nedari sa mi rastlinkam v akva



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

nedari sa mi rastlinkam v akva

Odoslaťod 13gunit13 » 25 Aug 2008 14:16 pm

nedari sa mi rastlinkam v akva a neviem cim to je a stale su take blede a nerastu prosim o pomoc
13gunit13
 
Príspevky: 9
Založený: 21 Aug 2008 15:47 pm
Bydlisko: Handlova

Reklama

Re: nedari sa mi rastlinkam v akva

Odoslaťod xDodox » 25 Aug 2008 14:22 pm

Mne sa darí ..... hotovo. Aká otázka, taká odpoveď.

Dobre, a čo tak napísať viac. Veľkosť akva? Čím ,ako dlho svietiš, W/l? Aké máš dno a jeho výšku? Hnojíš? Čím? O aké rastlinky sa jedná? Proste si dal žiadne informácie a chceš pomôcť? Alebo to dopadne ako tvoja ďalšia téma - mecunky a gupky mi stale cakaju mlade ale nerodia.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod zulu » 25 Aug 2008 14:33 pm

mne sa zda na tej fotke hruby strk. ak ide o rovnake rastlinky a rovnake akvarium.
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Re: nedari sa mi rastlinkam v akva

Odoslaťod 13gunit13 » 25 Aug 2008 15:29 pm

nedari sa mi rastlinkam v akva a neviem cim to je a stale su take blede a nerastu prosim o pomocmam tam kriptokorene a niaku plavajucu rastlinu a
asi 3 az 5 cm riecneho strku hnojim bioflorom raz za 2 mesiaceosvetlenie mam podomacki virobene su tam 2 9w ziarovkia mam akvarko asi 1apol roka pls poradte.
13gunit13
 
Príspevky: 9
Založený: 21 Aug 2008 15:47 pm
Bydlisko: Handlova

Re: nedari sa mi rastlinkam v akva

Odoslaťod xDodox » 25 Aug 2008 18:42 pm

Neuraz sa, ale čítať po tebe, to ho hotová katastrofa. Podľa fotky, tam máš dosť "hrubý" štrk. Hnojenie raz za dva mesiace, určite nie je vyhovujúce. To je tak, ako keby si sa ty prejedol raz za tri mesiace a potom ostatok hladoval. Myslíš, že by ti to vyhovovalo? Raz za dva mesiace im pridáš dávku hnojiva, ktorú nedokážu "spotrebovať" čo hneď využijú riasy a začnú bujnieť. Tú dávku hnojiva treba rozrátať napríklad na týždne, ideálne na dni - čiže hnojiť častejšie v menších dávkach. Pozri napríklad hnojivo PMDD - ide o denné hnojenie v malých dávkach.

Foto:
gallery/image_page.php?&image_id=22468
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod hofi » 25 Aug 2008 19:53 pm

Myslím,že po tomto už nenapíše,alebo vytvorí novú(é) tému(y). :)
Nie pre tie hrubky a chýbajúce písmená,ale Dodo mu to vysvetlil polopate a primerane na pýtajúceho veku.13gunit13 -myslím,že 13 je jeho vek.Tak mu to odpusťme,pôjde do školy a zlepší sa.Ale tie duplicity už nech nerobí.Je milé,že má záujem o rybky,tak ho neodraďme.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Odoslaťod Jirka Scobak » 25 Aug 2008 20:10 pm

Nechci to porad psat dokolecka, ale precti si toto:
http://scobak.blog.sme.sk/c/39890/Akvar ... ychle.html
Proste toto je muj navod a vse podstatne je v nem.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nedari sa mi rastlinkam v akva

Odoslaťod xDodox » 25 Aug 2008 21:23 pm

13gunit13.
Jedno upozornenie som ti už dal. Buď tak láskavý, a prestaň radiť druhým (posledná rada: Vhodné rybyčky a tvoje príspevky). Myslím si, že máš dosť svojich problémov, z ktorých nevieš ako von, aby si radil druhým (nedari sa mi rastlinkam v akva, mecunky a gupky mi stale cakaju mlade ale nerodia. Tvoje rady nestoja za nič. Skôr sú to rady, ako najskôr s akvaristikou seknúť.

A čítať po tebe príspevky - i slovník by bodol. Občas po tebe čítam i 3-4 krát, aby som pochopil, čo si chcel napísať.


Odteraz, príspevky od teba mažem bez čítania. Keď to nejde podobrotky, pôjde to ...... Mysli si čo chceš, ale pohár mojej trpezlivosti už pretiekol. Byť adminom - neohreješ sa tu.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Raviolka » 25 Aug 2008 23:11 pm

13gunit13 - podle mě tvoje rostliny nevypadají nijak zle. Takže štěrk ani hnojivo vůbec neřeš. Měň pravidelně vodu (každý týden 1/4-1/5), dokup další rostliny a nebo počkej, až se rozrostou. To, co tam máš, nejsou zrovna rychlerostoucí rostliny - s výjimkou té u hladiny. Nečekej zázraky - ale ještě jednou opakuju, nevidím na těch rostlinách žádný problém :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod Sorrymate » 26 Aug 2008 09:57 am

Mne sa tiez tie rastliny celkom pozdavaju, anubiasy su celkom pekne, takmer bez riasy, takze osvetlenie bude pravdepodobne slabsie, preto by som pre istotu na tvojom mieste ani nehnojil a s PMDD uz vobec nie. Ak s tym nemas dostatocne skusenosti, mohol by si tomu len ublizit vzhladom na male rozmery akva.
Toto osadenstvo ti pri vhodnom krmeni zabezpeci dostatocne mnozstvo zivin pre tie nenarocne druhy rastlin co tam mas.
Akurat filter, ak neberieme do uvahy kvalitu biofiltracie je nevhodny pre poter ryb, pretoze ich moze nasat. Je dost vykonny aj pri zredukovani prietoku...
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.