velké, ale úzke akva.



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

velké, ale úzke akva.

Odoslaťod Ludo » 08 Dec 2003 21:18 pm

môj ujo si chce zriadiť akvarium, ale nie aby sa venoval rybam. ma to byť ako dekoračný prvok. dĺžka asi 2metre, výška asi 1meter a asi 20cm na šírku. zdá sa mi to málo. Akú minimálnu šírku by ste mu odporúčili?
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Reklama

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod joko » 08 Dec 2003 21:55 pm

No ak to chce ako dekorativne a mat v predu nizsie a v zadu vyzsie rastliny tak aspon 30 cm, ale ten meter sa mi zda dost vysoky. Ked uz by som mal investovat do takeho velkeho akva (400) tak by som tam dal sirku aspon 40, to by stacilo. To akva bude minimalne s 12 mm skla s vystuhami na dne a aj s priecnimi hore.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod jojko » 08 Dec 2003 22:16 pm

tych 30-40cm min. ale co tam chce mat? ako sa dostane na dno? cistenie bude asi tiez problem.
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod joko » 08 Dec 2003 23:46 pm

jojko napísal:tych 30-40cm min. ale co tam chce mat? ako sa dostane na dno? cistenie bude asi tiez problem.


No urcite bude viacej roboty ako pri nizsom akva, ale problemom by som to nenazval. Problem je az ked je ruka kratsia ako rozdiel medzi dnom a hladinou. No jak tak pozeram ten meter je asi fakt vela, ale moze si nadlzit pomocky. Rastliny sadis ked tam je voda max. do polky, vtedy sa nahnes a potom uz len upravujes, odsavas a tak.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod majko » 09 Dec 2003 08:28 am

Voda v akvariu sposobuje, ze akvarium vyzera opticky uzsie ako v skutocnosti. Ktovie ako to bude vyzerat.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod gabriela » 09 Dec 2003 11:29 am

A cim bude svietit, pretoze, ak bude chciet mat rastlinky, tak to urcite neonovymi trubicami nepresvieti. Iba ak by mal svetlo z predu a tych 20cm by mu to presvietilo.
Ak chce opticky akvarium vyvysit, nech si okolo neho urobi pekny siroky ram z dreva. Vyzera to dekorativne velmi pekne a zaroven
moze usetrit na vyske a pridat to do hlbky. 1m je vela a 20cm je malo.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod Ig » 10 Dec 2003 18:13 pm

Uz neviem kde som cital, ze nie je vhodne volit akva uzie ako 30 cm (aj ked ide iba o holandske akva) a pri takto vysokom podla mna aj 40cm z dvodu, aby raslinky pekne vyzneli v priestore. Bolo to vysvetlene asi tak, ze ked je uzke akva, tak potom cely vytvor vyzera akoby zvalcovany do roviny - posobi velmi plocho.

Moj nazor:
A zvlast ak by tam mal raslinku, ktora rastie aj do sirky (nejaky velkolisty echinodor alebo nejaku leknovitu rastlinku) tak jej listy by sa mohli opierat o predne sklo, co si myslim by nevizeralo bohvieako.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod Ludo » 10 Dec 2003 21:03 pm

dakujem za radu ked s nim najblizsie budem, tak mu to, co ste napisali spomeniem. diki
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod jacik » 11 Dec 2003 09:30 am

v ba v oaze maju podobne vysoke a uzke akva (odhadom 80x20cm, dlzka nieco vyse 1m). a vyzera to otrasne. :?
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod jlu » 18 Dec 2003 22:25 pm

Zajimava otazka, taky jsem mela v planu udelat podobne akvarium - hlavne kvuli nedostatku mista. Moje predpokladane rozmery jsou 220x25x50, ted jste me trosku zastrasili :roll: Ale napadla me jedna blbost - neslo by to vyresit zrcadlem nebo jinym optickym figlem?
Obrázok používateľa
jlu
 
Príspevky: 27
Obrázky: 5
Založený: 18 Dec 2003 22:07 pm
Bydlisko: Plzeň

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod Ludo » 26 Dec 2003 15:06 pm

aj ked tam das zrkadlo, sirku akva mas rovnaku, a rastlin tam das tolko, ako bez zrkadla. mozno by trocha pomohlo, keby bolo dno vzadu o dost vyssie, ako v predu a bolo by to vidiet sirsie.
ak je akva napustene, tak sa ti zda uzsie, ako keby bolo prázdne. mozes to vidiet, ked napustas vodu, a ked je asi v polke, sa to da dobre porovnat. Ak vidis zadny kraj akva nad hladinou, tak sa ti zda byt dalej, ako je to pod hladinou. -vyskusaj.
v zrkadle by ta bolo vydiet, ako keby si bola v akva. :D

ale je to na tebe. rob, ako sa rozhodnes
Obrázok používateľa
Ludo
 
Príspevky: 182
Obrázky: 33
Založený: 26 Máj 2003 20:32 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod jojko » 26 Dec 2003 17:50 pm

voda priblizuje a zvacsuje priblizne o 25%
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod jlu » 26 Dec 2003 19:36 pm

Mas pravdu, zrcadlo je blbost - obzvlast v koupelne - tam bych se radsi videt nechtela :lol: Mozna ten trik se dnem a treba nejake uzke rostliny, aby se nedotykaly celniho skla. Nevim. U nas je to zatim jen ve forme napadu, jeho realizace se odsouva az po dokonceni vsech praci na baracku - takze nejspis do duchodu :-) Jsem rada, ze jsem ted prosadila male 40l akvarko na karantenu.
Obrázok používateľa
jlu
 
Príspevky: 27
Obrázky: 5
Založený: 18 Dec 2003 22:07 pm
Bydlisko: Plzeň

Re: velké, ale úzke akva.

Odoslaťod joko » 27 Dec 2003 11:57 am

jlu napísal:neslo by to vyresit zrcadlem nebo jinym optickym figlem?

jlu napísal:zrcadlo je blbost


Neda sa odpovedat tak jednoznacne. Zrkadlo je fasa vec.
Podla mna, je to lepsie ako blba tapeta z obchodu, kde mas same farebne rastlinky a somariny ako v CIRKUSE!
Treba zvazit, ci chcem mat pohlad na akva realny alebo sa chcem klamat! Tak ako neuznavam umele rastlinky, potapacov, bublinkujuce lastury, hrady a potopene lode v akva, tak sa mi nepaci klamlive pozadie z obchodu!
Samozrejme pozadie z kamenov, bridlic a pod, je lepsie, krajsie, mozno este napodobenina z PURpeny, ale musi sa naozaj podobat! Ale ani to by som neprirovnaval k zrkadlu.
Zrkadlo ma velke plus:
1; Neni to neprirodzene, vidis tam len to co tam naozaj je!
2; Mozes pozorovat rybky a ostatne aj zo zadu a pozeras sikomo s predu!
3; Zvacsuje to opticky (ale to je najmenej podstatne!)

Ja mam zrkadlo, a je to super. Samozrejme rastliniek tam nevojde viac, ale to nieje ucel! Ako som uz spominal!
V novom akva si dam bridlicu, predsa len skalny masiv je iny, zaujimavsi.

A nazor k uzkemu akva: Samozrejme, cim sirsie - tak lepsie !
ALE ... To je vec pohladu! Ak sa rozhodnem mat akva napr. 50dlzka x 30vyska a 25hlbka -Su to v pohode rozmery. A co ked si poviem, nech maju rybicky viac miesta a predlzim ho a zvisim ??? Budu mat viac miesta ? Bude im lepsie ? -ANO!
Takze vseobecne by som povedal, ze cim vatcsie, tim lepsie! Aj ked je uzke.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.