Dôvod zamykania tém



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Odoslaťod Jirka Scobak » 12 Aug 2008 09:35 am

xDox: Posilam ti nekolik virtualnich pozitivnich vln :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Dôvod zamykania tém

Odoslaťod Kubo » 12 Aug 2008 10:55 am

xDodox napísal:
P.S. Nemám "rád" SS-ky typu: Prečo si mi zamkol tému? Môžeš to rovno zmazať. A pod..... Dôvod zamknutia je snáď "jasný", preto tam dávam ten link - je to duplicita. A so zmazaním? Zatiaľ mám čas a "nervy" na to, aby som tam pridal link a snažil sa pomôcť. Môžno "príde" čas, keď bez mihnutia oka tému rovno vymažem a bude..... A nemyslel so teraz na nikoho osobne.
Treba hned mazat :twisted: :mrgreen:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod xDodox » 25 Aug 2008 21:25 pm

majko napísal:vobec nie je co zavidiet.... teda je ... Dodovu trpezlivost, neveril som, ze tak dlho vydrzi :D

Už prestávam veriť i ja - viď.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Raviolka » 25 Aug 2008 23:26 pm

xDodox, z toho tvého příspěvku mě až zamrazilo. Je to kluk, je tu nový a neumí se možná na podobných fórech chovat, ale nikoho neuráží a dá se s ním snad vyjít po dobrém...? Sleduju jeho příspěvky a taky mě napadlo, že je moc horlivý a plácá nesmysly - ale především mě napadlo, že je to dítě a prostě chce komunikovat. Neví, jak to tu chodí - a podobné výlevy od dospělých, kteří by mu měli poradit, mu nepomůžou.

"Mažem bez čítania" by si moderátor neměl nikdy dovolit. Pokud se někdo opravdu chová nesnesitelně a narušuje chod Akvy, tak se to dá vyřešit možná razantněji, ale diskrétně (poslat mail s vysvětlením, co se adminovi nelíbí a dát ban na pár dní na rozmyšlenou, jestli chce dotyčný akceptovat pravidla nebo ne - ale vždycky až po předchozích pokusech o normální domluvu tady - zdůrazňuju slovo normální).
Tvůj veřejný výkřik zvýrazněný velkými písmeny a ještě zdvojený tím, že na něj odkazuješ tady, slouží k čemu? Pro mě jen ukazuješ, jakou moc tady máš... a říkáš si o podporu ostatních "starousedlíků" - ode mě jí teda nemáš.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Aug 2008 00:28 am

Pravda je, ze dotycny se sam prilis nevyzna a asi 2x "radil" v diskusi jinym.
Chapu, ze admin z nej muze "tect".
Verejne, velkymi pismeny ho "zdrbat" - sam se snazim takovymto svym vlastnim reakcim vyhnout.
Raviolko, souhlasim, s tim, co pises.
Nicmene, nevzbuzuje to cele ve me zadne emoce - ani pro, ani proti. Nemohu si pomoci.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dôvod zamykania tém

Odoslaťod xDodox » 26 Aug 2008 05:33 am

Riešiť som sa to snažil cez SS-ku, ale ako som videl bezúspešne. Áno, asi som to "trochu" prehnal, asi si to "zlízol" i za ostatných ...... ale stačí sa pozrieť 2-3 týždne dozadu, čo sa tu deje. Toto fórum stráca na "kvalite" nakoľko sa tu začína hromadiť balast. Hlavne od začiatočníkov, ktorý si pýtajú radu a potom si aj tak postavia hlavu a urobia po svojom a potom pýtajú ďalšiu radu. Tu nejde o to, že človek by im nechcel poradiť, ale načo. Nie je problém nechať také témy "plynúť"/žiť si vlastným životom. Ale keď príde ďalší začiatočník a bude hľadať informácie, ktoré mu majú pomôcť na "narazí" na takúto tému, tak ďaleko sa nedostane - iba rýchlejšie do problémov. Alebo rovno s akvaristikou skončí. Stačí pozrieť, koľko ľudí poradí/poradilo "nováčikom"? Každí to berie tak, že už to tu bolo preberané, tak načo sa k tomu vracať. Ja sa ich snažím naviesť - dávam priame linky, aby nemuseli toľko hľadať, ale 90% si to ani neprečíta, len rovno napíše ďalšiu otázku. Keď sa má jedna vec rozoberať v x-témach a stále dookola, to rovno môžeme zmazať rok (a viac) staré príspevky a začínať tu všetko od začiatku. Týmto sa nechcem brániť, ale chcem poukázať ako to tu v poslednom čase vyzerá.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod majko » 26 Aug 2008 06:04 am

Raviolka napísal: ale především mě napadlo, že je to dítě a prostě chce komunikovat.
Otazka je ci je akva.sk portal urceny na vychovu a ucenie gramatiky. Ja si odvazne dovolim tvrdit, ze nie.
Preco to Dodo riesi verejne viem pochopit, Raviolka nic v zlom, ale Ty si tiez nenapisala Dodovi SS a riesis to tu otvorene.
Mozno to Dodo trochu prehnal, ale je pravda, ze je jeden z mala co si najde cas a stara sa o toto forum. Tak si to trochu vazme...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Dôvod zamykania tém

Odoslaťod Kubo » 26 Aug 2008 08:20 am

Ja sa tiez priklanam k Dodovi.Keby nebolo jeho tak uz davno na tento portal nechodim pretoze sa tu nazbieralo dost odpadu.Je pravda , ze mozno na maleho chlapca netrebalo takto vyskocit , ale tu nejde len o jeho osobu.Su tu aj starsi zaciaciatocnici , ktory uplne nerespektuju vobec to , ze zakladaju novu zbytocnu temu a po zamknuti Dodom spravia novu a tu istu temu len aby provokovali. Temy ktore obsahuju slovo Pomoooooc a ine ako ''moje gupky su nabuchane , ale nechcu este rodit'' sa mi citat nechce.Aspon keby ten nazov mal hlavu a patu. Podla mna uz bolo vela moderatorov , ale ani jediny z nich nezvladal tak pracu ako Dodo a to nehovorim , ze zvlada pracu za viacerych. :) Jeden moderator na tento portal je malo.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod Asterix » 26 Aug 2008 10:21 am

Este tvrdsieho moderatora sem treba :!: V poslednej dobe je tu minimum zaujimavych tem, z ktorych sa da aj nieco uzitocne dozvediet......este by som na Tvojom mieste premazal verejne albumy, lebo ked sem pride niekto novy a vidi tie "krasne" akvarka (cest vynimkam) tak uz sa sem viac asi ani neprihlasi.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Odoslaťod Roman » 26 Aug 2008 10:27 am

Ja som aktivne moderovanie tohto fora vzdal uz davno, skratka na to nemam nervy.
Uz ostava len opatovne povolit pristup nemenovanemu superobchodnikovi z BB a mozme to tu rovno zavriet....sbohem a satecek

Asterix: pokial ide o albumy, hlavne by som asi premazal debatu tam a do buducnosti ju nepovolil. V poslednych par mesiacoch sa albumy zmenili na sklad hluposti a a zopar relevantnym fotkam sa vedie diskusia v albume , nie na fore.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Dôvod zamykania tém

Odoslaťod Kubo » 26 Aug 2008 11:00 am

Ja by som kludne moderatora verejneho fotoalbumu robil , so zmazanim nekvalitnej fotky by som problem nemal :) Najlepsie je to , ked niekdo nahadze do v.fotoalbumu naraz 10-20 obycajnych neostrych vycvakov a mysli si ze to vyzera pekne a znizuje iba kvalitu fotoalbumu. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod Asterix » 26 Aug 2008 11:01 am

Kubo ujmi sa toho....doverujem Ti :)
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Odoslaťod Ceco » 26 Aug 2008 11:13 am

Problem je aj v tom, ze kvantum nekvalitnych fotografii je v personalnych albumoch a s tymi nesparvis nic. Nemam nic proti tomu, kto si tam co nahadze, kedze je personalny, ale vadi mi, ze su pomiesane verejne a personalne na strankach "obrazky od posledneho prihlasenia". Bolo by vhodne keby sa zobrazovali fotky z verejneho, a z personalnych separatne vo vlastnych sekciach stranky. Neviem ci to phpBB umoznuje, ale bolo by to idealne.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Odoslaťod milop » 26 Aug 2008 11:41 am

Ja by som chcel podakovať dodovi, že to robí ako to robí.
úprimne : koľkí majú čas, chuť a trpezlivosť sa venovať vyššie uvedeným nezmyselným témam ?
Osobne v súčasnosti prebehnem názvy tém a maximálne, kto tam posledný prispieval a väčšinu tém ani neotvorím asi na moju škodu, ale... Vás , vratane rav, to zaujma ??? a moderator tu je ako filter,
- určite podporujem premazanie verjného fotoalbumu
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod Kubo » 26 Aug 2008 11:43 am

Ceco napísal:Problem je aj v tom, ze kvantum nekvalitnych fotografii je v personalnych albumoch a s tymi nesparvis nic. Nemam nic proti tomu, kto si tam co nahadze, kedze je personalny, ale vadi mi, ze su pomiesane verejne a personalne na strankach "obrazky od posledneho prihlasenia". Bolo by vhodne keby sa zobrazovali fotky z verejneho, a z personalnych separatne vo vlastnych sekciach stranky. Neviem ci to phpBB umoznuje, ale bolo by to idealne.
No v tomto az taky problem zasa nevidim , pretoze sa najdu aj pekne fotky v osobnych albumoch.Clovek uz zisti z nahladu ci pojde o lepsie alebo o horsie foto a klikne si iba na ten nahlad (teda foto) , ktory ho zaujme. Niekedy su fakt aj vynimocne pripady ked je fotka menej kvalitna , ale obsah fotky je zaujimavy. :)
Naposledy upravil Kubo dňa 26 Aug 2008 11:46 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Dôvod zamykania tém

Odoslaťod xDodox » 26 Aug 2008 11:45 am

Verejný album by naozaj potreboval vyčistiť. To je pravda. Osobný je osobný, ale vo verejnom by malo byť iba to najlepšie z najlepšieho.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod arowana » 26 Aug 2008 12:04 pm

Osobne tiež schvaľujem Dodovu prácu a pravdu povediac chodím radšej na zahraničné fóra, nakoľko toho nezmyselného a nič nehovoriaceho balastu, je tu denne nadostač.
Buď klesá úroveň akvaristiky na Slovensku / čo sa mi podľa odbytu akvakomodít nezdá /, alebo len prestalo byť fórum zaujímavé pre mnohých doterajších akvamaniakov, mi je síce ťažko posudzovať, ale doteraz to bol jeden z mála komunikačných kanálov, pre akvaristiku u nás.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod laci » 26 Aug 2008 13:21 pm

Dodo , držím Ti palce, len tak ďalej , ostatné už bolo povedané v predchádzajúcich príspevkoch.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Dôvod zamykania tém

Odoslaťod Raviolka » 26 Aug 2008 22:44 pm

Kubo napísal:...Je pravda , ze mozno na maleho chlapca netrebalo takto vyskocit , ale tu nejde len o jeho osobu.
Můj názor se týkal jen a jen toho jednoho příspěvku, který byl zcela adresný a šlo jen o jeho osobu. Nevím, jak jsi prožíval pubertu :wink: ale kdyby tě učitelka za nějakou banalitu seřvala před celou třídou jen proto, že jí celý týden vytáčí pár lidí v jiných třídách, tak by se tě to mohlo opravdu velmi dotknout. Neříkám, že je to dítě a máme ho brát se vším všudy - sama mazání a tvrdou ruku moderátora podporuju bez ohledu na věk a zásluhy :-) - ale jak jsem psala, udržet emoce na uzdě by podle mě moderátor měl dokázat. Pokud veřejně prohlásí, že "odteď maže jeho příspěvky bez čtení", má mu místo toho dát ban a hotovo.

milop napísal:ale... Vás , vratane rav, to zaujma ???
Přiznám se, že občas do naprosto začátečnické témy přispěju (jinak než jen odkazem). Zajímá?? Nezajímá mě hodně témat tady, počínaje filtrací, předřadníkama... a gupkama konče :lol: Myslím, že se tady začátečníci můžou naučit hodně věcí - a nikde není zmíněno, že je to fórum pro pokročilé. Možná kdyby bylo, stačilo by říct "hele ty sem nepatříš, píšeš nesmysly co vyvrátí každá brožurka". (To nemyslím ironicky - jen si to zkusme představit...) Jinak ten nápad s sekcí pro začátečníky je vynikající.


...a na závěr, ty stesky, že se tu nepíše nic zajímavého, se opakují už pár let. A stejně sem lezeme :wink: ... a nepíšeme nic zajímavého, tak kdo to pro nás má jako napsat?? :idea:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod vysluzil2 » 26 Aug 2008 23:25 pm

Ja osobne som s akvou velmi spokojny. Nikde inde akvaristiku ani nepozeram, az na velmi male vynimky. Osobne velmi rad odporucam akvu znamym. Takze, ak je akva vyborna, potom ti co riadia jej chod, su tiez vyborni. , Co sa tyka zaciatocnokov, , zaciatky su vsade tazke.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Odoslaťod skala » 26 Aug 2008 23:35 pm

asi prezivam pubertu. denne znasam X ludi, ktori su zle naladeni. ale nedotkne sa ma nic ani omylom. naopak sa snazim silou svojej osobnosti vyvolat u nich opacne emocie.

skor ma stve, ze dnes je doba, ked sa pomaly nikomu nebude dat priamo povedat, co si o nom myslim, alebo o tom, co robi. priblbnuta asertivita a idiocka servilnost zacina masivne vladnut. prirodzene to veru nie je

xdodox, ty vies, ze ja som svojho casu na akvaria.sk postupoval daleko razantnejsie. a to radim aj tebe. menej tych analytickych omacok okolo toho :-), ved kukaj, co z toho vzniklo napokon ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Odoslaťod SMOKY » 26 Aug 2008 23:56 pm

Ja som na toto forum dosiel sice nedavno ale mozem vam povedat ze ste parta peknych haluzakov :) je to celkom sranda tu citat vase debaty ...
Co sa tyka fora je podla mna v tych spravnych rukach ;) Akurat sa cudujem ze ma na to niekdo vobec nervy, takze velky respekt 8) Ono zvladat ten naval "deti a nepoucitelnych hlupakov" ktory tak radi dokazuju ze vzdy maju cim prekvapit je podla mna fakt psycho... :twisted:

xDodox vie dobre co robi a robi to dobre :lol: akurat sa nechal trochu uniest. Mal to riesit hned bez zbytocnych "okolkov", spravit rychli proces a finito. Inak sa to asi vazne neda riesit :!:

Prajem pevne nervy :mrgreen:
Obrázok používateľa
SMOKY
 
Príspevky: 67
Obrázky: 18
Založený: 05 Aug 2008 19:12 pm

Odoslaťod Mariok » 06 Nov 2008 06:04 am

xDodox: Z duše mi hovorí skala, Raviolkinu reakciu chápem tiež! Nevyznám sa do možností portálu, ale myslím, že by stálo za úvahu mazať zamknuté témy po uplynutí určitého času - napr. po 3 mesiacoch (?) od zamknutia. To je myslím dostatočná doba, aby sa aj začiatočník zorientoval a zmizlo by kopec balastu, ktorý sa fakt hromadí geometrickým radom a podstane znižuje šance na nájdenie niečoho zaujímavého. Puberta je puberta, ale urobiť z "odborného" portálu obyčajný Chat mi tiež nepripadá ako správna cesta. A hlavne noví mladí si to zjavne neuvedomujú a robia z toho Pokec o ničom, pretože sú naozaj na takýto spôsob komunikácie zvyknutý a bude to čím ďalej narastať.
Moje výhrady však nie sú dôvodom na to, aby som na portál zanevrel a držím ti (Vám) palce, aby sa vám chcelo "kočírovať" to tu aj naďalej! Robíte veľmi záslužnú prácu, za ktorú Vám vyslovujem svoj obdiv!!! :wink:
P.S. Osobne si nemyslím, že vytvorenie sekcie pre začiatočníkov by malo veľký význam, lebo by sme "nových" segregovali z "odborných" tém, čo by nebolo najšťastnejšie riešenie.
P.S.2: Ak je to technicky možné, bol by som ochotný pomôcť pri "čistení" tém - myslím tým odstraňovanie bezobsažných príspevkov typu " poslal som ti SS", "Ďakujem, už som to našiel!" Kde sa todá zohnať v Košiciach (napr. 2roky straré už obyč. neplatí) atď.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Mariok » 06 Nov 2008 06:10 am

... Výhradné právo na rozhodnutie čo bude vo Verejnom fotoalbume bez povinnosti bližšieho vysvetľovania by mal mať jednoznačne admin! Keď svoje "tiežvýtvory" chceme za každú cenu zviditelniť, môžme ich dať bez problému do personálneho fotoalbumu. 8)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.