kapu rybky-deti placu :)



Akvarijné ryby - choroby, liečba

kapu rybky-deti placu :)

Odoslaťod rucmen » 18 Sep 2008 09:42 am

ahojte, potreboval by som poradit-akvarista zaciatocnik. aq 63l-mame asi mesiac, zabehnute cca tyzden aj s aqua safe+easy ballance-povodna zostava 2xkaras auratus+prisavnik. Neskor doplnene 2xvelifera+2xblack molla+2xmecun+1maly prisavnik.
Velifery museli byt vratene do shopu nakolko brutalne dorazali do 1karasa. Vymenil som za 2labyrintky. Karas ten stres nerozchodil, zacal s bakterialnym rozpadom plutiev+plesen+krupica a pobral sa na vecnost, ako som zistil neskor aj s malym prisavnikom. Trvalo to cca tyzden. Pocas nemoci som liecil s general tonic+vymena vody cca 1/2aq. Dnes skapal mecun-ziadne priznaky, absolutne nic, len vcera vecer nezral.
Pri vymene vody som precitil af filter /HEIM/ penu som preplachol v odcerpavej vode z aq /rada zo shopu/. Ryby sa javia celkom ok, len labyrintky maju akoby slabu krupicu, no len na malych bocnych plutvach. Nikde inde. heslo: kazda rada dobra
Obrázok používateľa
rucmen
 
Príspevky: 2
Založený: 18 Sep 2008 09:23 am
Bydlisko: PP/BA

Reklama

Odoslaťod janoch » 18 Sep 2008 09:46 am

AHoj možno nebolo zabehnuté akva za ten týždeň väčšinou na začiatku pokapu ryby. Máš nejaké rastliny? Aby mali nejaký kyslík. Rýb na 63 celkom dosť ak nemáš rastliny a kŕmia detičky :) (čiže veľa) tak sa môžu udusiť.
janoch
 
Príspevky: 172
Obrázky: 3
Založený: 30 Apr 2007 19:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: kapu rybky-deti placu :)

Odoslaťod xDodox » 18 Sep 2008 09:47 am

"Krupička" (Ichthyophthirius multifiliis). Ryby som odlovil do karantény, aby sa "nenakazili" i ostatné. Proti krupičke pomáha: zvýšenie teploty, vzduchovanie, ....
Ale všetko nájdeš v v horeuvedenej téme.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: kapu rybky-deti placu :)

Odoslaťod xDodox » 18 Sep 2008 09:49 am

A nie som zástancom "zázračných" vodičiek typu aqua safe, easy ballance, ....
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: kapu rybky-deti placu :)

Odoslaťod Kubo » 18 Sep 2008 10:25 am

Hned si tam narval vela ryb a akvarko bolo vobec nezabehnute.Vykasli sa na liecebne vodicky a radsej zaloz akvarko nanovo.A miesto investovania do medikamentov daj prachy do rastlin a hnojiv.Nechaj zabehnut akvarium bez ryb aspon mesiac a potom postupne davaj male mnozstva ryb.Osobne zivorodky do tak maleho priestoru neodporucam pretoze tie serkaju ako kravy a dvihaju dusik a v takom malom akva ani nehovorim.Radsej sa zameraj na drobne tetrovite ryby (cca 15 kuskov v pohode a casom uvidis ci si mozes dovolit viac) a na dno daj napriklad 2-4 corydorasy , ale aj to tie ryby pridavaj pomalicky ked budes vidiet , ze sa rastlinam dari.Co ja viem po 3-4tyzdnoch hod napriklad 2corydorasy a 6tetier a cakaj aspon 2 tyzdne.Pod pojmom male tetry myslim tetru do 3-4cm a nie nejaku hebednu. :D Ziadne vecsie ryby ako 4-5cm podla mna do takeho akvaria nepatria. Tak zatial tolko z rad.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: kapu rybky-deti placu :)

Odoslaťod ASCARI » 18 Sep 2008 11:26 am

Presne ako píše Kubo, liecivo stovka, carovná vodička dalsia stovka atd.. Za to kúpiš 5 rastlín ktoré ti budú dusík spolahlivo likvidovať.


p.s. inak je zaujímavé že ked som začínal aj ja s akvaristikou a tiež som dával kadajaké vodičky tak mi ryby kapali a teraz ked nič nelejem tak nekape nič...
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: kapu rybky-deti placu :)

Odoslaťod xDodox » 18 Sep 2008 11:32 am

Ale veľmi dôležitý je zábeh akvária. Proste naraz, zo dňa na deň to jednoducho nejde.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: kapu rybky-deti placu :)

Odoslaťod rucmen » 18 Sep 2008 21:29 pm

dik za rady. Este by som privital rady ohladom pouzitia soli. Moze sa pouzit kuchynska-jodizovana alebo daka specialna? vopred vdaka
Obrázok používateľa
rucmen
 
Príspevky: 2
Založený: 18 Sep 2008 09:23 am
Bydlisko: PP/BA

Re: kapu rybky-deti placu :)

Odoslaťod xDodox » 19 Sep 2008 07:06 am

Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.