Zalozenie akvaria po rokoch - cca 200 l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Zalozenie akvaria po rokoch - cca 200 l

Odoslaťod plesnivec » 31 Aug 2008 17:04 pm

Vzdy som tuzil mat vacsie akvarium ako len 50-60l a tak som si po rokoch splnil sen a navrhol si skrinovu policu (v programe Google SketchUP 6) a dal si narezat drevotriesku hrubky 18mm. Spolu s malou znamostou ma skrinka s hranami ABS (2mm) vysla asi na 3000,-Sk
Obrázok
Hotova skrinka si ziadala objednat si akvarium rozmerov 35h x 45v x 120d, ktore spolu so zavesnym filtrom rpesna zapasovalo do skrinky.
Objednane akva je spracovane kvalitne, vystuzene na dne aj po rohoch. Pozadie akvaria som riesil "tenkym" lamanym kamenom, ktory som prichytil sanitarnim silikonom o zadnu stenu akva. Cca 36kg strku zaplnilo dno a spolu s drevom z raseliny to vyzeralo takto:
Obrázok
Koren som pred vlozenim do akva povaril z jednej aj z druhej strany cca 30min, potom asi 5 dni luhoval v studenej vode este raz kratko prevaril. Tak sa mi do vodu luhuje len minimalne mnozstvo farbiva, co je samozrejme aj vhodne.
Nasledne som napustil vodu, osetril je pripravkom na "neutralizaciu" tazkych kovov a chloru, aplikoval male mnozstvo nitrifikacnych bakterii a nechal vodu 10dni "vyzrievat". Ako testovaciu rybku som si vybral zavojnatu formu karasa... :) (okrem klasickych "papierovych" testov pH, kH a dH)

Objednane rastlinky od zo znameho ceskeho obchodu, ktory netreba spominat, dorazili v poriadku. Rastliny som vyberal s ohladom na pomerne vysoku tvrdost vody:
-Cryptocoryne pontederiifolia
-Egeria densa
-Echinodorus bleherae
-Echinodorus osiris
-Lindernia rotundifolia
-Vallisneria gigantea
Tesne po ich vysadeni to vyzeralo takto:
Obrázok

Technika a osvtelenie:
- ziarivky 2x 36W - 120cm (zatial svieti len jedna 12h denne)
- zavesny filter AquaClear 50 (filtruje cca 700l/h)
- pomocny ponorny filter 250l/h pre pohyb vody v akva
- klasicky liehovy teplomer
- bez ohrievania (voda ma teplotu 25C)

V buducnosti xcem zakupit este jeden mensi koren a samozrejme kupit rybicky. Budem rad ak tu zanechate svoj nazor, vyhrady, napady a pod.
Vdaka.
plesnivec
 
Príspevky: 14
Obrázky: 14
Založený: 26 Aug 2008 14:25 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

d

Odoslaťod 12kapor12 » 31 Aug 2008 17:57 pm

fakt moc pekne
12kapor12
 
Príspevky: 15
Založený: 29 Aug 2008 12:21 pm

Odoslaťod denkz0ne » 31 Aug 2008 18:24 pm

rozmyslal si nad tmavou tapetou? pozadie sa mi javi ako keby "nedokoncene" ;) inac sa mi paci, ked sa to rozrastie, bude to pekne :)
Obrázok používateľa
denkz0ne
 
Príspevky: 69
Obrázky: 47
Založený: 15 Mar 2008 22:19 pm
Bydlisko: Bratislava, Podunajské Biskupice

Re: Zalozenie akvaria po rokoch - cca 200 l

Odoslaťod losik » 31 Aug 2008 19:43 pm

ta skrinka tech 200l bez problemu unese?

planuju zakladat, nekdy odhadem za 2 mesice (zatim jenom procitam fora, navody a tak) podobny objem a skrinu si necham delat na miru.. asi ale necham udelat vyztuhy vevnitr ze zeleza..
losik
 
Príspevky: 9
Založený: 25 Aug 2008 20:33 pm
Bydlisko: Opava

Re: Zalozenie akvaria po rokoch - cca 200 l

Odoslaťod plesnivec » 31 Aug 2008 20:41 pm

To denkz0ne:
Nechal som si zadne dvierka a mam za akvariom 1cm medzeru. Nad tmavomodrym pozadim (tapetou) rozmyslam.

TO losik:
Skrinka to bez problemov unesie. Nohy tvoria 4 piliere:
3x 36mm drevotrieska (6x18mm tj. tri nohy tvoria po dve drevotriesky)
+ cela zadna stena pod doskou akvaria je v jednom celku drevotrieska
plesnivec
 
Príspevky: 14
Obrázky: 14
Založený: 26 Aug 2008 14:25 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

AKVA po 15tich dnoch

Odoslaťod plesnivec » 11 Sep 2008 07:38 am

Obrázok
plesnivec
 
Príspevky: 14
Obrázky: 14
Založený: 26 Aug 2008 14:25 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Odoslaťod Peter Lupták » 11 Sep 2008 07:55 am

Zacina to naozaj pekne. Podla mna problemy este len pridu. Ak prides v nedelu, tak ti odlozim za kybel mojej vody z akvaria- tej srackovej zo dna-nemusis liat drahe sera bakterie ako som lial ja. :)
Peter Lupták
 
Príspevky: 211
Obrázky: 22
Založený: 26 Nov 2007 13:31 pm
Bydlisko: Banska Bystrica


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.