Zoanthus



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

Zoanthus

Odoslaťod RastoPD » 12 Dec 2003 23:34 pm

Kde mate umiestnene Vase zoanthusy?
Tri dni bol OK - pekne v prudenie, nie velmi silnom. Potom o dva dni som blizo neho nasadil Euphilliu a zacina akoby odchadzat. Dal som ho preto na druhu stranu nadrze. Uvidime, mozno ma aklimatizacny sok. Mam ho tyzden. Uz nema vonku tolko polypov.
Co s tym?
Obrázok používateľa
RastoPD
 
Príspevky: 59
Obrázky: 6
Založený: 12 Jún 2003 19:13 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: Zoanthus

Odoslaťod Roman » 15 Dec 2003 10:26 am

V nadrzi som casom vyskusal niekolko druhov Zoanthidae, najdlhsie mam koloniu citronovo zltych Parazoanthus gracilis, tym vyhovovalo slabsie osvetlenie a obcasne prikrmenie artemiou. od kedy na ne svieti HQI su nejake prikrcene , asi ich premiestnim na zatienene miesto. V nadrzi mam na niekolkych miestach male kolonie hnedych a zelenohnedych Zoanthusov, niektore su na dne pod HQI v slabom prudeni, niektore su skoro pri hladine kde mam najsilnejsie prudenie a nie je na nich vidiet rozdiel.
Raz som vsak vyskusal gulovitu zelenu koloniu nejakych zoanthidov a ta sa rozpadla na jednotlive polypy , ktore sa uz nikdy neotvorili. problem bol podla mna v tom, ze niektore druhy ziju v symbioze z nejakymi druhmi hub, ktore pri transporte do akvaria po nieklkych dnoch zahynu a bez tejto huby sa kolonia rozpadne. Rozlisit o aky druh ide je pre amatera takmer nemozne a u dealera , ktory ma koraly len par dni po importe to v predajni nezbadas.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Zoanthus

Odoslaťod RastoPD » 15 Dec 2003 15:24 pm

No, ja mam nejaku fialovu koloniu. Momentalne je trochu nabok od velkeho prudenia, uvidime, ci sa spamata.
Idem na bahno, a okrem nej mi nejde uz iba sarcophyton, ktory bol zrejme niecim napadnuty, ma na nohe nejaky sedy povlak, ide to smerom od spodu. Ked to prejdem prstami, akoby to bola nejaka prasina.
Obrázok používateľa
RastoPD
 
Príspevky: 59
Obrázky: 6
Založený: 12 Jún 2003 19:13 pm
Bydlisko: Prievidza


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.