kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod arowana » 07 Máj 2007 00:21 am

Nakoľko mám so skrmovaním mravcov tiež nejaké skúsenosti a práve sme s Lunimusom na túto tému vymieňali názory, tak nahodím niečo z našej korešpodencie :
V prírode sa množstvo druhov rýb živí mravcami a termitmi bez problémov. Ja som ich zvykol dávať zástupcom rodov Epiplatys, Rivulus a niektorým tetrovitým, bez problému ako prijímania, tak aj trávenia. Napriek obsahu kys, mravčej, ryby, ktoré to prijali bez protestu, nikdy nemali ani zažívacie , ani odmietavé reakcie. Záleží hodne aj na druhu skŕmovaných mravcov. Pozor však na zástupcov čeľade Formica, ktoré sú u nás zákonom prísne chránené / možno aj ďalšie druhy / a to včetne vajíčok. Kŕmenie kuklami je absolútne bezproblémové a výživná hodnota je vysoká. Aziati majú v ponuke aj sušené a lyofilizované mravšie vajíčka.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod GAGAL » 07 Máj 2007 08:25 am

Arowano je to přesně jak píšeš. Čistě teoreticky by mne zajímala cena l.vajíček a jaké množství ?

Nebo když tak dej jen odkaz na nějaký link. Jak vypadá balení.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod arowana » 07 Máj 2007 14:35 pm

O žiadnom linku info nemám, skúsim sa popýtať priateľov z Indonézie a Thajska, nakoľko ich písmo nepoznám a hľadanie na ich portáloch je nad moje úsilie.
Cenu zistím, nakoľko nakupujeme odtiaľ / mám na mysli JV Áziu / mnoho položiek naraz a nie som schopný množstvo cenníkov držať v hlave, ku všetkému je to kolegova parketa.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod GAGAL » 07 Máj 2007 15:17 pm

OK Arowano to neřeš. Já myslel ,že je to dostupnější "žrádlo" :D Cena bude asi taky vysoká proto zůstanu u nitěnek ,komárů atd. atd. :) Ale i tak díky.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod arowana » 07 Máj 2007 15:56 pm

No problem..... :D :D
Teraz to už vyhraben kôli vlastnej zvedavosti. :) :o
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod GAGAL » 07 Máj 2007 16:15 pm

Tak se tedy těším a jsem taky zvědavý :lol:
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Fonzo » 07 Máj 2007 16:18 pm

Ja som mravce choval pre "mravcolevov" a mravcolevov, az sa vyliahly, som zobral na ryby :) Je zaujimave ich chovat a pozorovat (aj mravcov aj tych druhych) Mravci si stale robia cesticky a chodbicky a mravcolevy (ten nazov mam z knizky ferdo mravec, ako sa to vola v skutocnosti netusim :o :o :o ) su zabavny pri krmeni...
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod sami » 18 Júl 2007 09:18 am

Vcera som po dlhej dobe bol na love zivej potravy nakolko mam male asi tyzdnove bojovnice, krmil som ich zatial "komarymi kminkami" -vajicka ciernych komarov avsak vcera sa mi podarilo nachytat aj krasnu prachovu potravu -cyklop a virnik na "CD ckach " fot v mojom albume, inak Nitrania a okolie super lokalita nachytal som vzdy 0,7l pohar plny dafnii je na rybniku v Kolinanoch, ak ste tam uz boli date mi asi za pravdu, pozdravujema prajem pekne leto
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Odoslaťod laci » 16 Aug 2008 21:33 pm

Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Bob » 28 Nov 2008 11:33 am

Zháňam pre kolegu živú násadu Moiny. Vie niekto kde sa to dá zohnať. ďakujem
Obrázok používateľa
Bob
 
Príspevky: 123
Obrázky: 128
Založený: 06 Apr 2004 10:51 am
Bydlisko: Michalovce

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod LOID » 26 Dec 2008 20:45 pm

a co hovorite na hmyz z tych elektrickych lapacov ...... hmyz tam vleti a dostane šupu elektrinou .... je taky hmyz pouzitelny ?? este som nevidel co to s tym spravi ale planujem ten lapac kupit na chatu je to urcite lepsie ako kazdu hodinu striekat biolit :D
Obrázok používateľa
LOID
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Sep 2008 13:17 pm

Odoslaťod FILI » 02 Feb 2009 21:49 pm

GAGAL mravčie vajička sú relatívne dostupné krmivo. Stačí si ich len nazbierať. Sám som ich kedysi zbieral pravidelne. Pri chove Astrildovitých vtákov sa bez nich pomaly ani nezaobídeš, keď chceš niečo odchovať. Astrildy už pár rokov nechovám a ryby ma s nimi kŕmiť nenapadlo. No asi znovu vyrazím na ich zber.
Obrázok používateľa
FILI
 
Príspevky: 4
Založený: 31 Jan 2009 13:29 pm
Bydlisko: Topoľčany

Odoslaťod arowana » 02 Feb 2009 22:34 pm

FILI napísal:GAGAL mravčie vajička sú relatívne dostupné krmivo. Stačí si ich len nazbierať. No asi znovu vyrazím na ich zber.


Prečítaj si celú diskusiu, si na najlepšej ceste do kriminálu. :o :o
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod FILI » 03 Feb 2009 09:48 am

Arowana čítal som celú diskusiu. Pokiaľ ide ide o ten kriminál máš pravdu mravci z rodu Formica sú u nás chránený a určite by som nešiel rozhrabávať do lesa ich mraveniská. Ale pokiaľ viem mravci z rodu Lasius u nás nie sú chránený. A napríklad náš najbežnejší mravec Lasius niger je dokonca považovaný za škodcu.
Obrázok používateľa
FILI
 
Príspevky: 4
Založený: 31 Jan 2009 13:29 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod kenny » 02 Apr 2009 21:16 pm

ahojte. chcem sa spytat co poviete na krmenie zvim krivakom (Gammarus pulex)
Obrázok

dakujem ;)
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Odoslaťod kenny » 15 Apr 2009 21:27 pm

nikto mi neporadi ci je to vohodne krmit s tymi krivakmi? :(
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Kaid » 28 Feb 2010 20:05 pm

Vcera som kupil na burze zivu dafniu, artemiu a koretru. Zaujimalo by ma, ci sa nieco z toho da doma aj chovat? Videl som tu nieco malo iba o dafniach a ako vyziva ze im staci bud obcas dat do vody kus salatu alebo mlieko. Ma niekto skusenosti / viac info? dik :D
Obrázok používateľa
Kaid
 
Príspevky: 25
Obrázky: 11
Založený: 22 Jan 2009 17:51 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod brano3761 » 29 Mar 2010 19:56 pm

vcera som objavil v jednej mlake komarie larvy a buchanky, chcem sa opytat ci je mozne ze sa mi tie buchanky namnozia ked ich nachytam nalejem do nejakeho suda na zahrade? a maju vobec nejaku vyzivovu hodnotu pre ryby?
brano3761
 
Príspevky: 3
Založený: 15 Júl 2008 13:27 pm

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod skala » 29 Mar 2010 21:58 pm

Vravis o cyklope. Isteze maju vyzivnu hodnotu. Vacsiu ako napr. dafnie, ktore obsahuju ovela viac vody. Vyzivovu, obavam sa, ze nie ;-). BTW http://www.sozo.sk/phprs/view.php?cislo ... 2010010008. Komarie larvy su vyborne napr. pre samicky gupiek.

Jedna moja otazka - ako si dospel k nazoru, ze ide o buchanky?
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod brano3761 » 30 Mar 2010 15:53 pm

Ak sa smiem opytat aky je rozdiel medzi vyzivnou a vyzivovou hodnotou? A to ze je to buchanka mi povedal otec, a aj cez google som si to overil...
brano3761
 
Príspevky: 3
Založený: 15 Júl 2008 13:27 pm

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod arowana » 30 Mar 2010 16:46 pm

brano3761 napísal:A to ze je to buchanka mi povedal otec, a aj cez google som si to overil...

Buchanka je české pomenovanie cyklopa. :wink:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Robo111 » 08 Apr 2010 13:42 pm

Tema zaujala a prispevky zaujali, tak som to vyskusal teraz v marci na balkone v BA - aby som teda len neprijimal info, pustim nieco z vlastnych skusenosti - cyklop ide vo vacsich nadobach, kde tak neskace teplota - v mensich nadobach sa vyselektuje do hustoty, dokedy to najzivotaschopnejsi utiahnu s kyslikom, zvysok rychlo vytvara spodok zlozeny z neboztikov. Populacia podla mojich pozorovani "prosperuje a mizne" v zavislosti od vykyvov teploty - v chladnejsich dnoch ide do plusovych cisiel (nemyslim tym teraz mraz) - predpokladam, ze je to v zas suvislosti, ako som uz predtym uviedol, s kyslikom - cize by to mohlo pri vaznejsom chove vyriesit vzduchovanie. Okrem vanicky kde je cyklop s moinou, mam ho tiez tiez v 80 l sude v spolocnosti 4 elassom (apropo, tie zas v pohode pod 10 stupnov - v rozpore s tym co pisu nase odborne knihy), ktore udrzuju vysku populacie cyklopu na cca rovnakej urovni. Funguje slusne samozasobenie - vlastne uz niekolko tyzdnov nekrmim rybky - obcas len nasypem trocha zradla Hikari pre poter na hladinu (tu by som mlieko neodporucal...), ktore rybky nezeru, ale verim, ze "nakrmia" mikroorganizmy v sude, tie cyklopy a tie zas rybky - zatial ta "viera" funguje:)
Moiny (kupene na burze v Dubravke) su na balkone vo vanicke (cca 20 l) po detoch - povodne vkusne zariasena, teraz s pomocou moin aspon priehladnejsia - je tam stiahnuta voda s detridom z akvarka, obcas kvapka mlieka, obcas kusok zemiaku, dokonca mali vyse tyzdna spolocnost niteniek (preto zemiak) - voda pri nitenkach aspon vdaka moinam nesmrdela:) - stabilne sa mnozia.
Dafnia (kupena na burze v Dubravke od Poliakov) - mnozi sa, ale v porovnani s moinami kupenymi na burze to nestoji aspon v mojich podmienkach za rec - zdaju sa byt narocnejsie ako moiny.
Zatial vitazne mi z trojky vychadza moina - najmenej narocna a stabilne sa mnozi aj napriek velkym rozdielom teplot. A aj ked v mojich podmienkach nejde o ziaden komercny chov, vidno, ze na prilepsenie rybkam moze chovat moiny kazdy kto ma balkon a vyargumentuje si kusok na nom pred rodinou - v lete ale kvoli komarom odporucam presunut chov niekde na zahradu.
Rad sa dozviem postrehy inych - hlavne ohladom krmenia, a tym zvysenia produkcie.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Vlado21 » 01 Okt 2010 16:34 pm

robo714 napísal:opýtam sa to aj tu. Teší ma,že sa táto téma sa tak pekne rozširuje :D . No takže moja otázka: stráca živá potrava mrazením na hodnote?

Neviem ci straca, ale rozmrazene tubiflexy u mna velmi nezaujali. Teraz vaham, ci to mam este skusit s mrazenymi patentkami alebo niecim inym. Na inom mieste to jeden diskuter odporuca. Zatial rybickam chutia aj vlocky a granule (pre krevetky) a rano som im nachytal zopar (okridlenych) vosiek z okenneho parapetu. Tie bez zavahania zdobli aj male gupky.
Na nejaky vodny hmyz je uz asi v takejto rocnej dobe neskoro (?), ale skusim sa poobzerat aspon po nejakej drobnej havedi (ktora rychlo neuteka a nelieta :roll: ) v nedalekom lese...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kŕmenie živou potravou, jej chov a získavanie

Odoslaťod Vlado21 » 01 Okt 2010 23:45 pm

Update: tak na gupku to dnes prislo (to ranne krmenie voskami jej asi prospelo :mrgreen: ). Trochu ma zaskocila, myslel som, ze mam este nejaky ten tyzden cas. Tak som vecer letel do Hornbachu aspon po 10l Nano Cube pre 10 kuskov drobizgu, ktory sa mi podarilo zachranit. Ostatne (pocet neviem) zhtli Ramirezky vo velkom akvarku a jednu aj samotna gupka-mama. Zajtra este pozriem na Akvajeseni nejake rastlinky, krmivo a prip. mini-filter. Zatial som ich nakrmil s First Bites od Hikari: http://www.hikari.info/tropical/t_13.html . Vedel by mi niekto odporucit nieco lepsie (zive, mrazene, susene?)? Ak to bolo uz niekde rozoberane, budem vdacny za link!
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.