ako urobit uzavrety ekosystem?



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

ako urobit uzavrety ekosystem?

Odoslaťod stenlystenly » 14 Aug 2008 12:19 pm

Ahojte chovatelia, zaujali ma tie male gule uzavreteho ekosystemu, ktore predava aj stranka www.mametotu.sk Jedna sa o uzavrety ekosystem o ktory sa netreba starat. Bohuzial su pridrahe (okolo 5000sk). Vydel som na youtube videa, ako si urobit sam vlastny, ale nerozumiem im ani slovo a neviem odkial mam zohnat krevetky a rastlinky. Prosim o neake imfosky, kto by vedel zohnat navod, alebo kde by som zohnal material. Dakujem
stenlystenly
 
Príspevky: 1
Založený: 14 Aug 2008 11:53 am

Reklama

Odoslaťod Jirka Scobak » 14 Aug 2008 14:00 pm

Neni to mozne. A ty koule take nevydrzi vecne.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod formaldehyd » 14 Aug 2008 17:36 pm

Neni to mozne. A zopar dovodov: tie gule co sa oficialne predavaju maju v sebe havajsku minikrevetu Halocaridina rubra. Nedostanes sa tu k nej. Na rozdiel od beznych Neocaridin je pomerne dlhoveka a velmi odolna, co zneuzivaju vyrobcovia onych guli. Gule nie su dokonaly zacyklovany ekosystem, ale len velmi pomaly sa rucajuci ekosystem. Ziadne vyssie rastliny (ta gorgona co vyzera ako rastlina je len mrtvy kus koralu) tam nie su, len krevety a mikroorganizmy (MO). Zjednodusene, krevety zeru MO a vykadia priblizne tolko, kolko MO zvladnu znova zozrat. Su tam vykyvy (ked je gula v tme a pod...) ktore krevety zvladaju, pretoze su fakt odolne. Ale je velmi nepravdepodobne, ze maju idealne podmienky. Ze ekosystem az tak presne nadizajnovany nie je (pretoze ani nemoze byt...) si uvedomuju aj predajcovia, ked udavaju minimalnu trvanslivost 2 roky, maximalnu az 10 rokov. Skratka tam nieco odolne napchaju a nechaju to trapit sa kolko to vydrzi...
Skus sa zamysliet, naco by ti boli dobre pokusy s uzavretym ekosystemom, ked mozes mat viac kreviet, rastliny, a cojaviemco v klasickom miniakvarku.
formaldehyd
 
Príspevky: 13
Založený: 29 Máj 2007 16:27 pm


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.