Hromadná sebevražda...?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Hromadná sebevražda...?

Odoslaťod Dorianna » 14 Dec 2003 10:44 am

Mám v 10 litrovém akvárku 3 kominíčky, dvě mečovky a ještě jednu nějakou rybičku u dna, která vypadá jako malý sumeček. Včera mi byl darován přísavník (ancistrus). Měla jsem pocit, že v objemově stejném akva u známých byl pořád na jednom místě, ale u nás začal docela rychle a čile plavat kolem. Přisoudila jsem to tedy tomu, že je v novém prostředí. Kalil ale svým pohybem vodu, tak jsem dala do vody filtr se vzduchováním (dnes poprvé). Nemám krycí sklo, a tak jsem dala nahoru velký tácek, ale rohy akvárka zůstaly volné. Pak jsem šla spokojeně spát
Jaké však bylo ráno moje překvapení, když jsem uviděla na zemi moje ubohé dvě mečovky, toho sumečka a přísavníka! Dala jsem tedy přísavníka i mečovku honem do vody a ponějaké dobe se skutečně vzpamatovali...
Tak by mě zajímalo, jestli třeba nebyli zmateni tím vzduchováním...anebo myslíte, že je ten přísavník nějak terorizoval? (má asi 12cm...)
Dorianna
 
Príspevky: 36
Založený: 31 Okt 2003 23:45 pm

Reklama

Re: Hromadná sebevražda...?

Odoslaťod shooty » 14 Dec 2003 13:15 pm

Co je to kominicek????
Tolko rybiek v 10l aqvarku, to je naozaj na sebavrazdu...
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: Hromadná sebevražda...?

Odoslaťod Dorianna » 14 Dec 2003 13:56 pm

No, kominicek je cerna mecovka...Nevim, jestli je to to same jako Black Molly...
Ale v tom puvodnim akvarku meli prisavky tri a asi 10 danii...a taky v 10 litrech!
Dorianna
 
Príspevky: 36
Založený: 31 Okt 2003 23:45 pm

Re: Hromadná sebevražda...?

Odoslaťod Astrid » 14 Dec 2003 20:33 pm

Aj ja si myslim, ze na tolko ryb je to maly objem, v ktorom je teda vzduchovanie potrebne.
No a preco ti ryby vyskakali? Jednak mohli byt vyplasene z toho vzduchovania, kedze predtym nic take nezazili, ale skor sa mi to zda na toho prisavnika. Taky dospely prisavnik bezpodmienecne potrebuje ukryt, inak snori po celom akvarku a hlada, kde by sa schoval. Bez strechy nad hlavou sa citi velmi zranitelny, hlavne v novom prostredi. Cize pravdepodobne bol taky vyplaseny a pobehoval hore-dolu po akvarku, ze vyplasil aj ostatne ryby, ktore hladali unik a tak vyskocili. Je to prirodzene.

Ja osobne by som povedala, ze ryby vseobecne vyskakuju von, ked ich je vela na maly objem vody.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Hromadná sebevražda...?

Odoslaťod Atilla » 14 Dec 2003 23:53 pm

ja mam v 10l akva asi 15 gubiek a 1crabra :)
akurat gubky maju asi 0,5cm a crabro 1cm :)

ked si predstavim ze by som tam mal 4x5cm ryby a este toho 12cm prisavnika to je fakt vela :(

moja rada ak xces mat rybky zozen si aspon 40l akvarko blizia sa vianoce myslim ze taketo nieco sa da presadit :)
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Hromadná sebevražda...?

Odoslaťod gabriela » 15 Dec 2003 09:45 am

To s tym tackom velmi nepomohlo, ze?
Rybkym sa inak najlepsie vyskakuje v rohoch akvaria.
Sposobil to asi ten prisavnik, ale skor ich plasil lebo bol sam vyplaseny, tak ako povedala Astrid.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.