, vojtek, milos diky a rady, zase so o nieco mudrejsi... samozrejme ze mi nevadi, aj keby som si ho zalozil tak o mesiac.
do konca prazdnin uz nejdemenikde. budem doma 23 hodin denne.
xdodox - ten casopis uz studujem

mariok, odpusti si taketo poznamky.
Obrázok používateľa
Drink59
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 29 Júl 2008 07:30 am
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Chcem si založiť prvé akvárko

Odoslaťod Drink59 » 30 Júl 2008 09:40 am

takze, rodicia povoili, som to ja ale psycholog :D :o :lol: :P :roll:

behenem si este dnes kpit strk a filter aj s rastlinkami. akvo netecie takze super
Obrázok používateľa
Drink59
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 29 Júl 2008 07:30 am
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Odoslaťod amy01 » 30 Júl 2008 10:12 am

a ne aby to dopadlo ako so psom, mačkou a škrečkom :o :P veľa štastia :)
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Re: Chcem si založiť prvé akvárko

Odoslaťod Drink59 » 30 Júl 2008 10:15 am

heh diky. opytam sa v akvaristike ci nemaju aj nejake ine rybky do hnéntakeho akva okrem gupiek... nech to trocha aj vyzera... a chcel by som im nejako pomcou strku a kamenov vytvrovat jaskynky... a nejake drevo si asi kupim tiez.
Obrázok používateľa
Drink59
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 29 Júl 2008 07:30 am
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Odoslaťod Mirco » 30 Júl 2008 10:20 am

diego neblazni...v 20l akva jasknyky a drevo, nebude to prepchate?
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Odoslaťod Jirka Scobak » 30 Júl 2008 10:54 am

Podivej se sem: http://scobak.blog.sme.sk/r/29350/Akvaristika.html
A zacni uplne tim nejspodnejsim clankem.
P.S. Akvarium, o ktere neni treba se starat a jen se doleva voda, jde. Pokud je plne rostlin bez skalek, prosim) a mas v nem UPLNE JEDNODUCHE krevetky. JEN krevetky!
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Drink59 » 30 Júl 2008 13:59 pm

pekne, precital som vsetko clanky.. len mam otazku.. naputil som este raz vodu do akva ci nieje prasknute a nepreteka, a po stenach sa mi zacali robit bublinky... je voda priliz kyslikata alebo co? diky
Obrázok používateľa
Drink59
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 29 Júl 2008 07:30 am
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Odoslaťod Vojtek » 30 Júl 2008 15:10 pm

Raviolka napísal:Vojtek, dovolím si dvě poznámky k tomu delšímu odstavci (nečetla jsem tvůj příspěvek celý ani předchozí části návodu, takže tím nechci shazovat všechno, co jsi napsal - a neber si to vůbec osobně, jen okolo dusíku se tradují dost nesmysly a mám soukromé předsevzetí se proti tomu aspoň občas ozvat :-)):


Samozrejme si to ako kritiku neberiem a rád sa sám poučím. Napríklad to, že rastliny vlastne využívajú amoniak som nevedel. Takže ďakujem. :wink:
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Drink59 » 30 Júl 2008 16:37 pm

tovo, ste mozno prekvapeni, ale nez zacnete kritizovat, precitajte pod obrazkom.

Obrázok
Obrázok

voda zo zabehnuteho akva. strk kupovany šmm... 2 krat umela rastlina, zajtra kupuem zive dnes nemali, 5 krat tetra neonova, nejake musle ako ozdoba... rybkam sa bude vo svojej vlastnej vode dufam darit :D
Obrázok používateľa
Drink59
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 29 Júl 2008 07:30 am
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.